Nejlepší free software pro čištění počítače


Objevte náš výběr svobodného software vnést pořádek do vašeho počítače.

Vaše programy se snaží začít a webové stránky mají objevit pomalé? Máte pocit, že vaše pomalý počítač? Pevný disk je pravděpodobně přetížen v důsledku hromadění tisíce dočasných nebo více použitých souborů vznikajících při každodenních činnostech: stahování, instalaci softwaru, prohlížení webových stránek, atd.

Není třeba čekat na jaře se pustit do hlavního čisté! Tato volba svobodného software vám pomůže odstranit zastaralé soubory a nepotřebné programy, třídit soubory, vyčištění registru, atd. Jako mnoho základní operace pro zdraví vašeho pevného disku a uživatel PC pohodlí.


CCleaner: čisté stopy prohlížení internetu a nepotřebných systémových souborů

multifunkční, CCleaner Švýcarský nůž je zapotřebí čištění a optimalizaci počítače. Schopný zbavit se nepotřebných souborů jsou dočasné soubory a seznamy dokumentů nově otevřený program neopomene zdůraznit soukromí svých uživatelů. Kompatibilní s mnoha webových prohlížečů, že odstraňuje všechny stopy brouzdání, vykládání na pevném disku vašeho historie, cookies a cache.

Další velkou výhodou CCleaner je schopnost čištění registru, aniž by riskoval trvalé poškození zařízení. Rukojeti nářadí odstranit chybějící DLL zastaralé programy, neplatné klíče a neexistující cesty. Tolik zbytečných dat nepřehledná váš systém a zpomalit počítač.

Ke stažení CCleaner pro Windows (Free)
Ke stažení CCleaner Portable pro Windows (Free)

AdwCleaner: zbavit se nežádoucího softwaru a reklamních programů

Ačkoli CCleaner se specializuje na odstranění dočasných a nepotřebných souborů, to však není schopna zbavit nežádoucích programů. -Li napaden, měli byste spustit kontrolu vašeho počítače pomocíAdwCleaner. Výhodou tohoto programu spočívá v jeho přenositelnost. Není proto třeba instalovat ještě další software v počítači již dechu.

Analýza provádí AdwCleaner Je rychlý, klesl o cílových kategorií adware, PUP / LPIS (potenciálně nežádoucí software), panely nástrojů a jiných přesměrování prohlížeče v počítači nainstalovaný. Jedná se o řešení na míru pro ty, jejichž domovskou stránku prohlížeče neustále odkloněn, nebo kteří trpí několik vystoupení a obtěžující pop-up reklamy. AdwCleaner Má také způsob odinstalování k odstranění zjištěných problémů. Při výběru položky odebrat před zahájením hlavní čištění, který by měl po restartu systému ulevit počítač.

Ke stažení pro Windows AdwCleaner (Free)

Malwarebytes Anti-Malware: vymýtit malware

I přes prokázané účinnosti AdwCleaner, nejste v bezpečí před nežádoucím softwarem neposlušným vedle kterého by tento nástroj stalo. Proto se důrazně doporučuje, aby spustit při skenování pomocí probuzení Malwarebytes Anti-Malware. Ve svém volném verzi, program provede důkladnou analýzu pevného disku, což může trvat několik minut v závislosti na množství souborů na disku.

Malwarebytes Anti-Malware bere na vědomí PUP a adware, které se vyhnulo AdwCleaner a jakýkoliv škodlivý software nainstalovaný v počítači, jako trojské koně, rootkity a další spyware. Ve výchozím nastavení jsou detekované škodlivé prvky jsou umístěny do karantény. Ty jsou zdarma k určení jejich nebezpečnost a jejich odstranění. Prostřednictvím svého přísného charakteru Malwarebytes Anti-Malware Je to dobrý spojenec pro váš antivirus, tak silný, jak to je.

Ke stažení Malwarebytes Anti-Malware pro Windows (Free)

PC Decrapifier: odinstalovat nativních programů a souborů

Nákup nového počítače by měly zajistit čistý systém všechny programy. Teď to není neobvyklé, že výrobci integrovat software a nechtěné aplikace na svých strojích. Chcete-li efektivně zbavit se těchto nativních prvků, nezapomeňte použít mobilní aplikaci PC Decrapifier.

Po spuštění, to prohledá váš pevný disk a seznamy programů pro odstranění. Všimněte si, že nástroj je založen na inteligentním algoritmem a navrhuje odstranění souborů na základě chování komunity PC Decrapifier. Ty jsou proto výslovně varoval kusů bezpečně smazat, a ti pro manipulaci s opatrností. Pokud přes všechna tato opatření uděláte falešné manipulace, PC Decrapifier systematicky navrhuje vytvořit body obnovení obnovit data vymazání.

