The Pirate Bay vzít své návštěvníky podkopávat cryptomonnaie


BitTorrent tracker experimentovat s novým způsobem, jak zpeněžit své publikum tím, že integruje kód JavaScript, který využívá schopnosti počítače výpočetní podkopat moneros, konkurenční měnu Bitcoin.

K dispozici jsou dva dny, uživatelé The Pirate Bay, populární tracker BitTorrent měl nepříjemné překvapení vidět zvýšení zátěže CPU dramaticky při návštěvě této stránky. Záhada se rychle zvedl: byl to JavaScript kód, který s cílem podkopat moneros si cryptomonnaie vytvořený v roce 2014, který je v současné době jedním z nejvíce používaných na webu (9. postavení na trhu kapitalizace Coinmarketcap.com).

TorrentFreak- skript vložený do The Pirate Bay

Skript v otázce pochází z pojmenovaného Coinhive komunitní projekt, který si klade za cíl nabídnout alternativu webové stránky zpeněžit své publikum. Myšlenka úplně originální, ale uživatelé z The Pirate Bay nelíbilo na první pohled, protože oni nebyli varováni. Výkřik okamžitě vypukl na fórech. Některé zvlněná skript blokátory jako NoScript zbavit.

V sobotu odpoledne, ředitelé The Pirate Bay nakonec rozdělen vysvětlující zprávu. „Jak vidíte, testujeme menší Javascript Monero. Jedná se pouze o test. Opravdu chceme, aby se zbavili všech těchto hospodách. Ale musíme také dostatek peněz na údržbu webu. Řekněte nám, co si myslíte. Chcete vidět hospody, nebo dát některým cyklů CPU při každé návštěvě stránky? „Lze přečíst na The Pirate Bay.

Na konci Uživatelé nápad přitažlivý

Ředitelé také říkají, že tam byla chyba v první verzi scénáře. Teoreticky by mělo být omezeno na 20-30% kapacity CPU stroje. Vzhledem k „shell“ v kódu, on bohužel bobek všechno. Navíc by se obrátit na pouze jednu kartu otevřenou. V současné době je skript je již zahrnuta na stránkách The Pirate Bay. Podle TorrentFreak, zkouška trvala jen 24 hodin.

Bude reaktivovat tracker BitTorrent? To je možné proto, že uživatelé - jednou v minulosti překvapení - se zdají spíše ve prospěch tohoto opatření. „Pokud se jedná o životaschopný způsob, jak podpořit tento web, aniž by viděl porno, souhlasím,“ odpovídá uživatel „Contrail“ po správci zpráv. Další komentátor, že bychom měli snad nechat uživatelům výběr mezi zobrazením hospody a podkopávají moneros. „Pokud půjdete do TorrentFreak nebo jiných místech, lidé jsou velmi pozitivně o tom. Nakonec ti, kteří ke stažení jsou dobře zaplatit tak či onak, „řekl jiný uživatel.

Velkou finanční potenciál

Tato technika by mohla skutečně generovat hodně peněz? Je to možné. The Pirate Bay je 87. nejnavštěvovanější internetové stránky na světě (zdroj: Alexa) a má miliony uživatelů. Tvůrci projektu Coinhive testovali skript pr0gramm.com poměrně známého obrazu fóru, ale jen klasifikován 4093 postoj k Alexa. Zatím se jim podařilo narušit moneros 60 za dva týdny, v přepočtu asi 6000 $. To naznačuje, že The Pirate Bay bude dělat mnohem lépe.

Je zřejmé, že by nemělo být, že cena monero zhroutí. Účinnost skriptu je úzce spojen s podkladovým algoritmu cryptomonnaie to bylo provedeno pro „dobré zase na běžných počítačích,“ jak řekl Coinhive.com. Jako většina cryptomonnaies, ověřování transakcí monero se provádí pomocí kryptografického výpočtu (CryptoNote). Ale to vyžaduje hodně paměti ke spuštění, jaký rozsah PC CPU, ale špatně přizpůsobené k architektuře grafického čipu (GPU), nebo do vyhrazeného obvodu (ASIC). To je důvod, proč tvůrci monero věří, že tento výpočet je „rovnostářský“. Naopak Bitcoin a ethereum použít algoritmus SHA-256, která nevyžaduje mnoho paměti. To je důvod, proč tyto měny vyvolaly nával GPU a ASIC. Stručně řečeno, jeden nemůže narušit ethereum z Bitcoin nebo Javascript.