Jak vlákno dosahuje domů


Sledovali jsme týmům akci operátora v pařížské oblasti, spojovacího uzlu optické vlákno do domu. Síť navržena tak, aby trvat nejméně 50 let.

Brzy ráno na hranici mezi Viroflay Versailles u Paříže. Obrovské cívky optického vlákna položené na chodníku čeká mají být rozmístěny v podzemí. Prvním krokem pro připojení obyvatele na vlákno a ku prospěchu a velmi vysoké rychlosti s rychlostí připojení nejméně 100 Mbit / s. Ale cesta je dlouhá před dokončením transakce. Cesta, kterou jsme zkoumány následující týmy Orange.

Kabel naviják s optickým vláknem.01net.com- kabel naviják s optickým vláknem.

Konec vlákno až do konce je nejdelší instalovat

Optické vlákno je skleněná nit tenké jako vlasy mohou předat informace rychlostí světla. Existuje několik technologií. Nejsilnější je takzvaný FTTH (Fiber To The Home) nebo vlákno v celém textu. Je to dražší a složitější k provedení než ostatní, protože to vyžaduje nasazení vlákno do domu.

To je také nejvíce odolné, protože je škálovatelné. Bude schopen podporovat v budoucnu jiné normy, která dosáhne ještě vyšší ceny. „Tato nová síť budujeme, je to, že v příštích padesát let,“ my okamžitě hrdě oznamuje Jean-Bernard Dognon, ředitel vlákno Orange v Yvelines a Val d'Oise. To vysvětluje důkladnost technických týmů pracujících v terénu.

Potápění v srdci sítě ...

NRO, optická spojení uzel je jádro sítě. Právě z této budovy, která opustí všechny signály (internet, televize, telefon), které slouží obyvatelům několika městech najednou.Tyto optické kabely NRO projít tou zdí otevřít na ulici a pak sloužit mnoho dalších předplatitelů.01net.com- vlákno optické kabely NRO projít tou zdí otevřít na ulici a pak sloužit mnoho dalších předplatitelů.

NRO je doma k OLT (Optical Line Terminal), což je zařízení, které umožňuje mezi odběrem národní sítě operátora a přístupové sítě. Je instalována v místnosti zvané dispečer.Rozbočovač v NRO.01net.com- Distributor v NRO.

OLT je ve formě bobule s kartami a přístavů. „Port poskytuje napájení 64 zákazníků. S 16 kartami k OLT, můžeme sloužit 16.000 zákazníků. To vše ve velmi malém prostoru 40 cm od 40 let, „poznamenává Jean-Bernard Dognon.OLT (Optical Line Terminal)01net.com- An OLT (Optical Line Terminal)

Jádro sítě do vašeho domova

Lambda předplatitelé závisí převážně architektury GPON (Gigabit Passive Optical Network). To znamená, že mají stejný vlákna a jeden světelný signál k tranzitu dat. Ale všichni vidí přiřadit svůj vlastní vlákno-end závod na jeho přistání pouze přijímat své informace.Typ GPON infrastruktury.DR- Typ GPON infrastruktury.

Cesta vlákna

NRO proto opouštějí tisíce kabelů vůči odběratelům domovů. Ale dříve, než jsme se k nim dostat, stále existuje několik kroků, jak je znázorněno na následujícím obrázku. Před NRO, v červené barvě, je provozovatelem sběrné sítě. První část přístupové sítě, ve fialové, se nazývá „doprava“ a bude NRO na sro (optické sub-rozdělení). Druhý, v modré barvě, se nazývá „rozdělení“ a bude ORS PTO (Optical koncový bod, který se nachází na odběratele). Podél cesty, vlákno prochází PBO (Připojení Point optika), obvykle umístěny na podlahu nebo v blízkosti domu.

Cesta optického vlákna do NRO'abonné.Oise THD- Dráha optického vlákna NOR k účastníkovi.

