5 שאלות על הרשת הניידת חינם


אנטנות, כיסוי, איכות השירות: מה אנחנו יודעים ושאלות עדיין נשאלת על רשתות 3G ו -4 G לבוא מפעילים סלולריים אחרונים.

Bouygues טלקום הקצה נייד חינם בפני בית המשפט המסחרי בפריז פרקטיקות שיווק מטעות. לאחר הדיון הראשון ב -18 בדצמבר, את פסק הדין נשלח ל -27 בפברואר 2015. Bouygues מאשימה המתחרה שלה לבדוק את זרימת הלקוחות במכוון ב 3G, כדי להשיג חיסכון ולשלם פחות כסף כתום, אשר הוא שוכר חלק האנטנות שלו. תמרון זה היה מאפשר חינם לחתוך מחירים של המנויים שלה. 

חינם לא הגיבו באופן רשמי על הפיגוע. בפני הביקורת, מפעילת הסלולר הרביעית בחרה בשבועות האחרונים, לשתוק. חדשות אחרונות מיום, גם כיסוי חינם 75% מהאוכלוסייה הצרפתית 12 ינואר .2015 מטרה שהוצבה לו על ידי הרגולטור הטלקום (ARCEP).

אז חינם, מפעיל או מודל קטסטרופלי? כדי לראות בצורה ברורה יותר, אנחנו צריכים אותך מסביב לכל המידע שברשותנו. צבע עם 5 שאלות.

הרשת הסלולרית חינם הוא מכסה את כל התחום?

חינם השיק השירות הנייד שלה 10 בינואר 2012, ובעוד פריסות הואצו בחודשים האחרונים, המפעיל עדיין יש הרבה פחות תורן 3G מאשר מתחרתה.

בטבלה שלהלן, "מדיה 3G" טור מציין את מספר האנטנות פרוסות ליום 1 בינואר, 2015: בדיוק שירות 4428 אנטנות 3G ב נייד חינם, נגד היטב מעל 10,000 בכל אחת מתחרתה.

עם זאת, בנוסף ההסדר החוזי שלה 2G, חינם חתם על הסכם מסחרי עם אורנג 'עבור אנטנות 3G להשכרה בנוסף משלו, וכדי להציע ללקוחותיה כיסוי פס רחב נייד רחב. שים לב באזורים מאוכלסים בצפיפות רבה, "נדידה" כמעט מוכיחה חובה, כפי שהוא הופך להיות קשה לשאול אנטנות חדשות בערים רוויות כבר כגון פריז.

כמו כן, בזכות הסכם נדידה זו, חינם הצליח לכסות 86% מהשטח 98.5% מהאוכלוסייה עם 3G בחודש דצמבר 2013 (ראו מפה בהמשך). אז להכות Bouygues טלקום על הארץ הזאת!

לבסוף, בשנת הדוח האחרון שלו בחודש דצמבר, הסוכנות התדירה הלאומית הדגישה כי נייד חינם שומר על קצב קבוע של פריסת אנטנות 3G "מאז אוגוסט 2014," כמו גם 4G ...

מהי רשת חינם על 4G?

רשת 4G הניידת חינם הוא אפילו יותר אחרון: הוא נפתח ב -3 בדצמבר 2013. אבל מתחרים לא הלכו הרבה קודם לכן: אורנג 'ו SFR פתחת 4G ב 2012, אבל בסכומים קטנים, בשכונות מסוימות בערים גדולות בלבד. ההשקה של ממש עבור שלושת המפעילים הסלולריים המכהן בחזרה שנת הלימודים 2013.

עם זאת, ההבדל בין חינם ומתחרותיה שנבחר על ידי ARCEP ביולי. על פי התקשורת הרשות, חינם מכוסה רק 1.5% משטחי ו 24% מהאוכלוסייה, כתף אל כתף האחרון עם SFR מכסה רק 1.7% מכלל השטח, הרחק מאחור עם 18% של אורנג ' השטח מכוסה 4G, ו Bouygues טלקום 22% (ראו במפה לעיל).

ב -1 בינואר 2015, אנו עדיין אין נתונים חדשים על העטיפה ב 4G, אך מידע מעניין שפורסם על ידי הסוכנות התדירה הלאומי (ANFR): מספר האנטנות פעילות, מופעים חינם ב 2099 (ראה טבלה להלן), כנגד רק 1 411 בחודש יולי!

מה איכות השירות מציע נייד חינם?

