Xbox vs PlayStation 4 One X Pro: velký “slepém testu”


Zveřejněna tento týden, Xbox One X od společnosti Microsoft je velký soupeř PS4 Pro. Pro ni nemožné uniknout přímé konfrontaci. Takže to, co lepší způsob, jak apelovat na nestranný porota rozhodnout mezi těmito dvěma protagonisty?

Jedná se o „classico“ ve světě herních konzolí. Plakát? Microsoft proti Sony. Každá zastupuje její poslední mistr k dnešnímu dni, Xbox One X, respektive pro USA a PlayStation 4. Pro Japoncům. Dále jen „nejsilnější konzole of the World“ v roce 2017 proti jednomu, který držel stejný název, od konce roku 2016.

Stránky vybrána není nikdo jiný Assassin Creed: Origins (ACO), pohádkové a vznešené nejnovější titul od Ubisoftu na starém Egyptě. Optimalizované pro obě platformy, tato hra je schopen využívat své výpočetní výkonovou rezervu.

Navíc Xbox strana ACO je certifikován pro 4K podle standardů společnosti Microsoft. Přesný, který nepřináší Sony ve své klasifikaci ... kromě toho, že za normálních okolností, výkon a grafické zařízení by měla umožnit PS4 Pro přiblížit blíž.

Microsoft Xbox One X vs Sony PlayStation 4 PROLM / 01net.com- Microsoft Xbox One X vs Sony PlayStation 4 PRO

Navíc Assassin Creed: Origins je hra, se kterou je nemožné „podvádět“ v nastavení grafiky. Ve skutečnosti se v našich testech, bez možnosti se zaměřuje výkon je grafika byla k dispozici, na rozdíl od Gears of War 4 použitých pro naše zkoušky Xbox One X.

Takže jaké jsou komponenty a optimalizace ze strany vývojářů, kteří jsou manévrování. Jediná technologie máme zakázán na konzolách a dvou TV Samsung 65 palců QLED QE65Q8 je HDR. Drželi jsme režimů výchozí barevné dvou konzol (RGB) a my jsme zajistit, aby televize byla stanovena stejným způsobem po nabídce. „Režim hry“ z nich bylo také snížit.

Aby bylo zajištěno, konečně, že obě konzole jsou na „rovnost“, usadili jsme všechny myslitelné položek v menu konzole pro HDMI výstup vysílá proud 4K (nebo podobného) na obrazovce.

Osm párů očí jsou lepší než jeden!

Velké ventilátory, středně hráči, elitářské, příležitostné hráče, nováčci, a dokonce i některé kompletní noobs ... rozsah hráče v přípravě 01net.com je velmi široká. Perfektní! To je přesně to, co potřebujeme vytvořit porotu co nejreprezentativnější různých profilů hráče.

Osm lidí až do konce, náš panel z hráčů. Každý člen poroty je odpovědný za hodnocení tekutost a přirozený pohyb herní sekvence živě, současně na obou televizních obrazovkách připravených pro toto.
Byly také nutné si uvědomit, celkové grafické kvality dvou sekvencí hry ACO. Živý a druhý statický. Ten byl snímek obrazovky stejné scény přijato ve stejné době v místě utkání, fotoaparátu orientovaný stejným způsobem ...

vrah's Creed Origins Xbox One XAS / 01net.com- screenshot z příkladu 4k hra Assassin Creed Origins provádět jak Xbox One X, který PS4 Pro

Klikněte sem pro zobrazení obrazovky výše v plném rozlišení.

Také jsme požádali porotu, aby se zaměřují na kvalitách obrazových detailů, vždy několik úlovků, dát jim příležitost, aby se tak blízko, jak chtěly obrazovek a přechod z jednoho na ostatní.

Nakonec jsme požádáni, aby odhadnout, které obrazovka byla připojena Xbox One X. Chcete-li tento „slepý test“, my samozřejmě skrytých konzol při pohledu z našich morčat. Byly umístěny v pohovce dva metry televizory. Xbox One X byl připojen k televizoru pravicový, PS4 Pro doleva. Mějte to na paměti pro budoucnost!

Dohlížet na hladký průběh hodnocení, tvůj služebník není zapojen do bodování. Nicméně, to je využita pro analýzu, sestavování a komentář k výsledkům, a posteriori, poskytování technické vysvětlení v případě potřeby. Objasnění obnovit na konci každé části níže uvedeného hodnocení ( „testeru oko“).

