Test: Dizüstü HP Spectre X360 13-4000nf


HP Spectre X360 13 (13-4000nf): söz

O bu melez X360 geçeceği HP spektrum aralığında dönüşü? Amerikan üretici bir all-alüminyum kasa, sürekli iş gününün testine bir üst ergonomi ve özerklik vaat ediyor. Spectre X360 açıklamaları bu nedenle çeşitli konfigürasyonlarda mevcuttur ve. Biz ikisinin ellerine almak ve en ucuz ve en pahalı arasında büyük bir fark yaratmak için şansı vardı. Bizim ilk test 1000 Euro satılan 13-4000nf versiyonudur. Yakında üst seviye çözümün testi yayınlayacak 1700 avroya pazarlanan 13-4002nf kayıtlı.

HP Spectre X360 13 (13-4000nf) gerçeklik

2015 MWC HP Spectre X360 kavramını Lenovo'dan "orijinal" Yoga alır 13.3 inçlik biçimde bir üst seviye dizüstü bilgisayardır. Açıkçası, ekran Klavyede gezinirken bir tam dönüş yapmasına izin menteşeleri. Ekranın Çeşitli açıları, birkaç olası kullanımlar: geniş formatlı tablet, taşıyıcı ya da "durmak", "çadır" ya da ... dizüstü bilgisayar. Bir cihaz olup, dört olasılık. Biz matkap biliyorum başlar! HP, Dell veya Acer girişi, orta ya da yüksek sonu olsun, onların Windows 8 cihazlarının birçoğu bu kavramı üzerinde ağır çekti.

Spectre X360 HP zekice alüminyum eğilir

Ve onun adı önerebiliriz aksine, spektrum farkedilmeden gitmez. HP için ... daha nitel dönmek için onun uyuşukluk ve Düşük Maliyetli politikası hedefleri dışında gibi görünüyor. cihazın tamamen alüminyum gövde ile ispatlanmıştır. Bazen, bazen boyalı cilalı, "zayıf metaller" kalın, çok iyi tasarı ve hafif birimi kılmaya katkıda 1,48 kg ölçekte kesinlikle. Kalın yan HP, kopya beri iyi çalıştı bizim kumpas 13.3 inç ultra taşınabilir için yeterli fazla lastik pedi dahil içinde 1.7 cm daha kalın gösterir.

parlatılmış metal yanları üzerinde üç USB 3.0 oluşan cihazının bağlantısı, iki video çıkışı (HDMI miniDisplayPort), bir SD kart okuyucu ve daha stereo çıkış rolü hem sağlayan bir çıkış mikrofon girişi. ağ ve internet bağlantısı için Wi-Fi modülü n / ac aracılığıyla, kablosuz ile içerik olmalıdır. Son olarak, Bluetooth 4.0 da randevu olduğunu.

rahat, iştahlı dokunmatik klavye

Ekranı tasarımı ile tuşların ışığı gibi plastik düğmeleri güzel gümüş klavye erişebilir, dağıtılabilir. Ne çok yüksek ne de çok yumuşak, uzun yazarak e-postaları veya belgeler, gece ya da gündüz düşünün için yeterli konfor sunar.

Dokunmatik yüzey çok büyüktür. Yüzeyi cam bir çeşit ile kapatıldı ve manipülasyonlar, 1, 2 ya da 3 parmak gerçekleştirilir için reaksiyona girer. / Devre dışı, tesadüfen, özellikle aferin ve küçük açıklayıcı videolar ekler pilot bazı etkinleştirmek mümkündür. buna avuç içi ve üzerine konur parmaklar olmadığını algıladığında dokunmatik yüzey bile geçici olarak kayma yüzeyi devre dışı bırakabilir. Bu bir tam nöbet halindeyken ekran veya hareketleri multipoint ilgili komutlar beklenmedik tetiklenir binmek için imleci önler.

Ne yazık ki, biz makineyi yeniden başlatmak için bizi zorluyor, rastgele meydana gelen problemler sağ tıklama ve sol tıklama ile karşı karşıya. Hatta tamamen sürücüyü yeniden yükleyin.