בסקר שפורסם על ידי רשות הרגולטורית הטלקום בחודש יוני על איכות שירותים ניידים בצרפת, חינם סיים אחרון ברשימה של מפעילים על 3G. אודות 258 אינדיקטורים נחשב, אורנג המכהן הסתכמו 213 מעל הממוצע; Bouygues, 75; SFR, 38; חינם ... ורק 2 (ראה תרשים להלן).

עם זאת, ARCEP ראה שיעורים השתפרו בין כל המפעילים בעוד שנים, כולל חינם SFR אשר כעת עולה על שיעורי הסכומים (אשר מאפשרים לך לשלוח שאילתות, קטעי וידאו, קבצי העברה, לסנכרן נתונים ...) ושיפרו את תוצאותיה במידה רבה על הגלישה באינטרנט.

אבל לשימושים אחרים אינם נהנים מן השינוי הזה, כגון צפייה בסרטון (ראה תרשים להלן) או קבלת SMS.

לגבי איכות רשת 4G שירות, UFC Que Choisir מתקדם בסקר האחרון שלה אוקטובר 2014 הסיווג הבא: ראש אורנג 'עם שיעור של 90.2% איכות ו Bouygues טלקום עם 84.6 חינם Mobile% עם 78.9% ולבסוף עם 72.1% SFR.

השיעור שמציע נייד חינם נפגע 3G הנדידה?

עמותת UFC-Que התלונה הצרכנית Choisir בחודש ינואר 2013 כנגד נייד חינם. היא מאשימה את המפעיל לשווק שירות עם איכות מושפלת כאשר לקוחות מנסים לגשת לקבצי מולטימדיה בעת נדידה עם אורנג '.

"עשינו שלושה מחקרים בין 2013 ו 2014 עם בדיקות שדה כל להראות שיעור כישלון בולט להגיע לאתרי גורמה כמו רוחב פס Youtube. מצב זה בהחלט התוצאה של הגבלת זרימה, "אשרה אנטואן Autier לנו, האחראי על טכנולוגיות חדשות ב UFC Que Choisir.

אבל ההליכים שהוגשו על ידי UFC-Que Choisir נגד חינם עדיין נתקעו.

4GMark גם פרסם את הבדיקות עבור האתר ZDNet, אשר הראה, בספטמבר 2014, הזרימה נשלחה למשתמשים חינם נדידה עם אורנג השתנה בהתאם לסוגי קבצים שהורדו. תוצאות מעניינות מצוינות אך לנקוט בזהירות כפי שהם מאוסף של נתונים ממשתמשים למבדה, ללא פרוטוקול, בתנאים משתנים.

מדדים אלה להרכיב בהכרח להעלות שאלות. סלולרי חינם הוא אוגן שיעורי נדידה אורנג? פרוטוקול HTTPS (בשימוש על ידי שירותי גוגל כמו Youtube, אלא גם את שירות Dropbox ועוד רבים אחרים) הוא מושפע הגבלות זרימה? האם זה פשוט תוצאה של ניהול רשת אופטימלי בהקשר שבו המשאבים הם בעיקר במחסור?

שאלות אלו נותרו ללא מענה. אין אלמנט טכני מאפשר עד כה להוכיח הרצון החופשי לרסן הרשת שלה מרצון של לקוחות, הרבה פחות על כוונתו לעשות כן על מנת להחזיר פחות כסף כתום. יתר על כן, חינם מזהה בעיות רוויות באזורים צפופים ... תוך שימת דגש כי מפעילים אחרים גם עומדים בפני סוג כזה של מצב.

מה אנחנו יכולים לצפות ברשת הניידת חינם ב 2015?

השנה התחילה די טוב: חינם התכוונו לקיים את מחויבותה לכסות 75% מכלל האוכלוסייה עם 3G עד 12 ינואר 2015, הרשות טרם אישר כי הדמות. הרגולטור ישיק הליך לבדוק את המהימנות של המפה שמספקת חינם, עם מדידות בשטח.

חדשות טובות עוד עבור לקוחות של ניידים חינם: בנוסף התדרים 2600 MHz, המפעיל אושרה, כמו השלושה האחרים, להשתמש בתדרים 1800 MHz ב 2015 עבור 4G. החלטה זו תאפשר לה לשפר את הכיסוי שלה כולל פס רחב נייד.

הישארו לנטר את איכות חוויית המשתמש. ואנחנו לסמוך עליך לעשות לנו משוב!