איך הסיב מגיע הביתה


עקבנו צוותי פעולה מפעיל באזור פריז, חיבור סיב אופטי הצומת לבית. רשת מתוכננת להימשך 50 שנים לפחות.

מוקדם בבוקר בגבול בין Viroflay ורסאי ליד פריז. סלילי ענק של סיבים אופטיים שהונחו על המדרכה שמחכים שישתמשו המחתרת. הצעד הראשון כדי להתחבר לתושבי הסיב לטובה ומהירות מאוד גבוהה עם מהירויות חיבור של Mbit / s 100 לפחות. אבל הדרך היא ארוכה לפני השלמת העסקה. מסע שאנחנו בחנו בעקבות צוותי אורנג.

סליל כבל עם סיב אופטי.01net.com- סליל כבל עם סיב אופטי.

סוף הסיבים ועד סופו הוא הארוך להתקין

סיב אופטי הוא חוט זכוכית דק כמו שיער יכול להעביר מידע למהירות אור. ישנן מספר טכנולוגיות. החזק ביותר הוא (סיב עד הבית) שנקרא FTTH או סיבים ברחבי. זה יותר יקר ומורכב ליישם מאחרים מכיוון שהיא דורשת לפרוס סיבים עד הבית.

זהו גם העמידים ביותר כי הוא מדרגים. היא תהיה מסוגלת לתמוך בתקן האחר בעתיד כי ישיג אפילו בשיעורים גבוהים. "זו רשת חדשה שאנו בונים, היא כי בחמישים השנים הבאות," אנחנו מייד בגאווה מכריזים ז'אן-ברנאר Dognon, מנהל סיבים של אורנג 'ב Yvelines ו Val d'Oise. זה מסביר את היסודיות של הצוותים הטכניים הפועלים בשטח.

Diving בלב הרשת ...

NRO, צומת החיבור האופטית היא הליבה של הרשת. זה היה מן הבניין הזה להשאיר את כל אותות (אינטרנט, טלוויזיה, טלפוניה) המשרת את תושבי מספר עיירות בבת אחת.כבלי סיבים אופטיים NRO לעבור חומה לפתוח לרחוב ואז לשרת הרבה מנויים נוספים.01net.com- The NRO כבלי סיבים אופטיים לעבור חומה לפתוח לרחוב ואז לשרת מנויים נוספים הרבה.

NRO היא ביתם של OLT (טרמינל הקו האופטי), מכשיר ממשקים בין האוסף של המפעיל לרשת החשמל הארצי ורשת הגישה. זה מותקן בחדר וקרא לסדרן.ספליטר ב NRO.01net.com- המפיץ של NRO.

OLT הוא בצורה של פירות יער עם כרטיסי ויציאות. "יציאה מספקת כוח 64 לקוחות. עם 16 קלפים OLT, נוכל לשרת 16,000 לקוחות. כל במרחב קומפקטי מאוד של 40 ס"מ על 40, "מציין ז'אן-ברנאר Dognon.OLT (טרמינל הקו האופטי)01net.com- OLT (טרמינל הקו האופטי)

ליבת הרשת הביתית

מנויים Lambda תלויים בעיקר של GPON אדריכלות (רשת אופטית פסיבית Gigabit). משמעות הדבר היא כי הם חולקים את אותה סיבים אות אחת אור נתוני מעבר. אבל כולם רואים מכן להקצות המירוץ סוף-סיבים משלה על הנחיתה שלו כדי לקבל מידע שלה בלבד.סוג GPON של תשתיות.DR- סוג של תשתית GPON.

הנתיב של סיבים

NRO ולכן לעזוב את אלפי כבלים כלפי לבתי המנויים. אבל לפני שנגיע אליהם, ישנם עדיין מספר שלבים כמתואר בציור למטה. לפני NRO, באדום, היא המפעילה של רשת האיסוף. חלק הראשונים של רשת הגישה, בסגול, נקראים "תחבורה" ויהיה Nro כדי SRO (אופטית-הפצת משנה). השני, בכחול, נקרא "חלוקה" ותהיה PTO או.אר.אס (נקודת סיום אופטית, ממוקם המנוי). לאורך הדרך, הסיבים עוברים PBO (Connecting פוינט אופטיקה), בדרך כלל מונח על הרצפה או ליד הבית.

הנתיב של סיבים אופטיים אל NRO'abonné.Oise THD- הנתיב של הסיבים האופטיים של NOR למנוי.

