Test: LG G5, je to na Samsung Galaxy S7?


LG G5: slib

V roce 2016, LG nabízí opravdovou restart svého pojistného. Kovová dělal jeho příchod a smartphone má velmi výkonný procesor. Ale dva inovace aby se G5 poněkud zvláštní: jeho modularity jednou rukou (odnímatelná baterie, schopnost přidávat další moduly) a druhý širokoúhlý fotočidlo 135 stupňů na straně druhé.

LG G5: realita

Od převzetí, cítíme vítr LG. A nelze než přiznat, že G5 má velmi málo co do činění s posledními třemi generacemi. Po výběru spíše clivants jako je použití plastu nebo kůže, výrobce zvolí více tradičních materiálů - alespoň v high-end, a to kov. Ale na druhou stranu, nic se provádí stejně jako v ostatních. Kovový plášť má poměrně prostý vzhled a velmi matný. Na této úrovni, výhled je velmi subjektivní, ale užili jsme si tento design.

Velmi surové konstrukce

Na zadní straně jsou tlačítka ovládání hlasitosti šly a podal na levém okraji. Již není zjištěno, že tlačítko pro zapnutí / vypnutí, které také sídlí snímač otisků prstů. Výše, fotočidlo double dává efekt "kladivoun žralok"Trochu na snímku Nexus 6P. LG vybral bombardovací skořápku kolem dvou čidel, pravděpodobně aby se zabránilo prominentní vzhled. To posiluje syrové aspekt zařízení.

Celkově lze říci, že rozhodnutí učiněná výrobcem jihokorejského platí. V ruce, opravdu mají pocit prémiové smartphone, díky zakřiveného skla a mírně zakřivená záda. Velmi tenký jasná hranice jen pokrýt plátky. Detail je příjemné, ale neschopnost reagovat několik prstů. Tlačítko pro odpojení baterie je ve spodní části levé straně. Je velmi tichý, ale ne zcela zarovnán se zbytkem plátku. Malý minul Doufáme, že opraven v další sérii vycházející z továrny.

Slabší než G4

V letošním roce, LG se také rozhodla snížit velikost jeho vlajkové lodi, s úhlopříčkou 5,3 palce proti 5,5 v loňském roce. S definicí identické jako u G4 (2560 x 1440), vyšší rozlišení je dosaženo mechanicky (554 dpi proti 538). Velmi malý rozdíl jednoduše neviditelné pouhým okem. Avšak povaha obrazovky změnilo. Jeho kontrastní poměr letí do roku 1643: 1. Těžké porazit bez použití AMOLED. Nicméně, jasnost klesla na 378 cd / m².

V případě, že displej je velmi příjemné k použití, bychom ocenili trochu víc luminosié, zvláště když jeden je venku. Mnohokrát jsme byli v pokušení jít nahoru nastavovací tyč, než si uvědomil, že je již 100%. Na této úrovni se G5 ztrácí bitvu s výhledem na Galaxy S7 - na bohaté displej - a v menší míře proti HTC 10. Jak je Samsung, Always On funkce dělal jeho příchod. I když je displej vypnutý a zamčený, zobrazí se datum a některá oznámení. Informace jsou mnohem diskrétní na zařízení od LG a bude na slunci prakticky neviditelné. Ale každý den jsme preferovali verze G5, který dokazuje, méně dráždí ... a ne skákat na obrazovce každých 30 sekund.

Velmi účinný, spíše trvalejší

Stejně jako u jeho konkurentů, přístroj je dodáván přímo pod Android Marshmallow, s jeho překrytí LG Home. Čas důchodu, zásuvka aplikace je nakonec stejná hra, pokud to není ve výchozím nastavení povolena. Nové funkce jsou vzácné, a my bychom si uvědomit, jemnější vzhled. Stejně jako Samsung, některé ikony začnou chodit a některá menu, jako jsou parametry mají dost nepořádek vzhled. Nicméně, LG nabízí poměrně pokročilé úrovně přizpůsobení.

Vzhledem k tomu, HTC 10, G5 je vybaven Snapdragon 820 a 4 GB paměti RAM. Benchmark Antutu 6 výsledky jsou samozřejmě vynikající (132454 51270 bodů v 3D), poměrně úzké skóre těch jeho přímých konkurentů společnosti HTC a Galaxy 10 S7. Ukazuje se dokonce mírně vyšší ve 3D, HTC dosahuje pouze 47.241 bodů a Samsung 40573 bodů). S aplikací Epic Citadel, že běží v průměru na 57 snímků za sekundu, jak jeho dva soupeři. Tyto tři zařízení jsou bezesporu závodní stroje. Jak se dalo očekávat, LG smartphone bude radost pro všechny hráče a skutečný klenot tekutosti pro ostatní.

Letošní úroda vlajkových lodí nám dostal mnohá překvapení, pokud jde o autonomii. Rozdíly mezi Galaxy a HTC S7 10 jsou velmi působivé, z nichž první je více pacientů než druhý. G5 je umístěn také mírný pokles ve srovnání s jeho jihokorejský rival. Komunikace (21:08), surfování po webu (14:25) a video (11:04), jeho výsledky umístit ji mezi nejlepší. Nicméně, jeho univerzální autonomie - které se mísí všechny typy použití, někteří mnohem náročnější na zdroje - hraničí v 7 hodin ráno. 10:04 Vzhledem k Galaxy S7, není srovnání.

Ale G5 vydal své kouzlo tím, že se jako první high-end zařízení, které mají vyměnitelnou baterii. Rozhodně nejzajímavější detail modulového rozměru - ostatní moduly budou testovány později. Pro ty, kteří mají místo a vůli provést náhradní baterii s nimi, G5 je zřejmě tou nejlepší volbou.

inovativní foto

Jako P9 Huawei, G5 opustil svět žaluzie s příchodem druhého snímače "primární", Ale na rozdíl od čínského modelu je přídavná kamera není vyrobena pro práci v souladu s prvním (16 megapixelů), ale ji doplňovat s ultra širokoúhlými optiky. Skutečný zázrak pro milovníky krajiny.

Vrátíme-li se k čisté kvalitě a tvrdě, obraz je smíšený. V případě, že je velmi dobrý telefon s fotoaparátem - pořadí 6. 2016 naše top 10 - G5 není tak dobrý jako G4, a to zejména ve stínech. Širokoúhlé čočky není ještě vynikající s pouhými 8 megapixely. To je více agregátní nabídka, která bude svádět skutečnou kvalitu dvěma senzory. Ve videu, G5 je dobrý student s výbornou stabilizaci. Nicméně jsme zjistili, některé problémy spojené s plněním v nevhodných místě během nahrávání.

Od nezávislosti, obraz je ovlivněn modularity G5, včetně modulu LG Cam Plus. To je často nabízena s tímto zařízením, a je to tak lepší. Nástavec je ve skutečnosti skládá z extra baterie a tlačítko pro pořízení snímku drží fotoaparát v režimu na šířku. Přátelský, ale rozhodně ne natolik, aby zaplatit sto eur.