Test: Samsung Galaxy A3, prémiová povrchová úprava v kombinaci s pevným výdrží


Samsung Galaxy A3 (2016): Příslib

V oblasti mid-range, Samsung nabízí dvě nová zařízení inspirované jeho vlajkové lodi Galaxy S6. Mezi nimi, A3, nejmenší z oblasti A se svým 4,7-palcovým displejem. Opět platí, že jihokorejský uvádění na designu přilákat davy a kompenzovat poněkud konvenční uspořádání. 

Samsung Galaxy A3 (2016): realita

Na první pohled obtížné rozlišit mezi Samsung Galaxy S6 a Galaxy A3, ne-li velikost. Takto najdeme všechno skončí v kovu a skla, s mírně tlustší (7,3 mm) pro nejnovější. I když jsme v dolní středních otáčkách, skončil téměř dokonalý. Na zadní straně fotoaparátu je poněkud méně vyčnívající než S6. A3 také udržuje některé nedostatky svého staršího, mezi nimiž je fakt, který má tendenci se snadno vyklouznout z ruky. Esteticky, to bude těžké porazit kolem 300 eur.

Druhý podobnost s Galaxy S6 - kterou jsme mohli udělat - pokud jde o operační systém, stále založen na Android 5.1 Lollipop. Přestože Marshmallow je nyní k dispozici po dobu několika měsíců, Samsung se zdá být rozhodnutý ji zahájit s Galaxy S7. Takto najdeme TouchWiz překrytí se svými ikonami trochu datované a na kterém budeme rychle uplatňovat významný způsob navrhování téma. Jsme oprávněni domácí funkce, jako je otevření fotoaparátu dvojím stisknutím tlačítka home - jako základní užitečné - stejně jako některé domácí použití. 

Malý displej, který apeluje

Samsung požaduje jsme pravdu obrazovku stranu, AMOLED technologii s rozlišením HD (720 x 1280 pixelů) pro řádné rozlišením 312 bodů na palec. S nekonečnou Naproti tomu v kombinaci s dobrým jasem 512 cd / m², obrazovka nabízí velmi kvalitativní displeje i na přímém slunci. Přestože je malá velikost desky není ideální pro sledování hraný film, přehrávat videa nebo hry, tento smartphone je stále reálný vizuální potěšení.

Pokud jde o technické detaily, které A3 nenabízí revoluci ve srovnání s předchozí verzí. Snapdragon 410 ustupuje Exynos 7578, ještě čtyřjádrový, ale od 1,2 do 1,5 GHz. Pro jeho část, RAM zůstává na 1,5 GHz. Ačkoliv se nejedná o závodním strojem, smartphone je velmi reaktivní a drží se dobře, když se používá pro většinu aplikací. Samsung udělal dost moudrá volba by se rozhodly pro obrazovky HD a je dobré mít velmi dobrý výkon, a to i pro fanoušky videoher. V rámci aplikace Epic Citadel, to jde až do 48 snímků za sekundu, velmi dobrý průměr 10 po sobě jdoucích testů.

Skóre AnTuTu (5), jsou také mnohem lepší, než verze A3 2015. V obecném měřítku, je od 20 596 do 31 974. Ve 3D, nová verze dosáhne 8958, oproti 4454 v loňském roce. Pokud tato nastavení nejsou příliš daleko, Samsung je stále schopen poskytnout mnohem výkonnější zařízení. Značka učinil jiná volba dosti významné, se - stejně jako loni - přítomnost microSD slot pro přidání úložiště 128 GB 16GB již přítomné. Bude však vzdát čtečky otisků prstů, přítomný na Galaxy A5. 

V loňském roce, Galaxy A3 byl zvláště zaujatý svou autonomii, a to i přes 1900 mAh baterii. Chystáte se do 2300 mAh, smartphone posiluje na této úrovni. To trvá déle než 16 hodin v komunikaci, ale především dépasset 14:30 Web surfování a dokonce se dotýká 13 hodin videa. Schopný více autonomie dosáhla 12.10 proti ... 8:14 pro verze 2015. Protože Galaxy A5, Galaxy A3 poslední myšlenka je model autonomie.

Good mid-range, Galaxy A3 je vybaven 13 megapixelovým fotoaparátem, stejně jako Galaxy A5. Ale na rozdíl od druhé, nemá optickou stabilizaci. Rozdíl, který se cítí mírně fotografii - s trochu méně ostře - a video, s mírným třepáním. Ale stále trvá dobrý telefon s fotoaparátem v této cenové kategorii. Za zhoršených světelných podmínek, výsledek je více do souladu s klišé "přijatelný", Zachytávání videa (1080p) je také velmi dobré se spoustou detailů, i když osvětlení není optimální. Jediná nevýhoda bude pocházet z mírného sklonu k blbec, aniž by to přijde příliš nepříznivý dopad na konečnou kvalitu.