Test: Sony Xperia Z5, krásné smartphone, který jen stěží ospravedlnit svou cenu


Sony Xperia Z5 slib

Po Xperia Z3 Více zklamáním místo Xperia Z5, nový high-end smartphone v mírně upravené konstrukci a především s Snapdragon procesor 810, který táhne za sebou špatnou pověst. To Z5 bude pokoušet osud?

Sony Xperia Z5 reality

Strana design, Xperia Z5 je velmi podobné s předchozími verzemi. Vždy velmi hranatý, je tentokrát s matným povlakem šetří dost oslnění a otisky prstů. Je také velmi příjemný na dotek, s vysoce kvalitní materiály, velmi dobře sestaven. Nicméně, to je blíže k 8 mm as 7,5mm oznámeno, a to je trochu dlouhý, a to zejména proto, že z jeho dvou stereo reproduktory.

Není to zejména lehká (156 gramů) a 5,2 palce as jeho formát ho uzavřených používat obě ruce. Na straně softwaru, bez překrytí u společnosti Sony, a najednou, najdeme klasickou použitelnost Android, což je v naší omezené proti nejlepšího překrývání trhu (ZenUI Asus, Huawei EMUI, atd.).

Snapdragon 810, který má více ve jménu

Od té doby, Qualcomm a výrobci přijali drastická opatření, aby zkrotit Snapdragon procesor 810. Tady je spíše zřejmé: dva Cortex-A57 jádra jsou vypnuty v jakémkoliv zatížení během několika vteřin. Pak třetí srdce po několika minutách. Ve 3D hrách, grafiky okruhů ohřívá a způsobuje zablokování všech Cortex-A57 jádra! Takže jsme skončili s ekvivalentem Snapdragon 410 s velkým grafickým čipem. Na obrazovce Full HD, grafický čip Adreno 430 udržuje dobré zdroje: to jde z 60 snímků za sekundu až 53 po dvaceti minutách. Zatímco nečinnosti je 810 stále nabízí dobrou celkovou sílu. Takže v praxi smartphone je velmi citlivý za všech okolností, ale to se rychle zahřívá, často dlouhé ...

Samostatnosti, příliš neznamená

Boční autonomie, žádný zázrak jeden. To je cesta, pokud nestačí: jen něco málo přes 9 hodin přehrávání videa, a pouze 6 hodin 24 minut v našem všestranný nový test. Nic vzrušující, pokud se jedná o záznam autonomie hlas: impozantních 27 hodin 26 minut potvrzující velkou autonomii ..., když je telefon téměř nepoužívá. V praxi se jen málo časté používání umožnit Xperia Z5 přesáhnout den na baterie.

Dobrý displej, trochu rozvláčný

Obrazovka Xperia Z5 je lepší než u předchozích modelů. Kontrastní poměr stoupá tentokrát do 1376: 1, s maximálním jasem 564 cd / m. Dostačující pro větší pohodlí na slunci. Je pravda, že barvy nejsou tak úplně pravda, ale jsou velmi lichotivé, a jít velmi daleko v červené a zelené díky technologii Triluminos (Quantum Dot). Jediná výtka: přetrvávání pixelů je prostě příliš nízká, což způsobuje dlouhé rozmazané stezky za pohybujícími se objekty. Ve skutečnosti je to trochu trapné.

Není tak velký obraz, skvělé video

Na snímku letoun poněkud zklamaný se silným nádechem, velmi viditelný a není opravdu čistý, jakmile již není ve stavu vysokého jasu (v interiéru, například). Nedostatek optickou stabilizací umožňuje přístroj daleko za přední profesionálové, jako je Galaxy S6 a LG G4, a to zejména za zhoršených světelných podmínek. Je pravda, že jednotka se rozvíjí impozantní rychlostí, ale výsledek v praxi není příliš lichotivé. Video od nevýhody, digitální stabilizace je kompletní, údaje jsou v pořádku a přesné, vynikající kódování, a sledování střel bez „želé efekt“ (proslulé stočené svislé čáry).

vysoký jas

nízký jas

Příklad střihu průměrného jasu obrazu

Spíše dobrý zvuk

Zvukový výstup Xperia Z5 je silný a jasný, žádné stížnosti o něm. Oba mluvčí jednotky poskytují stereo zvuk, jehož kvalita je lepší než konkurence, ale jeho síla je stále poněkud omezená: těžko slyšet hlas poněkud hlučném prostředí.