מבחן: Sony Xperia Z5, סמארטפון יפה שאין בהם כדי להצדיק את מחירה


הבטחת Sony Xperia Z5

אחרי המקום מאכזב נוסף Xperia Z3 Xperia Z5, סמארטפון מתקדם חדש בעיצוב שונה מעט, ומעל לכל, עם מעבד Snapdragon 810 כי הגורר מאחוריו מוניטין רע. Z5 זה הוא יהיה להתגרות בגורל?

מציאות Sony Xperia Z5

עיצוב צד, ניתן Z5 Xperia דומה מאוד לגרסאות קודמות. תמיד מאוד זוויתי, זה הפעם עם ציפוי מט, חיסכון מספק כדי לנעוץ וטביעות אצבעות. זה גם מאוד ונעים למגע, עם חומרים באיכות גבוהה מאוד התאספו. עם זאת, היא קרובה יותר 8 מ"מ עבה כמו 7.5mm הודיעה, וזה קצת ארוך, במיוחד בגלל שני רמקולים סטריאופוניים שלה.

זה לא קל במיוחד (156 גרם) ו 5.2 אינץ 'בפורמט שלה כבלו אותו להשתמש בשתי הידיים. בצד התוכנה, אין כיסוי בסוני, ופתאום, אנו מוצאים את השימושיות הקלסית של אנדרואיד, אשר הוא, שלנו מוגבל נגד שוק שכבות המיטב (Asus ZenUI, Huawei EMUI, וכו ').

Snapdragon 810 כי יש יותר בשם

מאז הפעם, קוואלקום ויצרנים נקטו צעדים דרסטיים כדי לאלף את מעבד Snapdragon 810. כאן, הוא די מובן מאליו: שתי ליבות-A57 Cortex מושבתות גם בעומס כלשהו בתוך שניות. ואז לב שלישי אחרי כמה דקות. במשחקי 3D, מחממת מעגל גרפי וגורם השבתה כל ליבות Cortex-A57! אז אנחנו בסופו של דבר עם המקבילה של Snapdragon 410 עם שבב גרפי גדול. במסך HD המלא, השבב הגרפי Adreno 430 שומר משאבים טובים: זה הולך מ 60 fps ל 53 אחרי עשרים דקות. בעוד מתנה, 810 עדיין מציע חשמל הכוללת טוב. אז, הלכה למעשה, את הטלפון החכם הוא מאוד קשוב בכל הנסיבות, אבל הוא מתחמם במהירות, לעתים ארוך ...

אוטונומיה, גם אומרת

אוטונומית סייד, או לא נס. זו דרך, אם לא מספיק: רק מעל 9 שעות של השמעת וידאו, ורק 6 שעות 24 דקות בבדיקה החדשה התכליתית שלנו. שום דבר מרגש, אם זה קול אוטונומית שיא: An 27 שעות מרשימות 26 דקות מעיד אוטונומיה רבה ... כאשר הטלפון החכם הוא כמעט לא בשימוש. בפועל, רק מעטים שימוש כבד לאפשר Z5 Xperia יעלה היום על הסוללה שלו.

מסך טוב, קצת אוויר

המסך של Z5 Xperia עדיף מזה של דגמים קודמים. יחס ניגודיות עולה הפעם כדי 1376: 1, עם בהירות מקסימלית של 564 cd / מ"ר. מספיק נוחות בשמש. נכון, הצבעים הם לא ממש נכונים, אבל הם מאוד מחמיאים, וגם ללכת רחוק מאוד הודות אדומים וירוקים לטכנולוגית Triluminos (הנקודה קוונטית). רק תלונה: ההתמדה של פיקסלים היא פשוט נמוכה מדי, גרימה שבילי טשטוש ארוך מאחורי אובייקטים נעים. למעשה, זה קצת מביך.

לא כך תמונה גדולה, סרטון נפלא

בתמונה, המטוס מאוכזב למדי עם נגיעות חזקות, בולט מאוד ולא ממש נקי, ברגע שהוא כבר לא במצב של בהירות גבוהה (בתוך הבית, למשל). חוסר ייצוב אופטי מאפשר המכשיר הרחק מאחור כבדי משקל בתעשיית כמו S6 גלקסי ואת G4 LG, במיוחד בתנאי תאורה נמוכה. אמנם, יחידת מפתחת בקצב מרשים, אבל התוצאה בפועל היא לא מאוד מחמיאה. וידאו על ידי שמרנים, ייצוב דיגיטלי יושלם, הפרטים הם בסדר קידוד מדויק, מעולה, ומעקב יריות ללא "אפקט ג'לי" (הקווים האנכיים המעווים המפורסמים).

בהירות גבוהה

בהירות נמוכה

דוגמא של העריכה של בהירות תמונה ממוצעת

שמע טוב במקום

פלט השמע של Z5 Xperia הוא חזק וברור, אין תלונות עליו. שני הרמקולים של היחידה לספק צליל סטריאו באיכות מי עדיף על התחרות, אבל הכח שלה הוא עדיין קצת מוגבל: קשה לשמוע קול בסביבה רועשת למדי.