Test: Sony Xperia XA, pěkný smartphone, který dušnost


Sony Xperia XA: slib

V roce 2016, Sony chce obnovit. Pro Xperia Z uspěli tři letadla, přezdívaná top modelů Xperia X., s Xperia a Xperia X X výkonnost, ale také cenově dostupnější verzi s Xperia XA. Za 299 eur, máte nárok na zařízení s velmi jemným sítem hranami, poháněn procesorem MediaTek taktovaný na 2 GHz a 2 GB paměti RAM. fotografických nadšenců se mohou spolehnout na snímač 13 megapixelů.

Sony Xperia XA: realita

Vždy střízlivý, Sony nabízí nám tentokrát příjemné překvapení s návrhem svého Xperia XA. Na rozdíl od svých bratranců, smartphone využívá svobodného okrajů obrazovky. Volba, která se rychle dává svůj účinek, a to zejména při manipulaci. Ten je také usnadněna použitím 2.5D skla. Ale za méně top model, musíme být plastová obsah. Přístupná lokalita je oběť kovového povlaku, který prospěch Xperia a Xperia X X Výkon. Nicméně konstatuje, tradiční kulatý vypínač, který má výhled na nastavení hlasitosti - umístil trochu málo, aby byly snadno přístupné. Vizuálně smartphone je daleko od ostudné. Kvalita plastu a povrchové úpravy jsou velmi čisté. Dokonce i při méně než 300 euro, japonský gigant je stále schopen nabídnout krásný zařízení.

Rozlišení dolů

Výrobce zvolil obrazovku HD, ne Full HD. S úhlopříčkou 5 palců, to dává rozlišení 294 dpi. Tyto údaje neumožňují zobrazovat ikony jako čistě, ale to je ještě slušné. Avšak deska je zvláště účinné, zejména protože naše opatření kontrast a jas. S 451 cd / m² a kontrastním poměrem 1804: 1, na slunci hraje žádný problém. Bylo například prokázáno, tak pohodlné s Samsung Galaxy S7 ... ale za určitých podmínek. Jakmile člověk není nalezen zcela v přední části telefonu, na displeji se rychle rozkládá. Vada, které lze zakázat, například, když je zařízení hnací GPS, visí na středu kokpitu.Omezení rozlišení obrazovky logicky optimalizuje provoz procesoru, a umožní to lepší se obrátit na celek. V tomto ohledu je sázka je poměrně úspěšný. Za stejnou cenu, Sony Xperia XA dostane benchmark skóre mírně vyšší než Samsung Galaxy A3 nebo Galaxy J7. Jakož i dobrý dojem je potvrzena u her, které běží bez problémů. Nicméně, dotykový displej může někdy chybět reagovat. Několikrát se nám dokonce vzali jsme zpět na 5 až 6krát být poslouchán. Těžko vědět, jestli to byla momentální softwarová chyba, ale mez přijatelnosti není daleko.

Autonomie při nejnižší

Po několika zklamáním, pokud jde o autonomii Xperia a Xperia X X Výkon jsme začali snít o příjemné překvapení s Xperia XA. Ale Kruté probuzení. Nízká Rozlišení obrazovky se nezdá být hodně pomáhat. V komunikaci, smartphone držel méně než 12 hodin, proti jen něco málo přes 6 hodin surfování po webu a 6 hodin přehrávání videa 30. Ale především, univerzální autonomie není daleko od katastrofální. Přístroj se vypne po pouhých 5 hodinách použití 15 nebo více než dvakrát méně než Samsung Galaxy A3 ... a třikrát méně než Galaxy J7! Na svých webových stránkách, Sony oznámila až dva dny autonomie. Neuvěřitelné!

Dodává se s Android 6.0 Marshmallow, Xperia XA interpretuje OS Sony omáčkou, tedy s rozhraním as jednoduchým praktických funkcí, jako je dvojí poklepání pro vypnutí obrazovky. Pokud jsou součástí návrhu Googlu byla zachována - především v klávesové zkratky a oznámení úseku, některé ikony začínají být trochu starší. Rádi bychom také odinstalovat mnoho nativních aplikací, zbytečné a příliš intenzivní skladování.

Opět Sony přikládá velký význam fotografické sekce. Výrobce dokonce umístil na tlačítko v pravém dolním rohu jednotky, čímž se aktivuje výstřel tím, že smartphone vodorovně. Nic nového v japonštině, ale nápad se nám líbí jako vždy. V plném slunci, smartphone je na tom velmi dobře, s přesným a dobře ponoru. Kromě toho, střelba je velmi rychlý, což je hezké, pokud chcete vyfotit za chodu. Naopak nízké světla jsou mnohem méně kontrolované, s dráždivou rozostření. Ve videu, to je spíše průměrná u vyrobena jen v pořádku, ale docela dobře stabilizovaný.