Test smartphone Samsung Galaxy A5 (2017): cenově excellence


Jedná se o první smartphone Samsung zkouška provádí po potopení Galaxy Note 7. katapulty a na CES 2017 verzi svého Galaxy A5, výrobce musel zapomenout na hlavní zklamání jeho phablet. Dobrou zprávou je první dojem z tohoto nového smartphonu je velmi dobré.

Právě jsme našli v designu, dědictví Galaxy poznámky 7 i Galaxy S7. To je patrné zejména na zadní straně přístroje - všechny skla - se zaoblenými hranami, které nabízejí velmi příjemný na omak. Jsme také na vědomí, že objektiv fotoaparátu nevyčnívá z pouzdra, která si zachovává všechny, díky tomu, její štíhlou linii. A konečně je zde téměř tak tenký jako jeho předchůdce, Galaxy A5 (2016), s 7,9 mm silná.

01net.com- Konstrukce Galaxy A5 je velmi úspěšný.

TouchWiz překrytí, která zlepšuje

No zakřivený na této úrovni cenově obrazovky. Přesto, Samsung i nadále zaměřuje na technologii Super AMOLED Full HD panelem pro A5 pokračuje hrát velmi dobře: velmi uspokojivý jas 514 cd / m² a vlastní nekonečný kontrastní poměr pro tento typ obrazovka. Ten bude dokonale čitelný za všech okolností, a to i v slunečného počasí.

01net.com- Konstrukce Galaxy A5 je velmi elegantní.

Rozhraní TouchWiz byl důkladně přezkoumán společností Samsung. Dobrou zprávou jak jsme začali najít nějaké staré stárnutí a hlavně příliš přeplněné. Nastavení je tedy zjednodušena s menším počtem vstupů. Welcome zkratky jsou k dispozici: v aplikačním obrázku, například se může pohybovat od hlavního čidla na předním snímačem, jednoduché posuvné vertikální prst na obrazovce. Pokud se tak děje ve vodorovném směru, zobrazí filtry a nastavení snímače. Je to velmi pohodlné.
Samsung udržel z tohoto úhlu pohledu, to nejlepší z S7 a bod 7 pro svůj nový smartphone.

01net.com- V foto aplikaci, poklepejte na Home tlačítko přepíná mezi dvěma čidly.

Výkonný a autonomní

Se svým procesorem Exynos 7880 osmi-core a taktovaný na 1,9 GHz, Samsung stále značka výkonu, pokud jde o body. Jak jsme ukázali v prvním uchopení, Galaxy A5 2017 snadno předčí svého staršího na trh loni. Totéž se ve 3D, kde je skok je ještě viditelný: jeho grafický čip Mali T830 MP3 zobrazí až 50 snímků za sekundu při Epic Citadel testu, kdy jeho předchůdce maxing na 30. Takže Perfektní hrát pohodlně v každém 3D hře trochu chamtivý.

01net.com- Stejně jako Galaxy Note 7, A5 je vybaven konektorem USB Type-C.

Navzdory tomuto zvýšení výkonu, autonomie není dotčena, právě naopak. Zatímco baterie je o něco silnější (3000 mAh oproti 2900 pro model 2016), avšak vyšší spotřeba procesoru a čipové mohla být fatální k vytrvalosti Galaxy A5.
Nic z toho, naopak, naše testy ukazují, že 2017 vydání činí 13 h 50 k našemu univerzálnímu testu před 12 hodin 22 pro model 2016 a dokonce až 8 h 05 pro rok 2015. Ve videu, načasování je všechno prostě vynikající s 18 hodin 10 v komunikaci, výsledek se zvýší na 20 hodin 41. dokonce i Galaxy S7 překonal!

Také skvělé fotografie

Na straně fotografii, jsme na vědomí, kvalitní zisk. Technicky již čidlo od 13 do 16 megapixely, zatímco přední strana je významný skok z 5 až 16 megapixely. Toto je poprvé, kdy Samsung používá čidlo, jak je definována pro selfie. Optický však není stejná jako zadní čidla, nebude možné očekávat vyfotit ve stejné kvalitě.

01net.com- Foto senzory vpředu a vzadu displej definice 16 megapixelů.

Hlavní snímač je opravdu velmi dobrý bill: vysoký jas, je pomalu, ale jistě přístup, který může produkovat Galaxy S7, ale s některými detaily méně. Galaxy A5 stále ještě trochu za potíže při slabém osvětlení. V tomto typu extrémního stavu, značení kvality čas, iv případě, že záběry jsou ještě docela použitelný. Nicméně bychom ocenili reálné zvýšení kvality ve srovnání s modelem minulého roku, a to není tento případ.
V videu konečně dusmartphone autofokusu má tendenci neustále tlačit vývoj, což má za následek viditelné čerpací účinek na záběry. Příliš špatné, protože zbytek (tekutost, stability) je zcela ve vodorovné poloze.