Test: BQ Aquaris X5, elegance s výkonem náklady


bq Aquaris X5: slib

Španělská značka se vrací s novou mid-range zařízení s bonusem nových materiálů, jako je alumimium. Technická konfigurace a charakteristiky fotosenzoru není překvapením, že se Snapdragon 412 procesorem a zařízení 13 megapixelů. Ale opět, to je autonomie, že BQ chce vystoupit s impozantní baterie 2900 mAh pro formát 5 palců.

bq Aquaris X5: realita

Stejně jako mnoho konkurentů v této cenové kategorii, BQ učinila zvyk sázení na plastu. Tentokrát to bylo příjemným překvapením objevit hliníkových konzol vypadat skvěle, které přicházejí ve třech barvách (bílá šedé a růžové). Na snímku Microsoftu s jeho Lumia 650, výrobce je dobrý trik, aby design - spíše classic také - ještě zábavnější. Zadní, je objeven extrémně hladké tenkou vrstvu z umělé hmoty a příjemný na dotek. Ale vpředu, jsme vlevo s poměrně širokém pásmu pod obrazovkou a dotykovými klávesami, které nejsou jasné (musíme odhadnout, které se zaměřuje na oplátku, který může destabilizovat začátek).

Mírně studené barvy

Panel navrhuje BQ ničím výjimečným, s HD rozlišením (294 dpi). Rozlišení je správné, pokud se nebudeme dívat na obrazovku příliš úzké. To samé platí i pro jas 449 cd / m² a kontrastním poměrem 1056: 1 v polovině toho, co bylo možné v současné době nacházejí v této cenové kategorii. Pokud jsou barvy vyniknout docela dobře, tóny jsou však docela zima a šedivění, který není opravdu pastvou pro oči. 

Druhá obrazovka problémem je nedostatek reaktivity, což se zdá být spojeno především nedostatky v optimalizaci mobil. Na papíře se Snapdragon 412 a 2 GB paměti RAM se zdá dost. Kromě toho, že smartphone se snažil držet krok při otevírání bitových aplikací současně. Zpomalení ještě více frustrující, že intervenovat na zařízení, které nemá zacházet Full HD obrazovce. Pod Epic Citadela, dojdeme k výsledku 33 snímků za sekundu v průměru - deset za sebou následujících zkouškách, což je velmi blízko k LG K10 nedávno testován. Na AnTuTu, že výsledky jsou téměř totožné s těmi Wiko Pulp 4G, s Snapdragon 410. Výsledky v souladu s tím, co se očekává od vstupního zařízení / midrange není zásadně děláno propracované 3D hry, ale to bude stačit, aby proměnit většinu akcií. 

velmi vytrvalý

S integrovanou baterií 2900 mAh, BQ se na vytrvalost, jak tomu bylo za velmi úspěšné Aquaris E5 a úspěšně provedena. Třída zařízení přímo mezi nejlepší ve své třídě s více než 21h v komunikaci, 13:40 4G Surfování po webu a přehrávání videa 12:40. To se blíží 9 na našich všestranných autonomie opatření, která místo hned za Samsung Galaxy S6 hran Plus. Na této úrovni slib zůstane zachován.

Foto ruka, slib byl mnohem menší, a není dobré překvapení v programu. Snímač 13 megapixelů dělá svou práci dobře, když světlo je dobré. Úroveň detailu je uspokojivý, ale s dostatkem křiklavých barev. Za zhoršených světelných podmínek se BQ zůstane průchozí, s velkou vyhlazovací softwaru. Ale dva faktory, které nás napadnout. Za prvé, může být rozhraní příliš rafinované pro aplikaci fotoaparátu. Tak to trvá trochu zábavy s palcem před odhalující funkčnost, která je vyhledávána. Jako bonus, obrovský šedý pruh - neprůhledné - stačí vzít jednu třetinu obrazovky, bez jakéhokoliv důvodu. Postačí říci, že jsme rychle rozhodnout pro jiné uživatele aplikace na Play Store.

Nakonec jsme zjistili, že mezi dvěma přijatá podobné názory (několik desetin sekundy od sebe), tón změnil vůbec ve všem, od a vykreslování velmi žluté velmi růžové barvy. Nedostatek jednotnosti obtížně vysvětlitelné.