Galaxy S5 Test: plná test nové vlajkové lodi společnosti Samsung


Samsung Galaxy S5: Příslib

Čekali jsme netrpělivě Samsung nejnovější luxusní smartphone Nyní je připraven uspokojit i ty nejnáročnější uživatele. Plná last-art technologii, přístroj oznamuje zázraky, jsme se pokusili ověřit. Po několika dnech mučení, tady je náš verdikt.

Samsung Galaxy S5: realita

Kvalitu výroby Galaxy S5 je vždy čisté, upscale vyžaduje. Vzhledem k Galaxy S4, tento nový model poskytuje utěsněný plášť, nebo spíše proti vodě (stupeň krytí IP 67 proti prachu a odolný vůči ponoření do 1 metru). To je méně než Xperia Z2 Sony IP68 certifikován, může být ponořen do více než jeden metr vody po dobu 30 minut.

Žlutých karet na design

První pohled, první dotek a první kritika: Nelze pochopit, proč Samsung zanedbala design v tomto bodě Galaxy S5. Chcete-li si to uvědomují, jednoduše porovnat jej s předchozím Galaxy S4 je pak pozorovat, že pouze zlepšení je na jeho zadní skořepiny, plast je mnohem příjemnější na dotek. A přesto, plastový povlak „imitace kůže“ Galaxy Note 3 (černá verze) byl mnohem úspěšnější ve všech ohledech (méně kluzké, více příjemné na pohled i na dotek).

Ještě horší je, s ohledem na S4, S5 konstrukce je hrubý: okraje obrazovky jsou podstatně širší, a kamerový modul je ještě zadní skořepiny. Obrazovka je trochu větší než S4 (pouze 0,1 palce, bylo to opravdu nutné?), Přístroj je delší a širší. Jeho ovládání je méně uspokojivé než Galaxy S4, který dosáhl velmi vyvážený ergonomický tvar rozvinutých. Nemluvě o jednu finální regrese: S5 je 15 gramů těžší než S4!

Velmi silný ... dočasně

A kritici nekončí. Snapdragon procesor 801 Galaxy S5 je opravdu velmi silný, a dostatečná pro všechny typy aplikací na Android. Rozhraní Přístroj je velmi řídké za všech okolností, a to zejména reaktivní. Velmi příjemné používat tak dlouho, jak se vám líbí TouchWiz samozřejmě.

Situaci komplikuje, pokud je smartphone tlačil do své maximální kapacity ve videohrách. Náš standard v této oblasti, GTA Vice City, ukazuje meze Galaxy S5: velmi tekuté po dobu asi 20 minut, hra začíná prudce trhnout, když ohřívač vzduchu. Tepelná disipace procesoru není dostatečná, čip přejde do „klidového“ režimu snížením jeho pracovní frekvence (CPU a GPU) pro stabilizaci teploty. Takže, toto zařízení je mnohem slabší.

Dále jen „Epic Citadela“ test (3D engine Unreal) ukazuje stejné chování: Galaxy S5 udržuje v průměru 54 snímků za sekundu v prvních dvou nebo tří zkoušek, a výkon pak snížení mezi 35 a 42 snímků za sekundu, jak přístroj se přehřívá. Totéž v Antutu testu: 3D skóre Password 9500-5600 bodů za stejných podmínek. Všimněte si, že HTC One M8 netrpí vůbec z tohoto problému, a proto je účinnější ve videohrách.

autonomie šílenství

Hlavním kvalita Galaxy S5 je jeho autonomie. To je jeden z specialit Samsung, který využívá velmi nízké spotřebě AMOLED displejů. Jeden z S5 je účinnější než S4. A autonomie skóre stoupat více než 15 hodin přehrávání videa! Komunikace (mimo obrazovku), přístroj dosáhl téměř 26 hodin. Záznamy jsou tak poraženi: Galaxy S5 je stále lepší než HTC One M8!

V praxi je snadno trvat déle než 24 hodin akumulátoru při pravidelném používání. Není třeba se obávat baterii ze zařízení ve večerních hodinách po dlouhém dni v práci. A zajistit úspory energie režim fotoaparátu odvedl dobrou práci, pokud budete dělat, aniž by plně funkční „smartphone“ a spokojit s jednoduchým mobilní telefon (hovory a SMS) s černobílý displej.

