FREEBOX, Free Mobile, monitorovací síť … Když Xavier Niel věří


Ve dvou rozhovorech vysílaných v neděli 22. října, zakladatel Free zpět na strategii své skupiny a jeho osobní cestě. Rovněž uznává, že Freebox lze použít ke sledování, po schválení soudce.

Komunikace Operation Xavier Niel. Zakladatel a hlavní akcionář Volně obvykle velmi lakomý s jeho slovy - dal dva rozhovory tuto neděli 22. října, jeden v neděli novinách, druhý v neděli Click vysílání na Canal +. Telekomunikace, nádraží F, média, osobní pozadí, sleduje všechno jde skoro.

Free Mobile

Příběh říká, že François Fillon, premiér, podepsal dekret umožňující tvorbu Free Mobile, v den, kdy Nicolas Sarkozy - prezident republiky a na rozdíl od příchodu čtvrtého mobilního operátora - měl potíže vagu. Veselý, Xavier Niel zdá nevěřit tuto pověst, ale opět vítá konkurenci mu přinesl na tomto trhu, „to prospěch účastníků. Se snížením cen je o 10 miliard eur, které byly vráceny Francouzi. "

stanice F

„Máme 40% žen podnikatelek ve stanici F. proč? Jen proto, že je řízen ženou. Když se žena stane vůdcem, máme více žen, to je magie, „rozplývá se. „Narodil jsem se v obtížných předměstí, jiné jsou příliš a mají velký úspěch, pokračoval vysvětlit inkubátoru program zaměřený na rozmanitost. Musíme pomoci a tlačit ji. "

Surveillance, špionáže a hackování

„Se souhlasem soudce nebo správních dohod, ano, tam jsou hry a zachycení a věřím, že se zvýšily od bombardování předmětů. Všechny naše prostředky komunikace vůbec lze poslouchal, „připouští Xavier Niel. To také udržuje tajemství o jeho vztahu s Odborem dozoru (DST), organizace na starosti proti špionáži ve Francii až do roku 2008. „Říká se, že mi údajně rekrutoval, když jsem ‚bylo 18, protože jsem byl pirátem. Ale nebylo ve Francii ne špionáž, je dobře známo, „odpověděl velice suše. „Pirátství je možné také vidět pozitivně, když student přijde do školy zaseknout 42, byl požádán, aby přišel do práce pro nás, to znamená, že ti, kdo jsou na místě nejsou dobré. "

FREEBOX, telekomunikace a média

Velmi kritická strategie pod vedením Patricka Drahi SFR * Xavier Niel Nezdá se, že chtějí nabídnout další obsah bez jeho FREEBOX předplatitelům. Nicméně, to říká, že „vždy investuje do tisku.“ „Jsem rád, že finančně podílet na několika médiích, aniž by kontroly. Jsem menšinový akcionář Mediapart a necítil jsem se velmi dobře ošetřené touto webovou stránkou, „je to zábava. „Dělat svobodný tisk je zničena. Nabídka v plánu telefonu, je to jen podvod, aby prospěch z snížené DPH. Urychluje vymizení tisku, spíše než pomoc, „říká.

Pracovní podmínky v call centrech

Chybějící o těchto rozhovorů je jeho reakce na vyšetřovací programu hotovosti na jednom z jejich call centra. Jen mu evokuje téma při odpovídání na otázku Mouloud Achour o možném nahrazení radních pomocí robotů. „Naši konkurenti se rozhodly pro outsourcing jejich call centra a také ne ve Francii. My jsme se rozhodli usadit se v obtížných čtvrtích, kde jsou více pracovních míst, to je naše společenská odpovědnost, „říká Xavier Niel. Ani slovo o dvou konkrétních případech vznesené dne 26. září v rámci programu France 2, včetně jednoho z nich se nachází v Maroku ....

Filantropie a osobní cesty

„Když jsme dosáhli takové štěstí (odhadovány na 9,4 miliardy eur, NDR), se stává veřejným majetkem. Zkuste vymyslet různé triky, aby pomohl světu, z něhož jsme přišli na pomoc společnosti, „řekl Xavier Niel o svých projektech, jako jsou školy nebo stanice 42 F. také bere na vědomí své slabosti: „Nevím, jak řídit lidi. Lidi, aby dělali to, co je dobré, já nejsem dobrý tam. To je důvod, proč jsem to režii Ilias, ale strategie ředitel a majoritní akcionář. "

(*) 01net.com vydává dceřiná NextRadioTV sama vlastnila 49% SFR Media.