NRO v SRO, je nutné tahat kabely přes podzemní infrastruktuře stávajících občanských génie, tj rukávy mědi síť telefonních linek instalovaných v 70. letech.

Operátoři tráví vlákninu pro dva pokoje současně.01net.com- Provozovatelé tráví vlákninu pro dva pokoje současně.S prostoru pro otevření každé 1 až 2 km, což vyžaduje svary vlákna.Otevřený pokoj s rukávy, přes který musí projít optických kabelů.01net.com- otevřená místnost s rukávy, přes který musí projít optických kabelů.To postupně vede k optickému sub-distributor také volal sdružování skříň nebo tečka oblast sdružování (PMZ).Skříně nebo shromažďovací oblast koncentrace bod (PMZ).01net.com- je skříň nebo shromažďovací oblast koncentrace bod (PMZ).Dále optický odbočení (PBO) je instalován co nejblíže k domům ve stoupačce budovy, vzduchu na tyči nebo na přední straně.operátory s'apprêtent à faire passer la fibre par la colonne montante d'un immeuble.01net.com- Operátoři se chystají projít vlákna s stoupací části budovy.

V případě budovy, pak zbývá jen vrátit do odběratele. „Míjíme vlákna v různých stupních a budeme instalovat malý optický terminátor, který může sloužit mezi pěti a šesti apartmánů,“ vysvětluje Jean-Bernard Dognon.
Je třeba také vzít vlákno do domu každého účastníka a nainstalovat zásuvku optických vláken, k němuž bude připojen na pole. A konečně, LAN musí být připojen ke spojovacímu bodu na ulici, pokud to nebylo provedeno před ...

návštěva'abonné, il faut notamment raccorder la fibre à la box.01net.com- Na účastníka musí spojit včetně vláken do boxu.

Rozdíly těchto území

Nezapomeňte, že Francie vytvořila tři kategorie oblastí určujících určitý druh nasazení. zahrnují:

  • hustě osídlených oblastech, tzv soukromá iniciativa: všechny hlavní integrovaní provozovatelé nasazují vlastní síť paralelně.
  • středně husté oblasti známé AMII (Call of investic pro demonstraci): Orange a SFR mají společné nasazení. Ostatní operátoři jsou investice spolufinancování. Versailles, kde jsme udělali, je ve střední oblasti hustoty.
  • RIP (Public Iniciativa Networks) v řídce osídlených venkovských oblastech a často: místní úřady jsou obdrženou státní podporu na vybudování vlastní sítě operátorem.
Dva technici v akci ve Versailles.01net.com- Dva technici v akci na Versailles.

Překvapení a nevyhnutelné zpoždění

Navenek deploy vlákno Proto se zdá jednoduché, ale tento proces může být prodloužena z různých důvodů. To může být způsobeno v první řadě na stavu potrubí a potrubí. „Tam jsou překvapení. Na ulici, vidíme někdy vyžaduje profesionální inženýrské práce. Totéž v obytných domech, kde jsou společné prostory někdy vyžadují úpravy, „řekl Jean-Bernard Dognon. Právě v obytných domech, práce může trvat jeden až dva týdny, v závislosti na počtu podlaží a budov. A na konci, bude to tak jako tak domluvit schůzku s účastníkem a vstoupit do jeho domu pro aktivaci linku.

Ale existuje také mnoho administrativních zpoždění. V budovách, sítě jsou sdíleny s cílem zajistit princip volné soutěže. Tříměsíční obchodování freeze uložené ARCEP aby byl čas pro libovolného operátora připojit svou optickou síť již sub-dodavatele. Kromě administrativních průtahů zahrnutí správce majetku odvolat poté, co podepsal smlouvu s provozovatelem budovy.

K 30. červnu 2017, ARCEP tvořily téměř devět milionů způsobilého bydlení v FTTH, včetně 2,6 milionu odběrů pracovní síly. Stále existuje zhruba 30 milionů francouzských domy a prostory, které mají být zvlákňovat do roku 2022.