Test: Professional SLR seeing (téměř) v úplné tmě


Nikon D3s: příslibem

Když byl Nikon D3 propuštěn, to nebylo nic menšího než revoluce. Profesionální trh, dříve dominují Canon, viděl přijet první full-frame DSLR vedení těchto vysokých citlivostech. Zvíře nabízen ve vlastních obrázků skutečnosti na 6400 ISO ... Stačí říct, že profesionálové v tisku zejména padl na tomto výjimečném případě.

To vše se stalo v roce 2007. Od té doby, Canon má nevýhody-zaútočil s 1D Mark III, 1D Mark IV a 5D Mark II. První přizpůsobené pro sport a příroda, druhý příběh. Tato aktualizace své vlajkové lodi jednotky, umožňuje Nikon na jeho místo?

Nikon D3s: realita

Užitečné, když nemají nebo kladivo zaklepat troll
M-A-S-S-I-F. Tento případ je zcela určen kolem ocelová klec vyztuženého hořčíku: dost rozlousknout ořechy vyhodit D3S. V tomto robustnost skutečně výjimečné přidat těsnění a kompletní konformní zařízení: více než 50 těsnění chrání elektronické systémy, a kovy použité působí proti plísním. Zdaleka gadgets, tyto vlastnosti splňují požadavky.
Potřebují spolehlivost, protože pro trimbale někdy otevřeně to, co považuje za pouhé pracovní nástroje. Potřebujete těsnění, když prší na Stade de France. Potřebujete odolnost vůči extrémním podmínkám při fotografování v tropickém nebo chladné oblasti. Stručně řečeno, kamery, která by měla být pevná látka jako kladivo. A pevná látka je: v ruce, on váží, to zapůsobí, když ujišťuje. Jeho upřímné a dojemné studené starty přímo na nejnáročnější pohodlné a dělá téměř nemožné negativní hodnocení. Na 5 000, můžete mi říct, že je spíše zájem.

Y vidět ve tmě
Nikon sází velmi vysoké rozlišení a ne reklama méně než 102 400 ISO. Bluff? Vůbec ne, i když, pojďme být jasné, maximální hodnota je těžko použitelná. Více než 100 000 ISO obrazy jsou špinavé, hlučný na vůli a používá téměř výhradně paparazzi.
Skutečnost je však taková, že ISO 25600 D3s je dokonale použitelný pro časopis obrázku. V noci, spoře osvětlené městské oblasti, přístroj dodává s 24-70 mm F2,8, hlučných obrazů, jistě, ale jemné a detailní a. Stačí říct, že novináře, fotografy divoké přírody nebo sportovní novináři mají opět nový grál ve svých rukou. D3 nabídl dokonalý 6400 se zdvojnásobil D3s tu výhodu, 12 800 a nabízí úroveň na 25,600 opravdu uspokojující. To činí jak ISO, váš kompaktní, už?

12 MP: dostačující pro mnoho fotografů
D3s není preferovaná zařízení pro studio. Jedná se o nástroj pro venkovní fotografy, ale mimo portrétistům kteří rádi pracují bez nohy, profesionálové reklamy, balení atd zůstat se svými zařízeními vyššího rozlišení (5D Mark II, D3x, digitální zad, atd.) Ale 12 milionů photosites než dostačující k publikování dvojité stránky v časopisech.
Toto usnesení, klapky, dvě výhody: za prvé, to je to, co umožňuje takové zvýšení citlivosti, na druhou stranu, to se vyhne vytváření velkých souborů. Nedbale, 25 megapixel 5D Mark II jsou pro některé fotografy, zdravotní postižení, protože to trvá silné stroje pro zpracování těchto souborů a dalších 30 MB ukládání souborů rychle ukáže problematické, když praskla na kterékoli -v. Když jste řekl, že neslouží žádnému účelu, aby se zasadila o kompaktní než 10 MP, uvidíte, že nejsme lže!

Skutečný kulomet COMPET "
Dva sloty pro karty Compact Flash, popravčí rychlostí 8 snímků za sekundu ve formátu RAW, paměti vysokorychlostní vyrovnávací paměti, atd : Jedná se o fotografické D3s zbraň. Jeho autofokus je - to není překvapení - co je nejlepší na trhu, Nikon s několika roky technické prvenství v této oblasti. Rukojeť je výjimečná, někteří vy (Nikonistes) řekne, matoucí odpovědí ostatních. V každém případě je nesporné, že konfigurovatelnost (jako Proust by se říci) a likvidace jejích funkcí jsou myšlenky pro roky od fotografů. Bezchybný.
Testováno venku ve sportovním situaci a na koncert se D3s vždy choval perfektně hledisko dostupnosti než na kvalitu snímků. Všimněte si však, že kvalita karet: to bude apelovat na profesionální modely pro daný typ Lexar Pro X300 / X600 nebo SanDisk Pro 45 MB-90 MB, schopní pouze shromažďování takových datového toku. Nezáleží dát olej na vaření do Ferrari ...

720p Video: lakota, technický volba nebo nedostatku know-how?
Zatímco 5D Mark II a 1D Mark IV natočen v plném HD, že D3s ne natáčení v rozlišení 720p. Slyším „Ano, ale to je dost“ nebo „Ano, je to kamera.“ Ale ve válce obrazu, nejsou platné argumenty. Samozřejmě, že to není priorita, D3s je fotoaparát jako první. Nicméně, tento trend je tam, a očekávání jsou stále naléhavější.
Stále více a více hudební videa jsou natáčeny s 5D Mark II, stále více a více reportéři mají zájem o hodnotě jejich práci v video atd : Pohyblivý obraz, nesena vysokorychlostní video a webových služeb, jako je YouTube, je v módě a objevuje se v mnoha případech výhodnější prodat, než „jen“ obrázky. V případě krize, který je zdrojem dodatečných příjmů je důležitým argumentem.
Obtížné pro nás vědět, zda Nikon týmy učinily volbu nebo snášel nedostatek znalostí. Ale je zřejmé, že do konce roku 2009, je téměř ostudné, že takový stroj lze fotografovat v plném HD. A to je škoda pro Nikon, když vezmete v úvahu růstový potenciál tohoto trhu.