Tekutost: Xbox výhoda One X

„Pohyby na dlani kvůli větru jsou přirozenější vpravo a vlevo.“ „Animace velbloud a charakter jsou tekutější vpravo“ nebo „vlevo, se zdá, že velbloud má větší potíže vyšplhat do svahu a v pořádku.“ Zde je malý výběr z nadbytečných poznámek vyjádřený slovy v průběhu našeho testu plynulosti.

Po sečtení toku poznámek, Xbox One X vyhraje v průměru 4.5 / 5, zatímco PS4 Pro, se dostane jen 3,87 / 5.

Pět z našich porotců udělil plný počet bodů pro Xbox One X (5/5), zatímco PS4 Pro v sklizně, který byl udělen jeden z porotců „ne hráče.“ Ale žádná z těchto konzolí obdržela rating nižší než 3/5. Důkaz, že žádné zpomalení nebo vynechávání snímků jen přišel poškodí zážitek ze sledování průběhu jednotlivých fází hry.

Oko testeru : Vybraná scéna není ten, který může přinést naše dvě velké obtížnosti konzolí, vytváření polygonů a textury, je však natolik důležité hledat dostatek komponentů.

Zůstává zástupce herní zážitek, protože stále v pohybu (vrah, to enormně krátké), z pouštním prostředí k tomu polo-městské oblasti, charaktery počítače manažer pelichání (NPC), zvířata, těžký odstín, přirozené nebo umělé osvětlení, atd.

Na rozdíl od Xbox One X, PS4 Pro těžší držet krok. Zpomalení tisk objeví zvláště když bod vzhledem ke změnám kamery a jako pohyby hlavní postavy se přidají ti úpravou krajiny (vítr, písek mouchy, ...). Nicméně definice obrazu zůstává vždy vyšší než 1080p, což znamená, že Pro má ještě rezervy.

Celková kvalita obrazu: Xbox výhoda One X

„Na levé straně obrazovky [PS4 Pro], rozmazání nebo vyhlazování je docela aktivní v celém obrazu. Existují údaje, ale ve srovnání se napravo od televizoru [Xbox One X], které vyčnívají méně. " „Struktura vlasy velbloudů, palmy a oblečení postav vypadají více "sešívané" a zvýšil vpravo a vlevo. „Opět platí, že nová konzole Microsoft získal hlasy (4.3 / 5 proti 3,8 / 5 pro PS4 Pro), ale sklizeň nižší než maximální skóre: tři proti dvěma stanovisky pro PS4 Pro.

Klikněte zde pro zobrazení zachycení v nativním rozlišení

Dva lidé z našeho panelu dosud přednost vykreslování PS4 Pro, určitě soudě to trochu „hladký jako lepicí zmírnit úlevu“ nebo „poněkud nejasný“ v některých místech (většinou na pozadí ), ale „mnohem zábavnější se dívat.“ Podle nich grafické ztvárnění Xbox One X je příliš „agresivní“, protože vynášení mnoho detailů na různých místech, které visely oči a tak vadilo jim.

Naopak, tři z našich morčat (starší hráči) má rating 3/5 pro PS4 Pro soudě - oprávněně - že „vymazán a vyhlazen“ aspekt byl zvláště patrný, zejména druhý prvek a třetí úrovně, a ještě více v pozadí.

Oko testeru : Naše panel určila viditelné rozdíly poměrně snadno. Umístěním dva obrazy vedle sebe, výkonové rozdíly mezi oběma konzolami zhmotnit do značné míry zvýšenými detaily displejů, stres reliéfy (materiál, dekorační předměty, atd) , Možnosti jsou větší One X na Xbox než na PS4. A vývojáři Ubisoft byli schopni využít dostupného výkonu X a dobře zhmotnit do ACO.

Nicméně, žádný z našich poroty si všiml ... že velikost snímků na obou televizi nebyl stejný! A to je důvod, proč: dvě konzoly jsou nastaveny pro zobrazení 4K na 4K televizorů, ale to neznamená, že pošlou do „opravdového“ 4K v trubkách.

Xbox One X má posvátný Ultra High Definition na prakticky všechny testované scény, a nezdá se příliš snížit definici za letu ve většině situací. PS4 Pro, která je podle našich pozorování, nedokáže zobrazit 4K skutečnou a méně umělý. Je dokonce docela daleko od našich pozorování (1440p, nebo o něco více), a hraje si s velikostí obrazu udržovat konstantní průtok 30 snímků za sekundu. Však obtížné říci, jaká je přesná definice obrazu na obou konzolí nedostatku vysoce specializovaných nástrojů měření.

