Tip Live Movie Maker: dát svá videa v režimu na šířku


Během vaší dovolené, když stisknete tlačítko Video na fotoaparátu bez ohledu na směr, ve kterém jste jej drží. Výsledek: Váš film je ve formátu na výšku. Když si ji přečíst na PC, Windows Media Player nebo VLC displej do strany, vás nutí otočit hlavu o 90 stupňů, aby to pořádně vidět. Zde je, jak si ji přečíst ve správném směru a zejména registru za to, že k tomuto problému dochází bez ohledu na software, který následně použít.

Začněte tím, že synchronizace digitálního fotoaparátu importovat videoklip do počítače. Pokud jste tak již neučinili, nainstalujte Live Movie Maker v operačním systému Windows (WLMM), který si můžete stáhnout na našich webových stránkách. Je součástí sady softwaru Microsoft Live Essentials.

2. V Průzkumníku Windows najdete soubor filmu, který chcete upravit. Pravým tlačítkem myši a zvolte otevřené.

3. V rozbalovací nabídce vyberte Windows Live Movie Maker. Otevře se váš film.

4. V panelu nástrojů v části montážní, kliknutím na ikonu Otočit doprava (nebo doleva).

5. Bude to jen film uložit. Stačí kliknout v nabídkové liště na tlačítko Movie Maker a zvolte Uložit film (Ne projekt).

6. Objeví se pop-up menu, které nabízejí několik formátů. Pokud nechcete mít konkrétní projekt pro tento film, vyberte Pro přehrávání počítačové. Název souboru a vyberte složku, kterou chcete uložit.

WLMM pak nabízí přehrávání videa s aplikací Windows Media Player, nebo otevřít složku. Po návratu do WLMM, ukončit aplikaci a odpověď ne když se zeptá, zda chcete uložit projekt.

A teď, váš film je konečně správným směrem, můžete si dokonce přečíst přímo v Průzkumníku Windows.