Stáhněte si PC Decrapifier pro Windows (Free)

Unchecky: Automatické zrušte nechtěné společností

Snaží se jet příliš rychle, stále se stává, že zapomínáme číst a zrušte některé malé krabice v době instalace softwaru. Výsledek: ocitáme rychle přemožen software třetích stran, panely nástrojů a adware, jak byla myšlenka k byli opatrný. Lifeline of omráčený, Unchecky dělá práci za vás, automaticky zúčtování všechny nežádoucí další nabídky nedbale vklouzl instalačních průvodců.

Rovněž znepokojen jsou zavádějící nabídky, které stačí kliknout na tlačítko Accept. Ve spěchu, si myslíte, že dodržovat podmínky. Právě jste skutečně dát svůj souhlas k instalaci takové nepříjemné liště obtížné odstranit. V těchto případech Unchecky Okamžitě vás upozorní o povaze reklamy, které nabízejí zároveň schopnost stahovat se dříve, než bude příliš pozdě.

Ke stažení pro Windows Unchecky (Free)

Autoruns: řídit programy, které začínají ve stejnou dobu jako Windows

Jste vymýtit všechny stopy virů a dalšího škodlivého softwaru z disku. Nicméně, váš počítač je stále bojuje, aby mohli začít, někdy zahrnovat dlouhé minuty, než nabízejí plně funkční desktopové rozhraní. To je snad přepadem služby začínající ve stejné době, že systém, který má za následek výrazně zpomalit váš počítač.

Mnoho programů, jako je Autoruns navrhovat řídit všechny procesy začínají ve stejnou dobu jako Windows. Můžete třídit obtěžování aplikacemi podle kategorií, skrýt nativní položky v systému Windows povolit nebo zakázat automatické spouštění softwaru definované, a ověřit proces zpracování objednávek. Autoruns samozřejmě s nimi zacházet opatrně. Pokud zakážete základní vstup do řádného fungování systému Windows může počítač nezavede správně.

Ke stažení Autoruns for Windows (Free)

CleanMem: volné paměti RAM

Počítač, který vycvičit je často obětí přetížení RAM. Decentní, ale efektní CleanMem najít řešení vašich problémů, by uvolnil zdroje zbytečně monopolizované s jedním kliknutím. Tento software se skládá z čisticího nástroje, mini-monitor a parametru boxu pro ty, kteří chtějí přizpůsobit, jak je RAM uvolní.

Stačí spustit soubor aplikace CleanMem zruší své zdroje v návaznosti na výchozí nastavení programu. Podrobná konfigurace softwaru vám dává ruce na vymazání mezipaměti a zastavit běžící procesy. Pokud jde o mini-monitoru, je to druh vždy Widget zobrazuje na stole a hospodářství jste informováni v reálném čase na paměti používané. Jednoduchým poklepáním na bublinu, a zdroje jsou zpřístupněny bez vlivu na provoz systému.

CleanMem ke stažení pro Windows (Free)

Všechno, co Search Engine: okamžitě obnovit soubor z jeho názvu

Vyhledávat obsah na svém počítači můžete rychle odradit odvážnější, zejména když pevné disky přetékají. Doba hledání často pasou dvě věčností, a nakonec dala přednost zachování své dokumenty na dosah ruky na ploše, i generovat větší nepořádek. Na rozdíl od vestavěné vyhledávací nástroj systému Windows, Všechno, co Search Engine slibuje, že zlomit rychlostní rekordy určit soubor nebo adresář prestižní. Nástroj indexy jmény obsahu uloženy lokálně nebo on-line během několika sekund, což vám umožní okamžitě najít dokument.

Po otevření programu, můžete přístup ke všem indexovaný obsah, nebo stovky tisíc souborů. Zadáním všechny nebo část názvu požadovaného dokumentu Všechno, co Search Engine okamžitě omezit výsledků podle zadaného jmenovitého filtru. Také je uvedeno cesty, velikost a datum poslední modifikace.

Všechno stáhnout Search Engine pro Windows 32bit (Free)
Všechno stáhnout Search Engine pro Windows 64bit (Free)

Rychlý přístup Popup: skupinové adresáře a často používané dokumenty v kontextovém menu

Spíše než nepřehledná svou kancelář s desítkami zástupce na své oblíbené stránky, proč ne zkombinovat do vyhrazené nabídce? To je to, co nabízí Rychlý přístup Popup, lehká aplikace je přístupná z kliknutím kolečkem myši.

Ve výchozím nastavení Rychlý přístup Popup snadný přístup k C: \ jednotku v adresáři Program Files, profilu uživatele a některých aplikacích třetích stran se vašeho oblíbeného prohlížeče. Můžete změnit tuto SEO přidávat nové záznamy a odstranit ty, které považují za zbytečné. Pokročilé nastavení aplikace také umožňují vytvoření klávesových zkratek pro rychlejší otevřené složky a soubory, které pravidelně platí.

