Co je to bezplatná služba IFTTT? Jak používat?


IFTTT umožňuje snadno automatizovat rutinní úkoly a dialogu společně webové služby a připojená zařízení, kteří mluví by nutně stejným jazykem.

Kdo nemá chtěl automatizovat některé úkoly každodenního života, ať už je to na svém počítači, smartphonu nebo tabletu? To je to, co umožňuje IFTTT (Je-li tato pak to: Je-li tato pak to), webové stránky, vytvořit volné malé velmi jednoduchou automatizaci jako „Pokud se stane událost A, proveďte akční B“. Jednoduché vytvořit tyto malé programy zvané „výnosy“ (recepty v angličtině) lze aplikovat na webové služby (mimo jiné zahrnují Dropbox, Gmail, Twitter, Facebook, Instagram, Tumblr), mobilní aplikace a dokonce i připojených objektů. Například, je možné automaticky odesílat své nové Instagram fotografií na Twitteru nebo automaticky uložit na Dropbox obrázky jste zveřejnili na Facebooku.

Funkce, které nejsou původně určena vývojáři každé z těchto služeb, ale dovolil jejich API (Application Programming Interface pro). Připomenout, webové API Service umožňuje vývojářům třetích stran programů nebo přístup k některým funkcím či dat (nikoliv osobní) bez přístupu.

Příklad recepturyPříklad receptury- Sample recepty

Velmi jednoduché ovládání, ale v angličtině

Chcete-li použít IFTTT musí rozumět anglicky, protože bohužel není francouzská verze. Nicméně, termíny jsou příliš složité. Registrace na místě je zdarma a poskytuje přístup k širokému spektru receptů tříděných podle témat (sociální sítě, obrazy, škola, rodiče, auta, atd.)

Recepty jsou rozděleny do kategorií podle tématRecepty jsou rozděleny do kategorií podle témat- Výnosy jsou klasifikovány podle témat

A pokud nechcete najít své štěstí, můžete si vytvořit svůj vlastní recept v sedmi krocích. Musíme zvolit spouštění kanálu (místo zasažené spouštěcí událost), například Facebook, pak spoušť ze seznamu, například zveřejnění nového zápisu do deníku nebo přidat fotografii.

Prvky spouští na FacebookuPrvky spouští na Facebooku- Elements spouští na Facebooku

Pak platí obdobně, co má dělat výběrem akční kanál a samotnou akci v seznamu. Například akce může být poslat e-mail na Gmailu. Recepty vytvořené jsou osobní default, ale je možné sdílet s ostatními uživateli. Je také možné je měnit, zastavit nebo dokonce jejich odstranění.

osobní receptosobní recept- Osobní recept

IFTTT na mobilních zařízeních

IFTTT rovněž nabízí čtyři volné aplikace pro iOS a Android: IF Button činění, úkolu a kameru. IF snadné vytvořit recepty, jako na webových stránkách. Dělat Tlačítko se používá k vytvoření akci, která se aktivuje stisknutím tlačítka během úkolu je „spojen“ pad slouží například k napsat text, který bude odeslán na Twitteru nebo Evernote. Zajímavější Do fotoaparátu přizpůsobí smartphone fotoaparát nebo tablet s akcemi, jako je posílání Gmail nebo Facebook album.

Dělat aplikace pro chytré telefony a tabletyDělat aplikace pro chytré telefony a tablety- Do aplikace pro chytré telefony a tablety

IFTTT a připojené objekty

Dalším krokem je použít IFTTT připojených objektů, jako jsou žárovky nebo termostaty. Pak můžeme uvažovat scénáře jako například „Když přijdu domů, pak rozsvítí lampu“ nebo „Když jsem se vzbudil, pak zase na světlo.“

Vezmeme-připojený Belkin WeMo je kompatibilní IFTTTVezmeme-připojený Belkin WeMo je kompatibilní IFTTT- Belkin WeMo připojený socket kompatibilní IFTTT

Na stránkách dokonce obsahuje „recepty na internetu věcí“ sekce speciálně věnován. Patří mezi ně Philips Odstín žárovky hnízda na Fitbit a Jawbone UP náramek, zařízení Withings, jako Pulse a elektrické zásuvky Belkin WeMo. Tento seznam není zdaleka vyčerpávající.

Všimněte si, že IFTTT byla převzata od konkurenční služby se objevily. Myslíme si, že Zapier, velmi dobře promyšlené a zvláště vhodný pro automatizaci určitých úkolů na sociálních sítích.