Jak stáhnout Zone byl zpět v sedle během několika měsíců


29. nejsledovanější místo ve Francii je replikou zone-telechargement.com malá skupina lidí, kteří si vybudovala od nuly od prosince 2016 do června 2017.

Boj proti nelegálnímu stahování je věčný. Konec číslo 2016, četnictvo bylo velkou ctí, demontáž zone-telechargement.com (ZTcom), přední francouzský přímé stahování stránky padělané audiovizuálních děl. Bylo to 11. nejsledovanější místo ve Francii podle statistik Alexa. Dvěma hlavními správci byly dány pod zámkem a zajištěn majetek: bankovní účty, luxusní automobily, druhé domovy, atd

Ale tento úspěch v boji proti pirátství byl jen krátkodobý. Sotva zone-telechargement.com v režimu offline, že na jiném místě se objevila na webu: zone-telechargement.ws (ZTws). Podle analýzy provedené Hadopi tato replika zesnulého vůle místě několik měsíců etablovat v krajině. V současné době je 29. nejsledovanější místo ve Francii.

Informace shromážděné Vysokým úřadem používají vidět, že tento nový nelegální stahování stránek zdaleka není kolektivní emanace radostné milovníci filmové komunitě, ale pracují výrazně promyšlený a uspořádali malou skupinu lidé, kteří chtějí, aby naplnili jejich kapsy.
To znamená, že název domény byl zakoupen v roce 2014, více než dva roky před koncem ZTcom. Byl použit pouze velmi zřídka, a to zejména pro testování uspořádání podobné tomu ZTcom.

Po uzavření posledně, ZTws okamžitě vyslán on-line tím, že vizuální aspekt jeho modelu. Ale nejprve, místo je téměř prázdná. Několik uživatelů začne vyplňovat v katalogu co nejdříve. V období od prosince 2016 do února 2017, 1230 Nové tituly jsou přidávány každý týden. Jak března 2017, tempo „pracovat“ až na 420 titulů z přidané týdně.

V červnu 2017, ústava katalogu je kompletní, s asi 17.000 filmů, 57.000 epizod série 500 videohry pultem. V závěru se zdá, že 90% akcií byly dány k dispozici 14 nejaktivnějších přispěvatelů účtů.
Je tedy daleko od aktivity komunity a blíž k formě profesionality. „Činnost některých přispěvatelů účtů naznačuje, plný úvazek, pokud jde o objem zapojen,“ řekl Hadopi.

Pokud se tým ZTws vydělával na proslulosti ZTcom získat místo, obsahuje pouze část svého modelu. Zachovává velmi hexagonální umístění místa, z čehož dvě třetiny akcií nabízených ve francouzštině. Ale neodkazuje na žádný hudební nese malou pozornost videoher.

Podobný obchodní model

Noví majitelé stažení zóny také úpravy obchodního modelu. Stejně jako jejich předchůdci, které odvozují své příjmy z reklamy a spolčování.
Nicméně, on-line reklamní zprostředkovatelé jsou přítomny pouze nepřímo. Na hlavní stránce, klasické spoty byly nahrazeny reklamních bannerů a vyskakovací okna na podporu videohry, platit za služby stahování dat a služeb VoD poněkud pochybné.

Konvenční hospody objeví protect-zt.com pomstu na webu, který je hostitelem „odkaz obfuscator,“ mlýn, který zkracuje URL vedoucí k souborům ke stažení. Ve skutečnosti ZTws zobrazí pouze zkrácené odkazy. Pouze tehdy, když uživatel vybere jeden, to se vrhne na protect-zt.com a je uveden skutečný odkaz. Tato technika se vyhýbá akce dereference příjemců a vsunout další hospod konzolu.

Stručně řečeno, všechny prvky jsou tam opět přilákat zákazníky a dělat malé jmění na zádech příjemců. Cítili, že ZTcom generován 1,5 milionu eur ročně. ZTws se stane dělat lépe?