Deset tipů pro výběr mobilního telefonu


Není snadné orientovat se v džungli nabídek, pokud jde o koupi nového mobilního telefonu! Zde je několik vidět trochu jasněji.

V Evropě, nových uživatelů mobilních telefonů z deseti vychutnat své věrnostní body či vypršení svého balíčku pro změnu zařízení, podle posledních údajů z Canalys, společnost pro výzkum trhu a. Na konci roku závazek, může to být moudré změnit dodavatele využít atraktivní ceny udělované novým zákazníkům (při zachování své telefonní číslo).

Koupit, v pořádku, ale koupit, co? Které mobilní zvolit a za jakým účelem? Pokud hovor zřejmě zůstane hlavou motivace, toto použití sám, malý zájem protože to je samozřejmost. Vyberte si mobilní telefon jen pro volání, je to trochu jako výběr PC jen pro zpracování textu.

Seznam výhod, které mobilní lze dnes vyvodit je dlouhý. Činnosti na vzestupu zahrnovat přístup k sociálním sítím, s Facebook, MySpace a Twitter, stejně jako instant messaging, MSN olova. Stručně řečeno, vše, co bude zůstat v kontaktu s příbuznými a přáteli. K dispozici jsou také čisté zábavy. Nielsen uvádí, že více než polovina uživatelů internetu používat mobilní telefon pro zábavu, a téměř 40% pro své pohodlí: YouTube, Google Search a Google Maps jsou populární. Všechny tyto aktivity zdůvodnit výběr vhodného mobilního telefonu, což není snadné, vzhledem k rozmanitosti a počet navržených modelů. Tato příručka je navržena tak, aby vám pomohl vidět jasněji a pro výběr vřetena, který vám vyhovuje.

1 - Je to pouze pro volání

Neustále se přidat funkce pro mobilní telefony bychom zapomenout na svůj původní účel: volejte! Ale my jsme stále velmi mnoho neočekáváme další z našeho mobilního telefonu. Pokud patříte do této kategorie, přejděte k bodu: žádný klávesnici (vaše čísla jsou zapsány pouze jednou v adresáři), střední velikosti obrazovky, například dva palce a jednoduché menu jsou všechno vy.

V této kategorii se rozhodnout pro značky jako Nokia nebo Samsung, jejichž zařízení jsou obě ekonomické, alespoň pro většinu základních modelů a snadno se používá. Pokud jde o specifikaci, není nutné mířit vysoko: ne Wi-Fi nebo GPS, ještě méně 3G +. Dokonce i když jdete snadné, zjistíte, že všechny mobilní funkce, alespoň jednu datovou linku GPRS nebo hrana. Bez ohledu na to, nemusíte sloužit.

2 - jsem pomocí SMS

Bude vybrat mobilní v závislosti na vstupním pohodlí nad všechny ostatní charakteristiky, které mohou být rovnocenné těm, které je popsáno v předchozím odstavci. Samozřejmě, že všechny telefony jsou alespoň vybaveny „pseudo“ klávesnici, se třemi či čtyřmi písmeny na klíč. Ideálním řešením je otestovat, což bohužel není možné, pokud nechcete pracovat v Micro Hebdo: obchodě zařízení jsou falešné nebo špatná baterie.

Spolehněte se na své okolí: vzít telefon stejné značky a zhruba stejné kategorie jako ten, který chtíč, a psát SMS slovo „svět“. Toto slovo používá třikrát dvakrát tlačítko 6. a klíče 3. Nicméně předtím, než stisknete podruhé na stejném tlačítku, musíte počkat po telefonu potvrzuje písmeno jednotky první pomoci (ne módy T9). Podle tohoto testu, budete rychle pevné a mohou bez přílišného rizika pro vás podvést, rozšířit své poznatky v celém rozsahu. Radikálnější, můžete se také rozhodnout pro mobilní zařízení s reálnou klávesnicí: stavitelé dnes nabízejí širokou veřejnost, včetně LG a Samsung.

