Co je to USB Type-C?


USB Type-C bude mít významný dopad na naše malé návyků každodenního života: je reverzibilní a může buď přenos dat, videa nebo proud.

V oznámení svůj nejnovější 12-palcový MacBook, Apple překvapil výběrem konektorů. No tradiční USB nebo Thunderbolt, ale jen jeden malý konektor se standardním konektorem USB typu C. A Google rychle následoval oblek s oznámením svého nového Chromebooku má také USB rozhraní C.

Oznámil v září 2014 organizací USB-IF (USB Implementers Forum) Tento konektor se vyznačuje tím, že jsou reverzibilní. Můžeme zapojit bez ohledu na jeho orientaci. Je tak malé, jako 2,0 mikro USB konektorem (8,3 x 2 5 mm) a robustnější než mikro USB konektor 3.0. To tedy je ideální pro chytré telefony, tablety a na ultratenkých notebooků. Všimněte si, že tradiční USB porty nejsou opuštěné jeden. Příchod tohoto nového standardu bude mít také svůj podíl na namáhání, protože není zpětně kompatibilní s předchozími formáty. Impossible tedy připojit standardní USB zařízení na tomto novém přístavu. To bude nutně projít adaptérem (viz níže).

Port USB Type-C na 12-palcový MacBookPort USB Type-C na 12-palcový MacBook- Port USB Type-C na 12-palcový MacBook

Cíl: navrhnout USB kabel víceúčelové

USB Type-C spadá hlavně do cíle nabídnout USB kabel, který může přenášet data, video a proud. V druhém případě se USB-IF oznamuje, že kabel může dosáhnout 60 W nebo 100 W (USB specifikace Power Delivery 2.0), oproti pouhým 4,5 W pro USB 3.0 a 2,5 W pro USB 2.0 , Konektor je také kompatibilní s novým USB 3.1 standardu, který poskytuje rychlost přenosu dat až do 10 Gbit / s (USB 3.1 režim Gen2), proti 5 Gbit / s pro USB 3.0.

Logo USB 3.1 10 Gbit / sLogo USB 3.1 10 Gbit / s- Logo USB 3.1 10 Gbit / s

Díky nové funkci s názvem Alternate Mode, USB kabel slouží také video kabel. Například, je možné přenášet Ultra HD (4K) z notebooku k monitoru. Jemnost, USB 3.1 má také režim Gen1 což je přesně stejný jako USB 3.0 a tím nabízí rychlost 5 Gb / s. USB konektory Type-C tedy může fungovat v USB 3.0 nebo USB 2.0. Všimněte si, že jsou vybaveny malým elektronickým obvodem, který slouží jako identifikátor a oznamuje, jejich vlastnosti (maximální rychlost a maximální výkon). Složitější konstrukce, která by měla logicky váží na účet, alespoň zpočátku.

obvod'identification dans la priseidentifikace okruhu v rozhodnutí- Circuit Identification v rozhodnutí

Další omezení provozu vozového parku

USB Type-C je nyní k dispozici s MacBookem 12 palců (režim Gen1 nebo podobnou rychlostí na USB 3.0) a bude přítomen na Pixel 2 Google Chromebook stejně jako nová Nokia N1 tabletu. Apple nabízí za 19 eur kabel USB typu C na USB Standard (zásuvky) Například připojit USB disk. Apple rovněž nabízí za 89 eur výkon box / USB / VGA nebo napájecí / USB / HDMI. Výrobce Belkin plánuje na léto široký sortiment kabelů adaptérů, jejichž cena by měla být mezi 20 a 30 eur. Ještě překvapivější je, Google také zahájí sérii kabelů do Chromebooku pomocí USB výstupy (13 dolarů), HDMI ($ 40), DisplayPort ($ 40) a napájecí adaptér 60 W ($ 60).

Adaptéry nabízené GooglemAdaptéry nabízené Googlem- adaptéry nabízené Googlem

Boční skladování, LaCie oznámila novou verzi svého přenosný pevný disk Porsche Design s USB kabelem a SanDisk typu C radou na klíč USB pro chytré telefony a tablety. Výrobce PKparis pro jeho část by měla být zahájena v létě PK K'isauve, je bydlení slouží jako USB a nabíječkou. Takový je stav v době publikování tohoto článku, ale tam je sázka na jistotu, že další oznámení bude následovat v létě.