Test: Panasonic GH2, hybridní foto-video kamera nekompromisní


Panasonic Lumix DMC-GH2: Příslib

Nemít řadu zrcadlovek, Panasonic, na konci roku 2008 kompaktní sázka s výměnnými objektivy, velikosti, z nichž byl jako první. Současná nabídka točí kolem GF, velmi kompaktní fotoaparáty - přečtěte si test z GF1 a GF2 zpravodajského - G SLR vypadat G2 (číst recenzi G2, G1) a GH prostředky obsahující vzhled G1 a G2, ale s čidlem, procesor a další video schopnosti.
Po zajímavém ale docela drahé GH1, Panasonic aktualizovala svou Super Hybrid fotoaparát opouštějícího GH2. Účelem této japonské značky: rozšíření rozdíly ve srovnání s tradičním SLR, který se mezitím také nastaven, aby se video.

Panasonic Lumix DMC-GH2: realita

Boční rukojeť, žádné překvapení se GH2 je nástupcem GH1: tělo malého SLR, ale mnohem lehčí (392 g bez baterie) as jeho slavném otočném displeji. Obrazovka téměř nutné pro zařízení, která je určena jako fotoaparát jako videokameru.

Užitečnost dotykové obrazovky

Není náhodou, že Canon implementována rotující obrazovky do 60D: video, nabízejí dobrý úchop je nutný, protože cíl je přes obrazovku. Velkou výhodou je, že na obrazovce G2 a GF2 je GH2 je dotykový. Pohodlné fotografií, nabízí skutečnou výhodu ve videu tím, že usnadňuje rozvoj změn - zepředu příkladu pozadí.

16 Mpix ve všech formátech

GH1 měl jiný Live MOS senzor G1 je vždy s tím GH2. Díky 18Mpix, nabízí rozlišení obrazu 16 megapixelů ve všech poměrech (4/3, 16/9, 3/2), aniž by byl příliš penalizovány extra bodů ve srovnání s předchozí generací. Podle našich testů, nízké světelné výsledky jsou obecně lepší než ty získané GH1, protože kvalita snímků: vyšším rozlišením ano, ale také více přirozených barvách do oka a jen v souladu s naším softwarem DxO Analyzer ,

Rychlost vývoje činí rozdíl

Modulem autofokusu čidla na 120 Hz (namísto 60 Hz pro GH1), dalo by se očekávat, že vývoj: je to dobrá překvapení tohoto přístroje. Pokud reflex (které fungují na principu detekce fáze) ještě rozhodující výhodu z hlediska rychlosti vývoje, to dokazuje, že detekce GH2 kontrast je velmi jednoduché.
Přístroj se nám zdálo nejméně dvakrát tak účinné při zaostřování rychlost jako GH1, a velmi blízko k SLR. Skutečný úspěch. Děkujeme nový obrazový procesor Venus Engine FHD se třemi interních procesorů. Který umožňuje brousit 5 fps výbuch. Není to špatné.

Video režim, který se odkazuje

S Full HD 50i (1920 x 1080 pixelů, 50 snímků prokládaně), Panasonic nabízí Full HD kvalitě pro veřejnost. A to buď. Ale je to především s Full HD 24p (1920 x 1080 pixelů, plných 24 frames), která je silná, poskytují tvůrcům - ať už amatérské nebo profesionální - proud a formát vhodný pro produkci přizpůsobené potřebám kina. Nenechte se mýlit: jak dlouho jako Canon EOS 5D Mark II je GH1 a GH2 jsou populární výrobní kamera společnosti. Pochopit: pokud se chcete dostat do video produkce, GH2 je správnou volbou.
Pro zvuk, výsledek je stále nad konkurencí. Na rozdíl od většiny SLR, který zaznamenává v mono se GH2 zachycuje stereo zvuk a dva mikrofony jsou skvělé (můžete také naroubovat mikrofon pomocí konektoru 2,5 mm). A to zejména proto, že nastavení do optiky bodu motoru je optimalizován pro video a mlčí.

Cenový odůvodněno optikou

S 1499 euro v rovnováze se GH2 zdá být dražší než konkurence. To nepočítám cenu optiky. Zařízení, jako jsou Sony Alpha A55, Pentax K5, Canon EOS 60D obvykle přicházejí s nízkou optickou kvalitou udržet nízké ceny. Zde je 14-140 mm F4-5.6 (28-280 mm v 35mm ekvivalent) hraje v jiné třídě s 10násobným zoomem, tento pohled je krásně konstruován a nabízí vynikající výsledky, a to i při plně otevřené cloně. Především proto, že drží obě použití fotografie a video (pro výkonným zoomem). Nevýhodou: rasa zaostřovacího kroužku je vhodnější pro obraz než na videu.