No, Ikea nenabízí dárkové poukazy ve výši 500 €


Falešný soutěž visí volný kupon v obchodě s nábytkem v současné době jezdí na WhatsApp. Pozor podvod!

„Dobrý den, IKEA nabízí zdarma dobrých 500 eur pro všechny.“ Můžete mít také tuto zprávu obdrželi na WhatsApp dnes. Poslal jednoho ze svých kontaktů, kterým důvěřujete, a někdy v diskusní skupině, můžete si vzít návnadu a klikněte na odkaz, který jde s ním. Ale to bude trvat vás přímo do podvod.

První zpráva pokus o phishing.01net.com- První zpráva pokus o phishing.

Phishingový vícestupňová

Tento proces je však poměrně spletitý. Musíme otevřít první odkaz. Pop-up okno se zobrazí s blahopřejný výzva ke kliknutí na tlačítko OK. Nejste u svých vět pro vás jsou pak přesměrováni na falešné stránky Ikea.

Druhá zpráva.01net.com- Druhá zpráva.Dostanete na formulář s čtyři otázky, týkající se ochranné známky jako „Už jste někdy byli na IKEA? “. Falešný průzkum.01net.com- Falešný průzkum.

pak zaměřena na sdílení původní zprávu s 15-ti kontaktů na sociálních sítích. Obdržíte (konečně!) Potvrzení, že jste dostali volné kupón. Muset dokončit svůj profil a zadejte své bankovní údaje. Manévr má tři cíle obnovit svá osobní data ukrást vaši identitu, proniknout do vašeho bankovního účtu a budete kontaminovat sami další oběti.

Počet kroků je proto, což je mnohem sofistikovanější phishing email nabízejí banální připojit přímo do internetového bankovnictví.

Mnoho podezřelých stopy

Před příchodem fázi bankovními údaji, přesto mnohé náznaky ukazují, že se jedná o podvod. Kromě součtu 500 eur jsou ve hře se zdá být příliš vysoká, aby byl upřímný, URL je uvedeno již má dvě nesrovnalosti. Slovo IKEA není psaný s oficiální policií, ale v azbuce. Jedná se o známý postup s názvem „homographic attack“, kam patří skutečně používat existující doménové jméno, ale v jiné abecedě než originál. Kromě toho strana adresa končí v com / No, zatímco IKEA francouzské strany ikea.com/fr vždy zahrnout do své url.

Falešný web představuje spíše proti chudobě a bez loga. Ostatní položky, které by vás upozorní, že mnoho chyb ve francouzském jazyce, které dokazují, že překlad byl proveden nahrubo. Z první zprávy, je označen slovy „Nenechte si ujít, klikněte sem.“ Je to horší, v průzkumu, který říká: „Prosím zúčastnit prvního šetření“ nebo „zbývajících voucherů: 162“ „Action právě dnes“ a

A konečně, jak IKEA připomíná každý pokus o podvod společnost nikdy komunikuje na WhatsApp. QED.