Test Toshiba AT200: zastaralé tablety do snu trupu


Toshiba AT200: slib

Oznámila na veletrhu IFA loni v Berlíně, AT200 Toshiba znělo jako pevný závazek výrobce k návratu na trh tablety s produktem v éře doby. Alespoň ... v září. Vzhledem k tomu, někteří výrobci již oznámila své nové, jako Asus se svým Transformer Prime, která nabízí platformu se čtyřmi jádry (Nvidia Tegra 3) a systém Google naposledy, a to pro Android Ice Cream Sandwich (4.0.3) ,
AT200 s dvojitým srdce (Texas Instruments 1,2 GHz) a jejího prostředí Honeycomb (Android 3.2), je již mimo právě narodil? Dostali jsme do rukou finální kopie zjistit. Tady je náš verdikt.

Toshiba AT200: realita

První kontakt s AT200 je docela pěkné. S jeho podvozku fines (7,7 mm) a 558 g (608 g pro iPad 2), je poměrně snadné na ruce. Vzadu je pruhovaná trup mu dává vzhled kartáčovaného hliníku. V případě, že výrobce vyjadřuje, že podvozek je slitina hliníku a hořčíku, to je ještě hodně „plast“ pocit. Stručně řečeno, tato úprava dává razítko a měla by - v průběhu času - přispívá k robustnosti produktu. Po stisknutí tlačítka napájení vede k frustraci či nepochopení. Jak můžete zvážit úspěšný návrat na trh tablety s produktem, který nenese nejnovější operační systém od společnosti Google? Spuštěna verze 3.2 Android, Toshiba znamená, že se očekává, že přechod na Ice Cream Sandwich, ale nekomunikuje - prozatím - žádné datum.

Krásná obrazu interiéru

Do oka testerů našeho úvodníku, jako to naše senzoru obrazovka AT200 je dost dobrý. Měřený jas je průměr (362 cd / m), s posílil vykazují vysoký kontrastní poměr (1006: 1). Definice na obrazovce je poměrně standardní (1&280 x 800 bodů), ale dost stále bavit na webu a sledování jeho videa ve vysokém rozlišení. Řekněme také trochu stranou na multimediální straně. Vycházející z kartonu se AT200 nehraje videa ve formátu DivX nebo XviD. Zájem, který se bude velmi snadno vyřešit nainstalováním multimediálního přehrávače - silnější než Google - jako je MX Video Player (zdarma). Pokud jde o kvalitu zvuku, záznam není překvapující: je to docela slušné. Ale dáváme přednost sluchátek. Skutečný bonus - což může být i nevýhodou v některých situacích - tento malý LCD je jeho IPS technologie (V plánu Switching), který mu nabízí široké pozorovací úhly. Dokonce sledoval profil tablet, asi 60 stupňů vzhledem k horizontální rovině, to ještě zvládá velmi dobře přečíst, co je napsáno na obrazovce.

Odolnou proti poškrábání obrazovky ...

AT200 má povlak „módní“, tj gorily skla od Corning. Tato skleněná deska má hlavní aktiva: to je velmi odolný proti poškrábání. Velkým přínosem pro tento typ výrobku, je někdy divoce uložen v tašce. Další výhodou je to, že poskytuje dobrou vodivost s dotykovým displejem a - v teorii - zlepšuje přesnost desky. V praxi AT200 není divu. My mu skóre 6 z 10 na kritériu plynulosti a citlivosti desky.

... ale velmi náchylné k úvahám venku

Od prvního kroku v otevřené, my jsme konfrontováni s problémem. Skleněná deska je velmi náchylné k oslnění, využitím velmi bolestné tabletu - ne-li nemožné - za slunečného dne. Se sluncem v zádech, jen otisky stanou viditelné na obrazovce. Některé z našich testerů, uživatelé tabletu Apple rychle odseknout: „Je to stejné na iPad 2 ... ale méně na iPad 3“. Verdikt nebude shovívavý tak daleko, bude to 4 out of 10 k poznámce kvality slunce displeje.

Fotografie a videa k provedení moderování

Jak jsme již řekli, může uživatel snadno odstranit multimediální problémy s kompatibilitou s AT200 se stažením potřebných aplikací na Google Play. Výhody ve foto a video zařízení jsou umístěny ve vysokém průměru (6/10). Snímač 5 megapixelů nahrávat video v kvalitě Full HD a pořizuje snímky v 2592 x 1544 pixelů. Je-li funkce fotoaparátu je právě vhodný pro tablety, videa jsou méně přesvědčivé. Věrnost barev není jít a - a to i při jasném světle - vykreslování je obecně tmavá. Kvalita mikrofonu je také slabá. Sebemenší tření rukou na tabletu je slyšet v přehrávání videa. Opět platí, že není překvapující pro tablety, ale my jsme lépe vidět, a to zejména na straně Xoom 2 Wi-Fi Motorola.

Výkon a životnost baterie

Vzhledem k tomu, že definice panelu (1280 x 800 pixelů), integrovaný grafický čip PowerVR SGX540 (včetně integrované Motorola Xoom 2) rychle se ocitne v potížích, jakmile jeden se blíží oblast 3D. Tento čip od roku 2007 staví tablet Toshiba daleko za svými konkurenty v Nvidia Tegra 2 a Tegra 3. Naštěstí AT200 je dohánějí trochu na jeho samostatnost při prohlížení webových stránek. Měřili jsme téměř 9 hodin na. iPad 2 a nový iPad stále mistrů v oblasti Wi-Fi, vždy s 10 h 43 min a 9 h 26 min za stejným účelem. AT200 je mírné videa autonomie. S výdrží 6 hodin 26 minut, je umístěna právě ve středu proti konkurenci.