3 - Nahrazuje můj walkman

Téměř všechny mobilní jsou také multimediální přehrávače. Váš mobilní mohou proto walkman kancelář, s výjimkou sportovních nebo pokud jste strach z poškození, v takovém případě je lepší držet se lehké hráče, kterého agraferez k oděvu. Kvalita zvuku je také dobré, ale pozor ověřit nějaké body. Zejména zkontrolujte, zda je konektor sluchátek je norma: zvedák 3,5 mm konektor a ne exotické (všimněte si, HTC, Samsung a Sony Ericsson), pokud je dodáván adaptér. Také zkontrolujte, zda velikost paměti: přístroj musí akceptovat, že jeden může klouzat paměťovou kartu držet své audio a video soubory. Všimněte si, že 8GB karta je jen něco málo přes 20 eur. Na samotném zařízení, můžete někdy najít speciální klávesy (play, stop, rychlý posun vpřed ...) osvědčené postupy v oblasti využití hudebního přehrávače.

Sony Ericsson a Nokia učinili specialitu tohoto druhu mobilních série Walkman a XpressMusic, ale většina ostatních značek nabízíme také v jejich dosahu několik talentovaných telefony pro tento účel. Pro video, je to složitější: podmínka velikost obrazovky a rychlost procesoru vykreslování obrázků. Lepší, pak se zaměřit na high-end, nutně dražší.

4 - fotím

Jak je uvedeno v nedávném srovnávacím věnovaný telefonů s fotoaparátem (viz Micro Hebdo No. 571), nejnadanější mobilních telefonů bohužel držet svíčku do kompaktního fotoaparátu. Nicméně, některé mobilní není sabotovat vaše záběry. To přinese svůj výběr ze senzoru pět megapixelů nebo více, a to ať jste blafovat rozsahem zoomu, druhý obvykle být elektronické a zdrojem zkreslení, tedy nepoužitelný. Není-li snímek jen ještě žije, jak si zajistit, že čas potřebný pro vývoj není příliš dlouhý, ne víc než půl sekundy (viz srovnání viz výše).

5 - chci hrát dobře

Na veškeré mobilní obchod, i ten nejjednodušší, jeden může dopřát hry. Nicméně, čím více základní mobile bude, tím větší bude hra primitivní omezené vizuální efekty, pouštní scenérie, minimalistický sadu pravidel. Tak Tetris a další odpočinkové stále drží navrch.

Obecně platí, že vydavatelé mobilních her, pochopitelně, cílení nejlépe vybavený, pokud jde o zařízení s procesory, obrazovky a operačním systémem.

Nokia entry-Mobile, Samsung a Sony Ericsson jsou vždy vybaveny několika her, a je možné přidávat pouze několik eur.

Mnohem pokročilejší hry jsou k dispozici na iPhone. Ve všech případech, pohodlí klávesnice je bod péče (kromě iPhone!) Chcete-li hrát v dobrém stavu.

6 - Jsem vždy on-line na MSN nebo Facebook

Instant messaging vyžaduje telefon stejné kvality jako SMS, to znamená hlavně praktická klávesnice používat, i plnohodnotnou klávesnici, na které musí být přidány dostatečně velký displej sledovat konverzaci, zobrazit obrázky kontaktů a vazeb, které publikují.

Tyto modely s dotykovým displejem, jako je LG, Samsung a více nedávno, Nokia a ty se systémem Windows Mobile, půjčují sebe dobře k tomuto druhu činnosti, protože všechny nabízejí kompletní virtuální klávesnici a velký obrazovka. Vždy se můžete opřít o více tradiční telefon, stačí vytočit podložku, ale pouze pro příležitostné použití.

Dejte si pozor na klávesnic bez vyčnívající tlačítka, na který z nich není nikdy jisté, že podporují a malé klávesy na klávesnici aktivovat pouze s nehtem. Je to bolestivé v dlouhodobém horizontu! Na straně sítě, připojení k Edge je dostatečná pro takové použití.

7 - Chci surfovat

Náročnější než chat, prohlížení webových stránek vyžaduje tentokrát rychlé připojení, a to buď 3G nebo 3G +. Budete ji potřebovat, jakmile se dostanete ven z velmi omezených světových stran wap přizpůsobeny speciálně pro mobilní a relativně chudé obsah.

Prohlížeče moderní telefony, jako je Internet Explorer, Safari nebo Opera Mobile, stejně jako ty, které používá BlackBerry, Nokia a Sony Ericsson, všichni víme, mohli běžné webové stránky, a to i tehdy přiblížit tak, aby byly čitelné obsah. Desktop minimum hledání definice je 240 x 320 pixelů, až úhlopříčkou nejméně 2,5 palce. Kompletní klávesnice není opravdu nutné, pokud jste surfování z odkazu na odkaz. Proto se stává použít vyhledávač nebo přihlášení na webových stránkách.