NRO ב SRO, יש צורך למשוך כבלים באמצעות תשתית תת קרקעית קיימים גאונים אזרחיים, כלומר את השרוולים של רשת נחושת של קווי טלפון מותקנים בשנתי ה -70.

מפעילי מוציאים סיבים ידי שני חדרים בו זמנית.01net.com- מפעילי מוציאים סיבים ידי שני חדרים בו זמנית.עם מקום לפתיחת כל 1 עד 2 ק"מ, המחייב ריתוכים של סיבים.חדר פתוח עם שרוולים שדרכו הוא חייב לעבור את כבלי סיבים אופטיים.01net.com- חדר פתוח עם שרוולים שדרכו הוא חייב לעבור את כבלי סיבים אופטיים.זה מוביל בהדרגה תת-המפיץ האופטי הנקרא גם ארון איגום או אזור נקודת איגום (PMZ).נקודת ריכוז ארון או pooling באזור (PMZ).01net.com- נקודת ריכוז ארון או pooling באזור (PMZ) A.יתר על כן, נקודת הסתעפות אופטית (PBO) מותקן קרוב הבתים המשכימים של הבניין, האוויר על מוט או בחזית.ים מפעילים'apprêtent à faire passer la fibre par la colonne montante d'un immeuble.01net.com- מפעילים מתכוננים להעביר את הסיבים עם המשכים של בניין.

במקרה של בניין, זה ואז נשאר רק לחזור המנוי. "אנחנו עוברים סיבים בשלבים שונים ואנו להתקין Terminator אופטי קטן שיכול לשמש בין חמש לשש דירות," מסביר ז'אן-ברנאר Dognon.
כמו כן יש לקחת סיבים עד הבית של כל מנוי ולהתקין אותה לשקע סיבים אופטיים שאליו יחובר בתיבה. לבסוף, המקומית חייב להיות מחובר לנקודת החיבור ברחוב, אם זה לא נעשה במעלה הזרם ...

ביקור'abonné, il faut notamment raccorder la fibre à la box.01net.com- בבית המנוי חייב להתחבר כולל סיבים לתיבה.

ההבדלים הבאים בשטחים

זכור כי צרפת פתחה שלוש קטגוריות של שטחים בקביעת סוג מסוים של פריסה. כלול:

  • באזורים צפופים, מה שנקרא יוזמה פרטית: כל המפעילים משולבי הגדולות פורסים רשת משלהם במקביל.
  • באזורים צפופים בינוני ידוע AMII (Call of השקעה עבור הפגנה): אורנג 'ו SFR שיתפו פריסות. מפעילי אחרים הם השקעות שיתוף מימון. ורסאי, שבו הלכנו, הוא בתחום צפיפות בינונית.
  • RIP (רשתות ביוזמה ציבורית) באזורים כפריים דלילי אוכלוסין ולעתים קרובות: הרשויות המקומיות מקבלות תמיכה מהמדינה לבנות רשת משלהם על ידי המפעיל.
שני טכנאים בפעולה בוורסאי.01net.com- שני טכנאים בפעולה בוורסאי.

הפתעות עיכובים בלתי נמנעים

כלפי חוץ סיבים לפרוס ולכן נראה קל אבל התהליך יכול להתארך מסיבות שונות. זה עשוי להיות בעיקר בשל מצב צינורות הצינורות. "ישנן הפתעות. ברחוב, אנו רואים לעתים דורשים עבודה הנדסית מקצועית. אותו דבר בבתים משותפים בהם שטחים משותפים לפעמים דורשים התאמות, "אמר ז'אן-ברנאר Dognon. רק בבתים משותפים, עבודה יכולה להימשך בין שבוע לשבועיים, תלוי במספר הקומות ובניינים. ותמורת סוף, זה בכל מקרה יהיה לקבוע פגישה עם המנוי ולהיכנס לביתו על מנת להפעיל את הקו.

אבל יש גם הרבה עיכובים מנהליים. במבנים, רשתות משותפות כדי להבטיח את עקרון התחרות החופשית. הקפאת מסחר של שלושה חודשים שהוטלה על ידי ARCEP כדי לאפשר זמן לכל מפעיל להתחבר לרשת הסיבים שלה כבר-מפיץ משנה. מלבד עיכובים מנהליים עבור כולל מנהל נכס לחזור לאחר חתימת הסכם עם מפעיל בניין.

נכון ליום 30 ביוני, 2017, ARCEP היוותה כמעט תשעה מ'דיור זכאי ב FttH כולל עבודת 2.6 מיליון מנויים. ישנם עדיין כ -30 מיליון בתים צרפתית בחצרים להיות fiberized ידי 2022.