Uzavření Liberty-Land, jeden z největších francouzských pirátských stránek


Úterý 24.květen, Rennes četnictvo zavřel stránky Liberty-Land.net, „řekl jeden z největších nelegálních adresářů obsahu ve Francii,“ říká filmový průmysl. Další operace se zaměří na střední Warez.

Část výzkumu četnických Rennes právě dokončil krásný úlovek ve francouzském středním Warez získání uzavření Liberty-Land.net. Operace byla provedena úterka 24.květen, v dopoledních hodinách, a vedl k zatčení v Le Havre, Marseille a pařížského regionu, nejméně tři osoby (včetně autora těchto stránek), podezřelé z spuštěním tohoto adresáře odkazy.

Liberty-Land.net, žil desetitisíce nelegálního obsahu všeho druhu, hudba, velmi nedávné filmy, televizní pořady, knihy, software. Informace byla odhalena včera místě zataz.com. Bylo potvrzeno, námi a policií ALPA (Association proti audiovizuálního pirátství), původem stížnosti SACEM.„Je to velká operace, je potěšena Frédéric Delacroix, generální delegát ALPA. Liberty-Land.net byl jedním z největších přímé stahování místech ve Francii, s více než 51 000 filmů, 81 000 a 25 000 dokumentárních seriálů, hudby, atd „Obsah nebyl umístěn na serverech Liberty-Land, který pouze odkazuje odkazy ke stažení stránky. Podle informací z Alpa, tato služba tvrdil 800.000 pravidelných uživatelů, od svého vzniku v roce 2009. Předtím, adresář provozovány pod jinými jmény, jako je DirectStreet.net říká pobočník Romain Beausse, který vedl šetření v rámci četnictva v Rennes.

Žádné zabavené servery

„To je místo, které můžeme sledovat od května 2010. Na jednom místě, on byl zařazen do 200 nejnavštěvovanějších míst ve Francii, říká policista. Trvalo mnoho technických prostředků k zálohování jeho ředitele. „Tato popularita je pravděpodobně důvodem, proč web rychle dosáhnout finanční nezávislosti prostřednictvím reklamy příjem bannerů.

„Na této úrovni, již nejsme v amateurism, ale v podnikání,“ říká Frédéric Delacroix. Alpa evokuje částku ve výši 200 000 eur umístěné na offshore účtech. Romain Beausse nepotvrdí tuto částku, ale je zajištěno, že probíhají postupy zachytit tyto účty. Policista vysvětluje dále, že Liberty-Land.net servery fyzicky nacházejí v Kanadě, které byly zabaveny. Uživatelé, kteří vytrvale frekventované toto místo by neměl mít strach. Nicméně, ředitelé pravděpodobně velký: až 5 let vězení a 500.000 euro pokuty.

Tento zákrok by mohly dále oznámit. Alpa poskytnout další operace brzy proti „stránky, které nabízejí nedovoleného obsahu a to zejména, kteří dělají spoustu peněz s.“ Je zřejmé, že to není jen Hadopi boje proti pirátství.