Ke stažení Rychlý přístup vyskakovací okna (Free)
Ke stažení Rychlý přístup Popup Windows Mobile (Free)

Duplicitní Cleaner: detekovat a odstranit duplicitní soubory

duplicitní Cleaner provedl důkladnou revizi vašich pevných disků ve vyhledávání duplicit v něm uvedeny v organizované seznamu. Pátrání multi-kritéria mohou ukazovat stejné prvky podle názvu, velikosti, data vytvoření a modifikace, a to buď jednotlivé soubory nebo celé adresáře.

V závislosti na vašich aktuálních potřeb, můžete omezit vyhledávání na disku nebo na určitém adresáři. duplicitní Cleaner Také nabízí možnost zaměřit se na vyhledávání kolem formátu nebo prodloužení, ve stejnou dobu omezení počtu souborů pochopit. Jakmile je analýza je kompletní, stačí si vybrat akce, které mají být aplikovány na duplikáty, včetně mazat, přesouvat, kopírovat nebo změnit název duplikovaných dokumentů.

Ke stažení Duplicate Cleaner pro Windows (Free)

Bulk Rename Utility: přejmenování více souborů najednou bez námahy

Vyčistěte si počítač neznamená jen odstranit prvky, ale také obnovit pořádek mezi dlouho zanedbávaných souborů. Ideální rychle přejmenovat více položek najednou bez námahy, Bulk Rename Utility Nabízí komplexní škálu nástrojů schopných zvládnout disky a adresáře, které obsahují více než 100 000 položek ve výši tisíc souborů za sekundu. Jedná se o kompletní rozhraní umožňuje provádět co nejvíce cílené kritérií, s přihlédnutím EXIF ​​dat svých obrazů a ID3 metadat audio souborů.

V komplexu vzhledu, Bulk Rename Utility nakonec ukáže jednodušší, než to vypadá, když je určen výhradně v angličtině. Pro ty, kteří děsí rozhraní a hledají francouzské řešení, LeRenommeur provádí podobné práce zcela vyhovující.

Ke stažení Bulk Rename Utility 32bitové verze pro Windows (Free)
Ke stažení Bulk Rename Utility 64-bitové verze pro Windows (Free)
Ke stažení Bulk Rename Utility pro Windows Mobile (Free)
Ke stažení pro Windows LeRenommeur (Free)

Cortex Razer Game Booster: zlepšit výkon počítače pro hraní her

S rozvojem herního náročnější na zdroje, to není neobvyklé, že trpí oslabující latence během hry. Cortex Razer Game Booster Nabízí automatizaci zálohování řešení zastavení nepotřebné služby a aplikace běžící souběžně hry a zároveň bránící dobrý výkon procesoru a paměti RAM. Což vám ušetří ruční konfigurace optimalizační software zabraňuje nechtěnému vypnutí základní proces pro správné fungování vašeho počítače.

standardní doporučení Cortex Razer Game Booster lze upravit s lehkostí pro ty, kteří chtějí přizpůsobit maximální výhody programu. Rovněž bere na vědomí defragmentace garantem modul hra soubor Kratší zatížení. Mezi další výhody tohoto optimalizační nástroj: to automaticky spustí při startu a obnoví původní nastavení počítače na konci svých herních sezení.

Stáhnout Cortex Razer Game Booster pro Windows (Free)

Cobian Backup: automatické zálohování vašich dat

Zdvojení funkční zálohy zaručit bezpečnost důležitého obsahu, zatímco uvolnění místa na pevném disku. Automatizovat proces, Otáčením Cobian Backup, nástrojem poměrně snadné použití.

Nabízí různé druhy záloh (plné, přírůstkové, rozdílové nebo fiktivní) Cobian Backup vytvoří kopii vašich souborů a adresářů na pevném disku vašeho výběru, externího zařízení, jiného počítače připojeného k síti nebo na FTP server. Pokud je to možné postupovat ručně, nabízí možnost plánování naplánovat každý úkol v souladu s požadovanou frekvenci (denní, týdenní, měsíční, při spuštění systému), přičemž požadovaný den v týdnu a v určitém čase.

Stáhnout Cobian Backup pro Windows (Free)

UltraDefrag: kontrolovat defragmentace disků od A do Z

Pro ty, kteří chtějí řídit defragmentace až do konce, UltraDefrag je ve formě roztoku kvality. Rychlá a spolehlivá, open source program má tři rozhraní: Grafické, aby se zjistilo konzoly defragmentace karty plánovat úlohy a přirozené, provádět složité operace příkazové řádky.

Po spuštění programu, vyberte akce, které mají být přijata prostřednictvím karty vyhrazené (analyzovat, defrag, optimalizace). UltraDefrag navrhuje stanovit řadu konfigurací, jako jsou opatření, která mají přijmout po dokončení procesu defragmentace a zahájení analýzy disku při startu. Všimněte si, že uživatelé systému Windows 7 a novější mají silný nástroj rodáka k úsporám Windows, že použití aplikace třetí strany.

Stáhnout UltraDefrag 32bitové verze pro Windows (Free)
Stáhnout UltraDefrag 64bitové verze pro Windows (Free)