Jedna věc je jistá, v žádném případě k dosažení iluze 4K se PS4 Pro často provádí více či méně výrazné roztahování obrazu, jako je délka, že výška obrazovky. Je to téměř nepostřehnutelné pouhým okem, když v zápalu boje (scény bojů infiltraci nebo jiné), protože grafika pracuje velmi rychle a vše, co se děje v mikrosekundách. Ale v letadle nebo statický obraz, to už si všiml trochu víc.

Například, účinek hloubky a majestátnost krajiny je méně výrazné v PS4. Všechno se zdá být trochu balení. Kromě toho někdy postrádá malé kousky obvodové obrázku při porovnání vykreslování televizoru do druhého, na jednom obrázku, které byly zároveň s kamerou orientované stejným způsobem.

Grafické detaily kvality: Xbox výhoda One X

Zde se žádné pohyblivé obrázky. Jen screenshoty ze hry. Urban, Nilu, pouště, jsme vybrali několik čisté prostředí ve hře, které umístil hrdinu stejným způsobem na stejném místě, ve stejném úhlu kamery nebo 98% Podobné a levá naši recenzenti komentovat to, co viděli.

Jedná se o „hattrick“ nejnovější konzole od Microsoftu! V případě, že grafika činí obecně to je to, co odlišuje to je normální, že totéž platí pro vše, co souvisí detaily. Získala průměrné hodnocení 4.6 / 5 ... ale PS4 Pro zůstává v zrcadle, jak se dostane 4/5!

Xbox One X Assassin's Creed OriginsAS / 01net.com- To není proto, že Xbox One X je silnější než PS4 Pro to není imunní vůči "klopýtnutí" na velké grafické chyby!PS4 Assassin Pro's Creed OriginsAS / 01net.com- Stejný snímek pořízený na PS4 Pro, bez chyby, ale dojem prohlásil roztahování obrazu, a proto trochu balí reliéfy.

„Podrobnosti o štítu [Poznámka redakce: v popředí] jsou působivé a vystupovat také na pravé straně, zatímco tam je již na pravé straně trochu drsné. „“ Stromy na kopci v dálce, byla snížena na stavu pixelů vlevo, vpravo, barevné čtvercové shluky jsou četnější a lze snadno odhadnout, že je to strom. " „Výzdoba sídle velblouda dobře v obou případech, ale ti na pravé straně jsou výraznější.“

Oko testeru : Citace pro sebe a shrnout vše, co jsem potřeboval vidět. Ve skutečnosti, když jeden vezme čas podívat se na obrázky, budete si uvědomit, že Xbox One X podaří najít údaje v převážné většině případů.

PS4 Pro nicméně nevylučuje stydět některé z jeho výhod. Takže na jedné z našich testovacích snímků se podařilo lépe zvládat vegetace textury umístěné středně dlouhý záběr. Vypadá to, že se soustředí na tuto konkrétní oblast od jiných míst v té době, zatímco Xbox One X, zdá se, že vyzařuje všude jednodušší, silnější ... ale ne vždy nutně moudře.

Závěr: Xbox One X má všechny PS4 Pro nadále poskytovat

Je na čase, aby konečné skóre z průměru skóre daných naší porotou. Xbox One X dostane 4,46 / 5 a PS4 Pro 3,89 / 5.

Výsledek v souladu s vrcholem našeho posouzení, která požádala porotce odpovědět na otázku „Xbox One X, jestli je vlevo nebo vpravo? “. Na osm, pouze dvě (non-player) poukázalo na obrazovce PS4 Pro, kdo opustil po dlouhém váhání (ne, nesmějte se druhý!).

To potvrzuje, že pro Philistines nebo nic netušící hráčů podaří, aby se rozdíl mezi hrou na PS4 a Xbox One X. Pro 4K nebo 4K řekl, není tak zřejmý. Dokonce i na UHD televizi. Je povinné mít dva obrazy pod očima, aby se úspěšně odlišit ... ale nad okem (on) vyškoleni k detekci i těch nejmenších detailů.

Čtyři roky po vydání prvního Xbox One, PS4 menší než výkon ve stejnou dobu, Microsoft obrací tabulek na technickou stránku. Bylo na čase. A zdatnost při 100 cena ... $ rozdílu mezi těmito dvěma konzolami.

Nyní musíme USA podaří posílit svůj katalog AAA exkluzivní (hra vysokou potenciální), aby se dosáhlo zastínit Sony. Nebo kdyby Japonci nemohou stavět na své vedení u moci, lze odlišit od svých konkurentů VR (s PSVR) a zejména její neuvěřitelné množství exkluzivních titulů přichází. Microsoft mohl by být řečeno v první polovině roku 2018? Nejste si jisti, ...