Samsung PowerBot VR9000 test edin: robot ASPI fevkalade çok büyük


Samsung PowerBot VR9000 (SR20H9051U): Promise

PowerBot VR9000 herkesin düşük güç küçük robot vakumlar üzerinde olabilir önyargıları ortadan kaldırmak isteyen bir robot elektrik olduğunu. Bunun için Samsung, VR9000 elektrikli süpürgeler robotlar daha "klasik" 60 kat daha güçlü olacak bir siklonik emiş sistemi bütünleştirir. az bir şey! Ona zeminde birçok sorunlara neden olabilir cihazın büyük boyutu ile başlayan kısıtlamaları payını gelen harika söz. bu model ev ortamında nasıl davranacağını görelim. 900 avro, diğerlerine göre gerçekten daha mı?

Samsung PowerBot VR9000 (SR20H9051U) gerçeklik

PowerBot VR9000 gerçekten ev robotu elektrikli süpürge bir canavar. İlk temas ürün gerçekten paketleri. Tasarımı iki tonlu şasi it a oldukça güzel bir görünüm ve emme şey oldukça başarılı tasarımına katkıda dahil kısmı için paslanmaz çelik kullanımını verir, gerçekten temiz.

Ancak, parlak siyah plastik düzenli elektrikli süpürge temizlemek için gerekli hale çok toz çeker. VR9000 o odadan odaya taşımak kolay değil mastodon 4.8 kg olduğunu kanıtlamaktadır. Aynı zamanda onun küçük kolu zarar korkar.

açıkçası bir performans değil Ve eğer onun dokunsal anahtarlar iyi yanıt olduğunu ve bunun LED ekran sistemi kolayca çeşitli robot bilgilerini (pil düzeyini, temizlik modunun seçimi, vs.) danışabilirsiniz unutmayın .

Uzaktan kumandanın Hiçbir şey yanlış tarafında. Büyük düğmeleri yazıtlar kolay okunur ve VR9000 çalışma saatlerini planlamak için değerli bir araç olduğunu gösteriyor. 900 avroya bir model üzerinde gerçekten belirgindir: Evde olmadığınız zamanlarda işe ve anlayacaksınız için VR9000 programlamak mümkündür, bu fonksiyon sadece vazgeçilmezdir.

Samsung PowerBot VR9000: Bu türbin

PowerBot VR9000 gerçekten güçlüdür. Arkasında, hiçbir şey arkasında, ya sert katlarda, halı veya kilim: o bir temizlik yapar. Bunu siklonik sistemi iddia üreticinin kelime doğrulamak için şimdiye kadar yapamaz geleneksel vakumlu robotlar 60 kat daha etkilidir. Uygulamada, bu tür Neato Botvac 85 ve Samsung Navibot Köşe Temiz SR10F71UB harfiyen bazı "geleneksel" cihazları, zaten çok iyi hizmet sunmak. gürültüyü: Ama bu güç bir dezavantajı var. Cihazda 1 metre mesafede 68 dB ölçüldü. bunu bizim yokluğunda çalışmasına olanak tanır onu programlama modunu bu yüzden seviyorum.

Bunun altında, geniş bir ana fırça (31 cm) bu vakum tekniği "Düşsel eşleme artı" acımasız etkili yardımcı kısa bir süre içinde geniş bir alan, temizlemek için verir.

merdivenlerden aşağı yuvarlanan PowerBot VR9000 önlemek vakum sensörlerine ek olarak, ön yüzünde onun "tamponlar" in sensörler ve tam da belirlemenizi sağlar üstüne bir kamera içeriyor bir oda. Ama olmadan hiç tamamen tüm yüzeyini kaplar.

Çok geniş, çok kalın ve herhangi bir açı fırça

çeşitli kırıntısı, saç veya hayvan kılından kısa çalışma yapar iken, VR9000 PowerBot vazgeçilmez bir yönünü, kapsam mümkün olduğunca geniş olması için yani ihtiyacını göz ardı eder. Ve sorun başka yerde, bu süpürge genişliği ... olduğunu.

Gerçekten de 37.8 cm, en başka sandalyeler ve tabureler altında geçmez. Bize yaklaşık 14 cm kalınlığında, düşük mobilya altında geçmesini engelleyen eklemek edelim. Bu bizim kanepenin altında temizlenmesi olamazdı ilk modeldir.

Ve de önemini vurgulamak için, VR9000 hiçbir açı fırçası vardır. Sonuç: Düzgün değil köşeleri, süpürgelik veya tablolar veya sandalyelerin ayakları bile ana hatlarını temizler. Fiyat ve teknolojinin Bu seviyede, varsayılan olarak garip ve kabul edilemez görünüyor.

Amaç temizlenir ... neredeyse

Bu elektrik süpürgesi ile birlikte uzaktan kumanda vakumu kontrol etmek için bir orijinal fonksiyonu sunuyor. "Nokta temizleme" butonu projelerini bir hedef halini alarak kırmızı ışık damar basılması. yeri işaret etti, bu o belirli bir konuma temizlemek yapmak için vakumu çekmek için hizmet vermektedir.

endişe bu VR9000 hala yapamaz duvarlarını temizlemek için gerçeğini değiştirmez olmasıdır. Onun sensörler yeterince kırıntısı yatan bırakmak, yaklaşık 2 cm boşluk süpürgelik boyunca bunu yapmak. Çok kötü.