Sony TX30 testi: şık bir kompakt su geçirmez ama onun ekran hayal kırıklığı yaratıyor


Sony TX30 Cyber-shot: Promise

Sony daima arasında özel bir yere sahip olan su geçirmez ve güçlendirilmiş kompakt: Olympus, Panasonic ve Ricoh onların cihazlar Rus tanklarının benziyor böyle olduğunda - etkili ama büyük ve çirkin - Sony hep önererek cihazlar tarafından tersini yaptı ekstra ince ve tasarımı. Bir tarafta Sony için plaj ekipman / dalış, diğer cihazlar "havuz" Açık. TX30 bu önyargı için istisna değildir ve zarif slayt korumasını optik ve çok seksi boyutunu korur: Sadece 1.5 cm kalınlığında.

Sony TX30 Cyber-shot: gerçekliğini

Hiçbir jantlar, sadece iki (tetik yanı sıra) düğmeleri ve süper şık tasarım: TX30 kadar minimalist kamera güzel bir nesnedir. optik bariyer üzerinde kabartma en güzel etkisi ve kusursuz işçilik olduğunu. T ve TX yaklaşık 400 euro maliyetindeki ama bugün TX30 maliyeti kez "daha" resmi fiyata 229 Euro: Sony inşaat kalitesine kırpılmış değil ve bu iyi bir nokta. Onun gerçekten cep boyutu bir kamera lug istemeyen hitap edecek: o çantanızı aşağı ağırlığında olacak onun 150g ve 1.5 cm kalınlığında, değil.

hızlı

TX30 hızla konular asılı ve kompakt kameraların hızlı tetikler. Gün ışığında, çok ileri anlık değildir ve hatta ilan edebilir "hedef" cihaz için dokunarak bir konuda odağı tutar - bu nesneler üzerinde daha az yüzlerinde çok iyi çalışıyor. Bu tetikleyici hızla hızla kafa karıştırıcı olmadan sistem olarak hissediyor.

Fotoğraf: Eh, artık

Zaten kompakt takviyeli periskop hedefleri mini ışık sensörü 18.2 Mpix sağlamaları gerekir TX30 optikleri tarafından geleneksel kompakt daha az parlak! Sony işaret işleme açısından büyük çabalar sarf etmiştir bu feat ulaşmak ve gösterir için: hatta bir ekranda% 100 görüntülenen gün ışığı (düşük hassasiyet) Görüntü güçlü yumuşatma iz gösterir. Oldukça dürüst olmak gerekirse, baskılar 10x15 veya 20x30 cm için kalitesini etkilemez, ama yine de belli bir yumuşaklık hissediyor. Bu piksel yoğunluğu ve cihazın küçük boyutu dikkate alınarak uygun, ancak yüksek uçan bir resim değil. Sony muhtemelen ancak daha büyük photosites ile, az belirgin sensörleri geliştirmelidir.

ekran hayal kırıklığı yaratıyor

Bu ekran için çift hayal kırıklığı henüz çok iyi tanımlanmış - 1290000 puan! Öncelikle ne reklam özelliklerine aykırı, doğrudan güneş ışığı altında okunabilir değil. En kısa sürede bizim yıldız çok güçlü parlar olarak, ne bir kare görselleştirmek zorlaşır. (Neredeyse) dokunmatik seçerek İkinci hayal kırıklığı: bir çeşme bandırılmış, ekran bizim komutlara yanıt vermiyor. Yani çok ileri bu sadeleştirme siparişleri biraz ödersiniz.

Optik zoom tercih

5x optik zoom, Sony teklifler ek olarak "Yakınlaştırma net resim" o 10x zoom itebilir. Önerimiz? Kapat! Yüksek başlangıç ​​görüntü yumuşatma birçoğu için muhtemelen - - Sadece görüntü işleme etkili değil ama ek olarak birim görüntüyü hesaplamak gerekir "gelişmiş" hangi 4 saniye boyunca iyi durağanlaştırır. Bu sadece tanım zararla kırparak daha iyidir. konuya Veya daha yakın.

sersemlemiş için değil sırt çantalı için

kategorisinde "su geçirmez & birleştirilmiş"TX30 yerini korurken "jet-set". Onun bütün zarif metal kaplama rekabetin en biçimsiz kabuklarının işaretlemek şoklara karşı daha eğilimli. Ayrıca kaput slayt kum taneleri ile ilişki kurabilir. Yıkıcı maceracılar ekipman yerine rekabeti, St Tropez, fotoğrafçılar TX30 tercih bakayım.