Test: LG G4, stylový smartphone, silný a nadaný foto


LG G4: slib

Po půl zklamáním G Flex 2 LG musel kartonů se svou novou vlajkovou loď řady, G4. Přístroj přijímá Snapdragon procesor 808 (ne 810, což je dobrá věc), vrhá nové obrazovky poslední generace IPS a především kameru v čele, co se děje v tomto sektoru. Nemluvě o jeho shell kůže, samozřejmě, pravda, nejprve v oblasti chytrých telefonů. Testovali jsme to s velkým nadšením!

LG G4: realita

Na straně konstrukce bude zadní sedadlo pravé kůže není uspokojit každého, ale cíl je příkladná. Ten pocit, že dává zcela nový, velmi snadno ovládá. Esteticky, někteří miloval laboratorní 01net.com, jiní méně. Mimochodem, bereme klobouky pro odvážné a kvalitu provedení tohoto téměř bláznivý nápad. Jeden hřišti obvod jednotky zůstává v plastu, s hladkým povlakem, který označuje se postavením kůže. Mírně zakřivený vzhled zařízení je téměř nepostřehnutelné, ale umožňuje, jsme slíbili, zlepšení pevnosti jednotky.

Rychlost obrazovka neuvěřitelný kontrast

Obrazovka LG G4 je z nejnovější generace desek vyvinutých společností LG Display. To zobrazuje rozlišení QHD (2560 x 1440 pixelů) je víc než dost, a to zejména pokrývá rozsah barev mnohem širší. Jde dále v zelené a červené, ale podle naší sondy, nepokrývá celý sRGB standardní rozsah. Věrnost barev není příkladná, ale uživatel bude oslnit vaše oči!

Ve skutečnosti, pokud je nastaven gama (2,22), losování příliš šedé na modrou, jako Sony, s průměrnou teplotou 8900 ° K LG nabízí žádnou menu nastavení změnit tuto teplotu. Ale opět, obrazovka je velmi příjemné na pohled, a to zejména díky svému obrovskému kontrastem mezi 1713 až 1991: 1, v souladu s našimi senzory! Je neslýchané pro technologii IPS, která nabízí navíc kopie úhlů na této obrazovce. Černoši jsou skutečně propastný hloubku, ale maximální jas displeje zůstává spravedlivé bit: 458 cd / m². V některých jasných podmínek i mimo ni, může se stát méně čitelné.

Shock Fotograf

To je místo, kde G4 zejména dech! Jeho fotočidlo dělá divy na našem radaru. Mnohem lepší než iPhone 6 Plus a podrobnější než Galaxy S6 (i když trochu hlučný). Je to hlavně při slabém osvětlení G4 vyniká nejzřetelněji: Fotografie jsou neuvěřitelně detailní a jasný, zejména fotoaparát aktivuje vždy tak rychle!

V praxi některé obrázky jsou vynechal, s nádechem někdy příliš přítomné ve vysokém jasu (efekt „pastel“). Režim HDR je trochu příliš opatrný podle našeho názoru, měli ho nutit, zejména proto, že je velmi rychlý a umožňuje, aby se pohybující objekty bez obrazu duplikace. Podrobnosti, které mohou být opraveny aktualizací, podle našeho názoru.

Ve videu druhou stranu, v případě, že výsledek je velmi čistý a plynulý, litujeme absence HDR režimů v reálném čase a plného HD na 60 snímků za sekundu. Je to dost špatné pro high-end zařízení, s vědomím, že Sony Xperia Z3 nabízí obě funkce po dobu jednoho roku s vynikajícími výsledky. Poslední údaj, že videa jsou příliš náchylné k „jello efekt“, což zkresluje obraz na rychlé sledování záběrů.

Zázrak tekutost a schopnost reagovat

Použijte G4 je opravdovým potěšením. Zaprvé proto, že jeho rozhraní je model tekutost a schopnost reagovat na všechny aplikace. Samozřejmě, že zařízení není monstrum elektrické energie (méně než 50 000 bodů v Antutu), ale jeho Snapdragon procesor 808 je více než dostačující pro všechny typy použití. Ve videohrách, bez ohledu na „průměrný“ výkon Adreno 418 grafickým čipem, který musí absorbovat těžké definovat obrazovky QHD, vše probíhá perfektně (GTA: Vice City je to video tekutina bez jakýchkoliv omezení). Ve skutečnosti tyto dvě silné Cortex-A57 jádra jsou velmi málo používány, a to i ve videohrách, což vyvolává otázku jejich skutečné hodnoty, zejména proto, že mají tendenci konzumovat hodně energie.

Jednotka nakonec ohřívá poměrně ve hrách (45 ° C max) a jde od 39 až 32 snímků za sekundu při Epic Citadel testu po 20 minutách nabíjení, který zůstává uspokojivá. Jednou z možností „Game Optimizer“ by šetřit baterii. Neviděli jsme žádné účinky na pouhým okem, a proto doporučujeme vždy zapnutý, i když se nezdá, že zlepšení výkonnosti zařízení. Podle LG, tato možnost omezuje některé hry v kvalitě Full HD ne váhat příliš QHD zařízení.

zklamáním autonomie

To je místo, kde kamera zklamáním. I když nabízí dobrou výdrž baterie, pokud se používá velmi málo: 19:31 minut hlas, vypnutí obrazovky, a více než 12 hodin velmi snadné použití, osvětlenou obrazovku. Ale zoufalí uživatelé budou rychle zklamaný jako G4 vybití baterie rychle, když ve skutečné aktivity: pouhých 5 hodin 24 minut v našem univerzální testu autonomie. V praxi, pokud je přístroj snadno držet dlouhý den snadné použití, bude to spustit náboj v podvečer pokud jsou používány intenzivněji. Ve skutečnosti obě Cortex-A57 jádra jsou příliš neefektivní. Jsme také překvapen, že G4 neotáčí srdce procesoru, kdy nejsou používány (oni stagnují jen minimální frekvence).Foto úvěru: Laurie Gouars