מבחן: Fujifilm X100F, מתבגר דיור רטרו הפניה


X100F הינו בירושה, כי מן השורה אשר החייה Fujifilm, X100. מאז המודל הראשון נמכר ב 2011, המשפחה הפכה לסמל של בתורו רטרו-פרימיום של המותג היפני. איטרציה הרביעית של מומחה זה חיישן קומפקטי APS-C ו מיקוד קבוע, את X100F היה יותר צפוי ידענו שהוא יירש את T2 X-2 ו- X-Pro האלקטרוני המעולה. תיק ישן-ספר עם מנוע למבורגיני: המשוואה הקטלנית?

לבסוף ג'ויסטיק!

אדריאן BRANCO / 01net.com-

לפני מדבר התפתחויות ארגונומי ואלקטרוניות, מדברים על דבר קטן שמשנה דברים רבים: הגעתו של ג'ויסטיק. מתוך תפריט הניווט דרך הבחירה (בעבר) המייגעת של נקודות AF, ג'ויסטיק מאיצה פעם אלה תהליך מעצבן. לעתים קרובות אנו שוכחים כי האיכויות הטכניות אלקטרוניות דיור אינן הגורמים היחידים לספור, ארגונומיה היא גם גורם מכריע. וזה Fujifilm עבד בבירור ברוח זו על ידי פיתוח X100F.

תודה על הדברה מכאנית

A.B./01net.com-

כמו X-PRO ו- X-2 T2, את X100F נותן גאוות הבקרות המכאניות. ה- ISO, אשר יושבו באמצעות תפריט תוכנה עכשיו לעוף מן ההגה של זמן החשיפה - רמה אמרה גלגל. בחירה שלא יהיה לרצות את כולם כי הוא חייב לקחת את המכשיר בשתי ידיים כאשר אנחנו רוצים לשנות את ISO - לפני, עבדך היה תכנות מקש הפונקציה "fn" על גבי העטיפה כדי לגשת לתפריט רגישויות. מבצע תוכנה עכשיו בלתי אפשרי. הנה, הכל הוא עניין של טעם, אבל היתרון של הפתרון המכני הוא לברר אילו הגדרות של המכשיר גם כאשר הוא כבוי.

A.B./01net.com-

הגעה אחרת, כי גלגל בקרה קדמי שמגיע כבר תמיכת גלגל אחורי נוכחי על דגמים קודמים. תוספות פקודות אלה הן חלק שיפוץ גדול למדי של ארגונומיה, הארגונומיה אשר מזכיר משהו ...

ארגונומיה Ricoh GR

מבחן: Ricoh GR שני לחדש בלי קומפקטי מומחה זה עדיין אפקטיביקראו: מבחן: Ricoh GR שני לחדש בלי קומפקטי מומחה זה עדיין אפקטיבי

Fujifilm השתנה X100F ארגונומי שלה באופן משמעותי. מלבד ההגה של ISO, המאפיין הבולט ביותר הוא העקירה של כל הכפתורים בגב המצלמה על הדיור התקין. השקעה נראה בהשראת המשפחה של GR Ricoh.

A.B./01net.com-A.B./01net.com-

מעט ידוע ומעט מופצים בצרפת, GR Ricoh (החיישן קטן GR D ו- GR I או II GR APS-C) שתוקנו אורך מוקדים קומפקטי (שווה ערך 28 מ"מ) הקים את עצמם בתור הפניות המוחלטות צילומי רחוב האופנה "התייחס מהמותן." בהעדר viewfinders, הזמנותיהם קבוצה קומפקטית אלה מאוד ביעילות תחת האגודל הימני של המשתמש יכול גם לשנות את ההגדרות של יד אחת.

A.B./01net.com-

אם X100F היא מסורבלת יותר - זה מנצל עינית אלקטרונית, זהה X100T - האבולוציה של סדר המיקומים עוזרת להיות יעיל יותר בהקשר של שימוש ביד אחת. זה לא להרגיז אותנו. חרטה יחידה: האפשרות עבור ISOs שינוי הזמן מבלי לעבור דרך הכפתור הפיזי, אשר כרוך בשימוש ביד השמאל.

מהר, יותר קשוב קצת יותר יציב

ניצול של פרו X-מעבד שבב החדש, X100F היא העלתה הילוך טוב מעל קודמו, X100T מבחינת מהירות ולהתמקד דיוק. כאשר אופטיקה אוטומציה (ראו להלן) היא עדיין קצת מאחורי לעומת היברידית אופטית להחלפה של המותג, מהירות מוגברת זו הופכת את הדיור Fujifilm יותר נחמד להשתמש במצב "פרו". AF דבק נושאים יותר טובים, אפילו ניידים, פרץ הוא יותר נדיב ועמיד יותר (8 i / ים עד 60 פריימים רצופים), כתב העת של תמונות המהירות, וכו '

A.B./01net.com-

ARM שבב 7 500MHz לב הזוגי, Pro X-המעבד הוא חמדן יותר הגיוני מאשר X100T EXR מעבד השני. צריכת יתר פוג'י מתגבר על ידי בסוללה משתנית, ראשון בטווח של X100x כי הסתמך מהמודל הראשון מן NP-95. למרות הגודל הגדול שלה, סוללת NP-W126S עושה מציע יריות תוספת קטנות לכל תשלום: רק 60 תמונות תצפית אופטית יותר (390 מול 330 עבור X100T). וגם עינית אלקטרונית, סיבולת זה יורדת ל 270 תמונה תיאורטית (ולא לספור 220-250 בחיים אמיתיים). מקרה הקיימא ביותר של הקו, ושאר X100F מכשיר הדורש, לדעתנו, השקעת סוללת גיבוי עבור ימים ארוכים כדי לירות. אויב זה נותר באושר ניתן לטעון באמצעות USB כמו סמארטפון, תכונה הופיעה עם X100T.

