מבחן: XA Xperia סוני, סמארטפון נחמד כי קוצר נשימה


Sony Xperia XA: ההבטחה

בשנת 2016, סוני רצתה לחדש. עבור Xperia Z הצליח שלושה מטוסים, המכונה דגמים המובילים Xperia X., עם Xperia ואת Xperia X X ביצועים, אך גם גרסה סבירה יותר עם Xperia XA. עבור 299 יורו, אתם זכאים מכשיר עם קצוות המסך דק מאוד, מופעל על ידי מעבד MediaTek שעט על 2 GHz ו 2 GB של RAM. חובבי צילום יכולים לסמוך על חיישן 13 מגה פיקסל.

Sony Xperia XA: מציאות

תמיד מפוכח, סוני מציעה לנו הפעם הפתעה נעימה עם העיצוב של XA Xperia שלה. שלא כמו בני הדודים שלה, הסמארטפון מנצל קצות מסך חינם. בחירה שגורם והשפעתה במהירות, במיוחד כאשר הטיפול. זה האחרון הוא הקל גם על ידי שימוש בזכוכית 2.5D. אבל עבור דוגמנית צמרת פחות, עלינו להיות פלסטיק תוכן. המיקום הנגיש הוא הקרב של ציפוי מתכת מטיבי Xperia וביצועי Xperia X X. זה בכל זאת מוצא את לחצן ההפעלה העגול המסורתי, אשר משקיף על ההגדרות העוצמות קול - ממוקם מעט נמוך כדי להיות נגיש בקלות. מבחינה ויזואלית, הטלפון החכם הוא רחוק מלהיות מביש. איכות הפלסטיק והגימורים מאוד מסודרים. אפילו פחות מ 300 יורו, ענקית יפנית הוא עדיין מסוגל להציע מכשיר יפה.

החלטה למטה

היצרן בחר מסך HD, לא HD מלא. עם אלכסון של 5 אינץ ', זה נותן רזולוציה של 294 dpi. נתונים אלה אינם מאפשרים להציג סמלים כמו נקי אבל זה עדיין מכובד. עם זאת, הלוח כבר יעיל במיוחד, במיוחד כאשר הניגודיות ובהירות האמצעים שלנו. עם 451 cd / m² ויחס ניגודיות של 1804: 1, אור השמש משחקת שום בעיה. זה למשל שהוכח כלא נוח עם S7 סמסונג גלקסי ... אבל בתנאים מסוימים. ברגע אחד הוא לא נמצא באופן מושלם מול הסמארטפונים, התצוגה מדרדרת במהירות. פגם זה ניתן להשבית, למשל כאשר המכשיר נהיגה GPS, תלוי על מרכז תא הטייס.הגבלת רזולוציית המסך לוגית מייעל את פעולת המעבד, ולאפשר עדיף להפוך את כולו. בהקשר זה, ההימור הוא די מוצלח. באותו המחיר, XA Xperia סוני מקבל עשרות ביצועים מעט גבוה מאשר A3 גלקסי סמסונג גלקסי או J7. איזה רושם טוב הוא אישר את המשחקים, אשר לרוץ בלי שום קושי. עם זאת, מסך המגע יכול לפעמים לפספס היענות. כמה פעמים הוא אפילו לקח אותנו חזרנו לזמנים 5 או 6 כדי להיות צייה. קשה לדעת אם זה היה באג בתוכנה רגעי, אבל המגבלה של קבילות אינה רחוקה.

Autonomy במחיר הנמוך

אחרי כמה אכזבות לגבי האוטונומיה של Xperia ואת Xperia X X ביצועים, התחלנו לחלום על הפתעה נעימה עם Xperia XA. אך התעוררות גסה. הרזולוציה הנמוכה של המסך לא נראית להיות לעזר רב. בתקשורות, הטלפון החכם החזיק פחות מ 12 שעות, נגד רק מעל 6 שעות גלישה באינטרנט ו 6 שעות וידאו השמעה 30. אבל מעל לכל, אוטונומיה צדדית לא רחוקה קטסטרופלי. היחידה כבויה לאחר רק 5 שעות של שימוש 15 או יותר מפעמיים פחות A3 גלקסי סמסונג ... ושלוש פעמים פחות מאשר גלקסי J7! באתר האינטרנט שלה, סוני מכריזה עד יומיים של אוטונומיה. לא יאומן!

מגיע עם 6.0 מרשמלו אנדרואיד, Xperia XA מפרש את מערכת ההפעלה כדי רוטב סוני, כלומר עם ממשק פשוט לתכונות מעשיות כמו הקש פעמים כדי לכבות את המסך. אם חלק מהעיצוב של גוגל נשמר - במיוחד בסעיף קיצורי והודעות, כמה סמלי מתחילים להיות קצת יותר מבוגרת. אנחנו גם רוצים להסיר יישומים מקומיים רבים, מיותר ואינטנסיבי מדי אחסון.

שוב, סוני מייחס חשיבות רבה בקטע התמונה. היצרן גם הציב כפתור בצד ימין למטה של ​​היחידה, אשר מפעילה את הזריקה ידי לקיחת הטלפון החכם אופקית. אין חדש ביפנית, אבל הרעיון שאנחנו אוהבים כמו תמיד. בשמש מלאה, הטלפון החכם עושה כמו שצריך מאוד, עם מדויקות צלילה טובה. יתר על כן, ירי הוא מהיר מאוד, וזה נחמד כאשר אתה רוצה לצלם תמונה על לטוס. לעומת זאת, אורות נמוכים הרבה פחות מבוקרים, עם טשטוש מעצבן. בסרטון, הוא דווקא ממוצע עם עשו רק בסדר, אבל די טוב התייצב.