Test: Samsung Galaxy A5 (2016), nový standard pro smartphony středních


Samsung Galaxy A5 (2016): Příslib

Se svým Galaxy A5 propuštěn loni, Samsung měl skutečný úspěch s tímto modelem střední třídy. Tato nová verze v roce 2016 vypadá ještě slibně na papíře. Co vlastně? 

Samsung Galaxy A5 (2016): realita

Jak jsme vysvětlili v našem prvním uchopení, návrh a montáž nového Galaxy A5 jsou prostě perfektní. Zadní strana je nyní sklo a dívat se podobá, že z Galaxy S6. Pro smartphone na 409 eur, tedy Samsung staví laťku vysoko.

Dalo by se říci totéž o své obrazovce Super AMOLED s Full HD (1080 x 1920 pixelů), který zobrazuje krásný jas 634 cd / m² a samozřejmě perfektní černou. Je-li volba definice je lichotivé a dává velmi jemné rozlišení 424 pixelů na palec, avšak výrazně ztěžuje výkon.

Démonická autonomie

Exynos 7580 procesor určený Samsung stále dokáže zobrazovat asi 30 snímků za sekundu při testování 3D hry, což je dost pro Real Racing 3 - který byl nasazen ještě trochu - ale složitější pro více her gurmáni, jako je Dead Trigger 2. Přesto, že Galaxy A5 poskytuje slušný výkon, zcela očekávání, že člověk může mít model mid-range.

Nicméně, Samsung je mnohem lepší než konkurence a udeří tvrdě na straně autonomie. Tato nová A5 a dosáhl 24:22 nepřetržité všestranné využití. V tomto rozsahu úhlopříčkou pouze Sony Xperia Z3 Compact (4,6 palce) se dařilo lépe, ale je vybaven pouze HD panelem, nutně méně náročná. Galaxy A5 je tedy nutné od počátku ve své třídě a je velmi pěkný záběr.

Situace je mnohem méně působivé fotografie a video. Jeho 13-megapixelový snímač produkuje slušné fotky, aniž by dělali hodně lepší než konkurence. Poněkud vysoký jas uspokojivé, co zkazit za zhoršených světelných podmínek. Na straně obrazu, obraz je velmi dobře stabilizována (optická stabilizace děkuji), ale postrádá plynulost a má tendenci k deformaci na cestování příliš rychle.


Vlevo, HDR verze účinně odhaluje detaily obrazu.