Pozor tento patch Windows je vlastně „adware“ pro systém Windows 10


Tajemný aktualizace propuštěn koncem loňského března se ukázalo být program, který informuje uživatele o dostupnosti systému Windows 10, a že jim pomůže nainstalovat. Microsoft děkuji.

Někteří z vás mohou mít instalovány, aniž by skutečně věděl, co to bylo za: aktualizaci KB 3035583, který byl propuštěn koncem března poslední službou Windows Update pro uživatele Windows 7 SP1 a Windows 8.1. Je třeba říci, že popis doporučeného oprava byla poměrně krátká, jednoduše vysvětluje, že „umožňuje další funkce na oznámení služby Windows Update, když jsou nové aktualizace pro uživatele k dispozici.“ Jo, není příliš jasné všechno. Některá média dokonce nazýván „náplast tajemství“ ...

Několik lidí, neboť vykopali na otázku. Výsledek: Tato aktualizace nainstaluje vlastně jakousi „adware“ pro systémy Windows 10, nový operační systém, který Microsoft má začít v létě příštího roku. Ve skutečnosti, náplast vytvořený v „System 32“ složka složku s názvem „GWX“, který obsahuje spoustu prvků, včetně spustitelného „GWXUXWorker.exe“, který odhaluje smysl zkratkou: „Get Windows 10“. Cílem je zcela jasné. To je pomoci uživateli přejít na Windows 10.

Konfigurační soubor s názvem „config.xml“ dává další zajímavé informace. Vymezuje několik „fáze“, během kterého jsou jednotlivé položky staženy a zobrazeny, s klíčovými webových odkazů. Ale stále nejsou aktivní v současné době. Pravděpodobně se bude očekávat, že pop-up informování uživatele o nadcházející dostupnosti systému Windows 10 a jak nainstalovat nový systém.

Tato oprava nebude proto zlepšení stávajícího systému (což by však mělo být cílem Windows Update), ale spíše jako adware. Zároveň tento humbuk není příliš překvapivé. Microsoft chce dát balíček v systému Windows 10, který, mimochodem, bude zdarma po dobu jednoho roku pro uživatele Windows 7 SP1 a Windows 8.1.

Čtěte také:

Náš soubor v systému Windows 10  

Zdroj:

Neowin, InfoWorld, Myce