אפל: חיישן לייזר המוקדש מציאות רבודה עבור iPhone בעתיד?


מצלמות אחוריות עתיד האפל תהיינה מסוגלים ליצור מודל סביבת 3D.

לאחר TrueDepth המצלמה הקדמי היא המצלמה האחורית אפל תתמודד עם האייפון, 2019. על פי בלומברג, מהנדסי בקופרטינו יעבדו על מערכת חיישן ליזר מסוגלת דוגמנות סביבת 3D מהחיישן האחורי של הטלפון. לאחר שיושמו, הטכנולוגיה הזו יכולה לאפשר אפל לשפר דיוקן שלה ולשלב יותר אלמנטים למעשה גדל לסביבה האמיתית.

מציאות Intelligent Augmented

מאז iOS 11, אפל מציעה למפתחים Arkit, ערכת הפיתוח ליישום תוכן וירטואלי מהסביבה אמת באמצעות המצלמה של ה- iPhone. זמין מן 6s iPhone, מערכת של אפל נחשב מבטיח בגלל קלות השימוש שהיא מציעה הן למפתחים ולמשתמשים. יישומים כמו איקאה מקום, המאפשרים הצבת ריהוט בגודל אמיתי בסביבה שלה, לרמוז על הפוטנציאל של מציאות רבודה. טים קוק, מנכ"ל אפל, שכבר הוגדר "המהפכה הבאה" מותג.

עם מערכת זיהוי ליזר, אפל יכול לשלוח אות בלתי נראית לעין האנושית ולחכות לה לאמוד את המרחק במדויק בין המכשיר לבין כל אחד מהגופים בחדר. תוספת של טכנולוגיה כזו תאפשר iPhone 2019 לא ללכת שולל אחר עצמים על הקרקע ולכן לא להרכיב תמונות במקומות שבהם הם לא יכלו להתקיים למעשה. את היכולות של האייפון כדי למדוד את הגודל של חפצים אמיתיים גם יכול להשתפר. היום, יישומי מדידת Arkit כמו MeasureKit עדיין יש יותר מדי מרווח טעות תוכל להסתמך על טכנולוגיה למדידת חפצים או אנשים.

01net.com- ביום iPhone הנוכחי, Arkit נע על משטחים מבלי לקחת בחשבון את נוכחותו של חפצים.

ישנן כמה ימים, בלומברג חשף את הפרויקט של אפל להשיק אוזניות מציאות רבודה העצמאי 2020. באותה כתבה, למדנו כי אפל מתכננת להשיק גרסה 2.0 Arkit בשנה הבאה . גרסה חדשה זו של הטכנולוגיה הייתה טוב יותר אחרי מחזה אובייקט מרובה נעים. אנחנו מתאר לעצמי שזה יכול בעת ובעונה אחת לשלב תאימות עם טכנולוגיית הלייזר של אפל.

המצלמה הטובה ביותר

לבסוף, כניסתה של מצלמה על טכנולוגיית הליזר האחורית אמורה לאפשר אפל כדי לשפר באופן משמעותי מספיק במצב הדיוקן שלו על מנת לתקן את הבעיות רבות נוכחי היום. בבדיקות שלנו, הבחנו כי השיטה המוצעת על ידי אפל קרובות הסתבכה מברשות ואינה מבחינה בין אלמנטים בחזית וברקע.

באמצעות מדידת המרחקים בדיוק, הבא iPhone אמור להיות מסוגל לתקן פגמים אלה ולספק טכנולוגיה הרבה יותר מדויק. הערה, עם זאת, כי חיישן לייזר המפורסם הזה כבר היה צפוי ב iPhone 8 ו- X עם שמועות בשנה שעברה. היום, רק טלפונים מפרויקט טנגו גוגל להציע טכנולוגיות דומות.