Z tohoto úhlu pohledu, touch nabízí dobrý kompromis mezi celkovou velikost, velikost obrazovky a klávesnice, druhé pak je virtuální, ale komplexní.

8 - chci použít jako GPS

V případě, že telefony s GPS čipem jsou stále četnější, málokdo by vás. Z prostého důvodu: vodítka, která je pro Vás informovat o hlavních směrech během své kariéry závisí na softwaru nebo předplatné, který je zřídka dodávané s telefonem.

Pokud si vás může uspokojit pouze polohu na mapě a výpočet tras, které jsou v praxi stačí neprohrát, odbočíte opět do Map Google, svobodný software, který může být instalován na velmi mnoho mobile. Tento software bude využívat GPS čip do zařízení, ale bude muset tak i mapování stahovat, což znamená, že budete potřebovat datové připojení. Pokud nechcete trávit svůj čas čekání na neobjeví karet, zvolit připojení 3G na minimum.

9 - Dávám přednost dotykový displej

Klávesnice nebo dotykové obrazovky? Nabízí se otázka, v té či oné době, kdy vybírá svůj telefon. Specifikovat: plnohodnotnou klávesnici nebo dotek? Pro tradiční numerickou klávesnicí je vyhrazeno, jak jsme viděli, aby nejjednodušší použití.

Zadávání na prstu Virtuální klávesnice požadují větší přesnost, protože klávesy jsou poměrně malé. Kromě toho existují dva různé doteky: hmatové a smyslové. V prvním případě musíte stisknout, dokonce mírně, pokud jde o nejlépe navržených obrazovek, zatímco ve druhém, kontakt pouze. Typicky, iPhone ztělesňuje citlivé vzorec, zatímco Windows Mobile zařízení jsou citlivá na dotyk. V praxi je citlivý je bezpečnější než na dotek, s výjimkou jejich použití s ​​perem, což je další překážkou.

10 - Mám přijmout Wi-Fi, nebo ne?

By měla být dána priorita zařízení Wi-Fi v jeho výběru? Všechny telefony nenabízejí tuto bezdrátovou technologií pro přístup k internetu přes ADSL krabici nebo ve veřejně přístupných místa, aniž by tím pomocí datového připojení mobilního operátora.

Hlavním zájmem je ekonomický: k ničemu, s Wi-Fi, objednejte si datový tarif pro surfování po webu nebo přijímat poštu. Nicméně, pokud se rozhodnete toto řešení, mějte na paměti, že budete v závislosti na vzdálenosti přístupového bodu, což znamená, že na rozdíl od vás, nebo snad vaše pracoviště, kde je často možné využít Wi-Fi, budete odříznuti od sítě. Kromě toho je Wi-Fi je obvykle vyhrazen pro mobilní média a high-end.

Co je to?

3G a 3G +. obecný pojem pro mobilní zařízení a služeb třetí generace. 3G nabízí nové služby, například pro videotelefonii, širokopásmové připojení k internetu a mobilní video. + 3G varianta nabízí desetinásobek výkonu na 3G, a přístupy průtoků dosažených ADSL nebo 1,8 Mbit / s až 14,4 Mbit / s download.
hrana. mobilní telefon standardní založené na standardu GSM, který je mezi druhé generace (GPRS) a třetí generace (3G). Průtok dosahuje 384 kbit / s v teorii, dva až třikrát méně v praxi.
GPRS. bezdrátový standard nabízející přístup k internetu, teoretická rychlost až 171 kbit / s. V praxi je rychlost je 30 kbit / s.
zvedák. Užívání jeho použití na většině hudebních přístrojů, které slouží jak pro připojení výstupní zařízení (reproduktory, záznamník, atd.) As jeho vstupní hardware (mikrofon, klávesnice, atd.)
Virtuální klávesnice.
Simulované klávesnice na dotykovém displeji, k dispozici na vyžádání, nebo když je použitý software vyžaduje text. Virtuální klávesnice lze použít buď prstu nebo stylusu.
wap. Komunikační protokol použitý pro připojení k internetu v mobilních zařízeních s malou obrazovkou (telefony, PDA).
Wi-Fi. Obchodní název místní bezdrátové technologie Ethernet IEEE 802.11x, založený na frekvenci 2,4 GHz a poskytuje pro většinu běžných standardů (b, g), přenosové rychlosti až 54 Mbit / s.