çalışmak, sörf ve Full HD içeriği izlemek için

Bir modeli "girişi" Spectre X360 13-4000nf olarak, mütevazı bir yapılandırmayı yükler. Tüm ultraportables gibi burada yok 3D, İnternet veya YouTube veya Netflix üzerinde toplanan Full HD videolar sörf, ofis gibi olağan, gündelik uygulamalar ihtiyaçlarını karşılamak üzere kesilir elektronik. Örneğin Lightroom'a yoluyla bazı fotoğraf düzenleme yapmak mümkündür, ancak Full HD video düzenleme (dursun 4K) büyük ölçekli. 128 GB sadece: Neyse, hızla SSD küçük depolama kapasitesi ile sınırlıdır.

Intel Core Broadwell-U işlemci ailesini i5-5200U etrafında kokteyl kalan bileşenleri inşa edilmiştir. Bu DDR3 bellek 4 GB tarafından desteklenen ve Full HD ekran (1920 1080 piksel) üzerindeki grafik denetleyicisi üzerinden Windows 8.1 ekran ve uygulamaları yüklemek edilir. Elbette, dokunmatik olduğunu ve bu nedenle parlak bir hiper cam ile korunan Ekran. Buna göre, bu güneşlikler yarı kapalı olduğunda bile, ışık, ofiste kullanım için gerçek bir işkence çevredeki tüm parlamayı yakalar.

Neyse ki, 342 cd / m2 parlaklık iyi (5 puan üzerinde ölçümlerin ortalaması), IPS ekran teknolojisi ve levha eğmek yeteneği serbestçe neredeyse rahatsızlık ofset izin. Böylece güzel renkler ve nispeten derin siyahlar görüntüleyen 1: bu ekran 881 kontrast oranını kalıyor unutmayın.

an en kalıcı ultra taşınabilir bilgisayar ailesi

Cihazın mütevazı donanımları göz önüne alındığında, aydınlık ve kontrast ekran, biz dayanıklılık Diğer ultra pazarının ortalamasıdır beklenmektedir, bu okumada 5:30 civarında demek ki hatırlamak, karışık kullanımlı video ve 4 saat, ofis aşamaları video ve fotoğraf, aynı zamanda internette sörf oynamak taklit eder.

X360 Bu yapılandırma Spektrum bir yılı aşkın orada test Spectre 13 gibi bizim istatistikleri, sallamak olduğunu. Bu konvertibl sağlar! elimizde herhangi bir Windows PC'de hala vardı dersten daha kalıcı, daha fazla 8 saat ve video pil ömrü 45 dakika sürer. fiili geçen Apple MacBook Air 13-inç üzerinde birkaç dakika koyar dayanıklılık. Buna karşılık, Apple'ın makine "çok yönlü" eli kullanımını devam eder. X360 6 saat 30 dakikadan sonra aşan olamaz iken 8 saatten fazla tutar. Bununla birlikte, zaten çok iyi bir performans. HP Şapka!

Bellek olası artış

diseksiyonu: Bu, tercih zamanı. Alt kısım vida açılmış sonra, daha büyük bir alan% 60 işgal, etkileyici dizi ile yüz yüze gelir. buna zayıflık belirtileri gösterecektir zaman değiştirmek mümkün olduğunu unutmayın. SSD M.2 biçimi, aynı zamanda daha büyük kapasiteli bir model değiştirmek için sökülebilir. bellek, ancak, anakart lehimlenmiş ve bu nedenle artırılamaz. Çok kötü.

Daha sonra işlemci ve tek bir ısı borusu bakır, küçük bir ısıtıcı ve mini fan oluşan, nispeten kısa bir havalandırma sistemi, gel. makine tam hızda başladığında ikincisi fazla 37,1 dB üretmez.

Ancak, bunun bu şartlar altında, işlemci neredeyse hiç dolu ve% 100 çalışmıyor. Maksimum ısıl sınır ulaşıldığında Gerçekten de, süper yoğun kullanımı, Çekirdek, işletim daha düşük frekanslara I5. Böylece, 5 dakikada 2.2 1.3 GHz. dizüstü Test çok şiddetli olduğunu hatırlayın. Görünüşte spektrum göre çok fazla. Gerçekten de, grafik işlemci ve ikincisi bütün spektrum X360 çalışmaya devam etmek daha yavaş çalışmasına çaresi yoktur hem kalpleri sulanacak.