לא, איקאה אינה מציעה שוברי מתנה של € 500


תחרות מזויפת מתנדנדת קופון חינם בחנות הרהיטים המסתובבת כיום WhatsApp. הונאת Attention!

"הלו, איקאה מציעה 500 יוריו טובים בחינם לכל." ייתכן שיש לך גם קיבל הודעה זו על WhatsApp היום. נשלח על ידי אחד מאנשי הקשר שלך שאתה בוטח, ולפעמים בתוך קבוצת דיון, אתה יכול לקחת את הפיתיון ולחץ על הקישור הנלווית.". אבל זה ייקח אותך ישר הונאה.

המסר הראשון של ניסיון דיוג.01net.com- המסר הראשון של ניסיון דיוג.

רב שלבי פישינג

התהליך אולם די מפותל. אנחנו חייבים לפתוח קישור ראשון. חלון מוקפץ יופיע עם הודעת ברכה שמבקש ממך ללחוץ על אישור. אתה לא בבית המשפטים שלך בשבילך אז הם מנותבים אל אתר מזויף איקאה.

המסר השני.01net.com- המסר השני.אתה נוחת על טופס עם ארבע שאלות על הסימן כמו "היית פעם לאיקאה? ". הסקר המזויף.01net.com- הסקר המזויף.

אז ביים לשתף את המסר הראשוני עם 15 מאנשי הקשר שלכם ברשתות חברתיות. אתה מקבל (סוף סוף!) אישור שקיבלת את הקופון בחינם. רק צריך להשלים את הפרופיל שלך והזן את פרטי הבנק שלך. יש התמרון שלוש מטרות כדי לשחזר הנתונים האישיים שלך כדי לגנוב את זהותך, לפרוץ לחשבון הבנק שלך ולעשות לך לזהם את עצמך קורבנות אחרים.

מספר הצעדים לכן, מה שהופך אותו דוא"ל התחזות מתוחכם יותר המציע בנאלי לך להתחבר ישירות הבנקאות המקוונת שלך.

רמזים חשודים רבים

לפני שהגיע לשלב של פרטי בנק, אך סימנים רבים מעידים כי זו היא תרמית. בנוסף לסכום של 500 יורו על כף המאזניים נראה גבוה מדי כדי להיות כנים, שכתובת האתר המוצגת כבר שני סדרים. המילה איקאה לא כתוב עם המשטרה הרשמית, אבל באותיות קיריליות. זהו מנהג ידוע בשם "התקפה homographic" מעורבים בעצם להשתמש בשם תחום קיים אך באלפבית אחר יותר מהמקור. כמו כן על כתובתו הדף מסתיימת .com / ובכן, בעוד דפים הצרפתים איקאה ikea.com/fr תמיד לכלול את כתובת האתר שלהם.

האתר המזויף הציג עוני דווקא ובלי עיצוב לוגו. פריטים אחרים שאמורים להתריע, הטעויות הרבות בצרפתית אשר להוכיח שהתרגום נעשה בגסות. מן ההודעה הראשונה, זה מסומן עם המילים "אל תפספסו, לחץ כאן." זה גרוע בסקר הקובעת "אנא להשתתף בסקר הראשון" או "שוברים שנותרו: 162" "פעולה רק היום" ו

לבסוף, כמו איקאה נזכרה בכל ניסיון הונאת החברה לא מתקשרת על WhatsApp. QED.