JPEG מרהיב

סרטי מלך עם קודאק, Fujifilm עשה שם הדיגיטלי לאיכות צבע שעתוק. ועם סדרת X, Fujifilm מצליח להציע מכשירים עם JPEG כל כך טוב כי צלמים רבים להשתמש בהם כמות שהוא, אפילו באופן מקצועי! קבצי RAW הם תמיד שימושיים עבור פיתוחים מתקדמים יותר, אבל הרגל Fujifilm ביססה את עצמה בתור עיבוד אופי ההתייחסות של צבעים, המבוסס על מומחיות צבר ב קשקשים. הדיווחים לשכפל אלה תחליבים פוג'י המפורסם (Astia, Velvia, Provia, acros) ואפילו קודאק מאז במצב Chrome קלאסי הוא מחווה בקודאקכרום הנערץ החברה האמריקאית המפורסמת.

שמור צבעי עותקים

אם אנחנו מדברים לעתים קרובות על השימור של פרט לוואי רך למדי, כמעט כסף, מעטת Fujifilm Digital Noise יש להכיר גם התחזוקה המעולה של מהות הצבע. עקביות צבע היא אתגר עבור כל היצרנים של המצלמות, אבל Fujifilm יש לדרגה של אמנות. התמונות והאיורים להלן הוכחה: הכפלת 7 הרווח כשעובר 200 עד 25,600 ISO, כך שהפרטים הם "אוכלים" על ידי הרגישות הגוברת, טבע צבע נשאר זהה . אחריות זו אינה רואה צבעים לקחת פנייה לא נכונה הוא ברכה עבור צלמים מצורפים העקבי הצבע של הסדרה שלהם.

באשר לשיחת סף איכות אופטימלית, זה פשוט ISO 6400, לרמה שבה את רמת הפירוט היא עדיין די והותר. מרשים!

פונקצית וידאו פתרון בעיות

כמו X-Pro 2 שאיתו הוא בבירור חולק DNA "צילום ראשון", הסרט עושה X100F ב 1080p HD המלא ו 4K לא אוהב את X-X ו- T2-T20. ובאשר X-Pro 2, אנו מדמיינים כי הסיבות חייבות להיות לאלו של צריכת אנרגיה ואת פליטת חום, אשר דורשת דיור שתוכנן בהתאם. אם אנחנו מתחרטים היעדרות זו - זה תמיד נחמד שיש רמת תועלת גבוהה - בנחישות X100 זהות צילום להגביל את ההשפעה השלילית של הגבלה זו. בניגוד בהעדר מסך מסתובב ...

מסך קבוע נואש

כמו כל קודמיו, X100F חסר צג מסתובב. זוהי בושה: הצלם לטייל להנאתו מעריכה שלא להתהפך כדי ללכוד פרט - תודה על הנדנדה עכשיו במצב מאקרו אוטומטי - והיכולת לכוון את המסך לעבוד "Doisneau" , כלומר, סוג רוליפלקס המכונה, ראש כיפוף המכשיר אל הקיבה. Fujifilm מפעילה כוח דיור ונושאים קומפקטיים, טיעונים שאנחנו להפריך: יש הרבה מקרים מתחרים, מומחים או אנשי מקצוע, שגם הם בסדר עמידים מאוד (A6500 הסוני למשל). אם תבחר בסוג זה של דיור "של ליקה" עבור צילום אופנה "רטרו", ואנו מעריכים גם מודרניים. ויש, Fujifilm היא (עדיין) החמיצה את הלוח. LCD.

אופטיקה הגיעה לגבולותיה

X100F יורש אותו צוות אופטי שכל X100 הקודם, השווה מ"מ 23 מ"מ f / 2 35. לחלופין, החיישן 24 של X100F Mpix תובעני יותר הגיוני מאשר הטיוטות הקודמות 12 Mpix ו 16 Mpix, מדגיש שתי מגבלות: רכות על צמצם מלא וכן מהירות AF מסוכסך.

A F / 2, את חדות תמונה, אלא גם את הדיוק האופטי בכלל הם שקועים בהשוואת פוג'י XF 23 מ"מ R WR, להתקנים היברידיים אופטיים של הסימן. כמובן, X100F 23 המ"מ הוא קומפקטי יותר, אבל זה היה החליף אחד סנטימטר עבה קצת יותר oomph. מלבד צלילת העצמה פחות שלה צמצם מלא (עד f / 3.5), היא סובלת גם מן התפתחות פחות מהירה ואגרסיבית יותר מאשר כלאיים קודמים של הסימן. למרות גבוה בהרבה X100T, מערכת AF הוא בדרגה אחת מתחת כלאיים - שום דבר רציני, אבל כאשר היו לנו את X-T2 בידי, זה בולט למדי. מעבד ואת החיישן להיות זהה כלאיים אלה, ולכן הוא המפעיל של AF של האופטי מעורב.

אם הוא נשאר בדרך כלל טוב, קיווינו כי בפרספקטיבה של איטרציה הרביעית של דיור אשר יכול להיות מתוארת כבר כמו אגדי (הוא הסמל של התקומה של Fujifilm במארזים מומחים / מקצוע) יהיה חריץ קטן -Dessus.