AMOLED displej poblíž dokonalosti

Dalším významným kvalita Galaxy S5: výborný displej. Technologie Samsung OLED vyroste nabídnout bezprecedentní výkon. Počínaje svým jasem, který jde až 381 cd / m² maximální manuální nastavení, ale může dokonce vyšší než 520 cd / m² (450 cd / m² pro bílé v plném rozsahu, a až 605 cd / m² na polovina obrazovky) při aktivaci automatického ovládání jasu na přímém slunečním světle. Toto je poprvé, kdy AMOLED displej dosahuje takové světlo!

věrnost barev na straně režim „Kino“ využívá Samsung zkušenosti v oblasti televizního vysílání. Barvy jsou velmi přesné. V automatickém režimu (Adapt Display) odstíny jsou upravena tak, aby i nadále správné, když je barevný okolního světla (jsme testovali s Philips Hue světla, a funguje to!). Obrazovka Full HD je dostatek (pixely jsou neviditelné pouhým okem), kontrastní poměr je dokonalý (nekonečno) ... Stručně řečeno, Galaxy S5 má určitě nejlepší obrazovku jsme testovali v laboratoři.

Nejlepší video ve fotografiích

Představení Galaxy S5 obraz je velmi dobrá ... den. Snímač Samsung (16 megapixelů 16: 9 Nativní) odvedl dobrou práci v jasném světle, ale je velkým zklamáním při nízkém osvětlení. Snímky jsou rozmazané rychle a hlučný večer, a to zejména režim „stabilizace“ na standardně dlouhou expozici a těžký zpracování obrazu. Fotograf a předměty na obrázku, takže určitě nebude pohybovat!

Bokeh efekt (rozmazané pozadí) je účinný, ale zlepšila. Fotoaparát pořizuje snímky s různým sázek na místě (je to opět nebude pohybuje velmi dlouho, a), a aplikuje umělý rozostření filtr na plánu zvoleného uživatelem. To je dobré, ale některé nedostatky jsou viditelné na konci objekty v popředí. Nicméně jsme zjistili, že stejné vady na HTC One M8, které má stejnou funkci.

Okamžitý režim HDR je určitě přínos nejvhodnější Samsung. Ale pak znovu, bude to určitě nepohne pro fotografie, na bolest, že bude jen velmi málo nepříjemné obrazu zdvojování. Ve skutečnosti se jedná o video, které je funkce HDR je nejefektivnější a nejprospěšnější: skončil obavy proti světlu a osvětlení, HDR zpracování odvedl pozoruhodnou práci odhalit všechny detaily v oblastech stín, ani přímému slunečnímu záření.

Pokud jde o video záznam v Ultra-HD je vynikající (ale režim HDR a stabilizace jsou deaktivovány). Režim 120 fps (v rozlišení 720p) ztratil hodně světla, takže je účinná pouze s jasně osvětlených scén. 1080p při 60 snímcích za sekundu je impozantní tekutost, ale také ztratit trochu jasu, a to i bez stabilizace nebo HDR.

Velmi bohatý program, ale trochu těžké

Je to otázka vkusu. TouchWiz nějakou lásku, jiní nenávidí. Rozhraní Samsung (nebo „Android překrytí“) předává "plochý design"Jistě inspirovaný iOS 7 vzhled, mobilní systém od Apple. Výsledkem je docela pěkné, ale naštěstí jednotka je vybavena 2 GB RAM, aby tíhu svých služeb a aplikací (1 GB používá po vybalení z krabice).

Mezi množstvím aplikací navržených (nebo uložené) od společnosti Samsung, je stále možné najít velmi dobré věci: dobrý klávesnice, módní Lupa velmi chytrý, dobře navržené widgety, šikovný kalendář, výborná audio a video přehrávače, dobrá fotogalerie, „soukromý“ režimu dost praxe, atd. V audio, Adapt Sound Mode (přítomný na chvíli), nabízí velmi dobré zvukové vylepšení pro ty, kteří nemají dobrou headset nebo poškozené bubínky (nebo obojí!).

otisků prstů senzory a srdce, gadgets

Snímač otisků prstů Galaxy S5 není uspokojivá. Zaznamenává pouze tři prsty, a v určitém směru, zatímco iPhone 5S je schopen rozpoznat stopu v každém směru, a aniž by bylo nutné táhnout prstem na něj. Horší je, že musíme vzít v průměru třikrát získat pozitivní uznání. Je to velmi rychle nesnesitelné odemknout smartphone. Co se týká snímače pulsu, jedná se o přístroj, který jen ty vášnivý sportovci ocení okamžik. Ostatní ochotně projít, čeká na některé aplikace využívají pro odlišně (hry, například?).