Jak Facebook Messenger umožňuje sledovat přátele a kontakty


Každá zpráva může být spojena s geolokační data. Tato možnost je často ve výchozím nastavení povolena, a umožňuje v některých případech, sledovat pohyby partnery.

Pozornost časté používání mobilních Facebook Messenger aplikace může mít škodlivý vliv na ochranu osobních údajů, takže nastavení nejsou vyvinuty. Vskutku, Cambridge student, Aran Khanna, zjistil, že je možné sledovat pohyb svých přátel či jeho kontakty Facebooku jednoduše tím, že analyzuje jejich zprávy. Proč? Vzhledem k tomu, Messenger aplikace vám umožní přidat data o poloze pro každou textové zprávy odeslané.

Nicméně, tato funkce je obvykle ve výchozím nastavení povoleno a většina uživatelů má ve skutečnosti vědomi. To je chyba, protože většina zprávy jsou, tím více získáme informaci o jejich soukromí: jaká místa jsou časté? kde byli minulý víkend? osoby se nacházejí v jejich blízkosti? atd.

Chcete-li zobrazit konkrétně související riziko, Aran Khanna provedl rozšíření pro Chrome s názvem „Pobertův plánek“, která umožňuje účastníkovi Facebook pro lokalizaci na mapě všechna místa, ze kterých jeho partneři mají své malé texty odeslané. Výsledkem je poněkud znepokojující.

Facebook Messenger Geolocation dat je velmi přesná.Facebook Messenger Geolocation dat je velmi přesná.- Facebook Messenger Geolocation dat je velmi přesná.výsledek'une extraction de Marauder's MapVýsledkem extrakce Pobertův plánek- Výsledek získávání Pobertův plánek

V současné době je toto rozšíření Chrome už nefunguje, protože MapBox, podkladové poskytovatel mapová služba, zrušil jeho přístup kvůli vysoké poptávce. V případě, že kódování počítač neznamená, že jste strach, můžete požádat o svůj vlastní přístup k MapBox integrovat do kódu (k dispozici na GitHub) a překompilovat všechny. Ale to bude spěchat, protože Facebook oznámila, že bude brzy napravit tuto chybu.

Do té doby je vhodné zakázat geolokační Facebook Messenger. Jen pro to, změnit nastavení, přímo z aplikace, a to buď v hlavním menu nastavení telefonu.   

zdroj:

Aran Khanna blog Rating