Test: Fujifilm Instax 2010 yılında selefi eşit 300 anlık kamera …


Geniş 300 Fujifilm Instax: Promise

"Vay, Polaroid! O hala var! biri bir akşam sırasında Instax ayrıldığında" ... Özünde, bu olağan nakarattır. Ve anında tecrübeli fotoğrafçı iyi prova tirad orada geçer: "Hayır, artık imkansız Projesi adlı başka kutu, Polaroid film üretir. Fuji Instax daha ucuz. Evet cihaz vb büyüktür ". Ve bu anlık ette tartışması aslında türün cazibesi olduğundan bir konuşmada mekanik üremede 100 kez herhangi sıkıntı rehashed göremiyor musunuz ... saatlerce sürebilir: o davetiye bir moda fotoğrafçılığı paylaşım ve tartışma. Ve bütün dünya ve bunların Canikonolympusony megapiksel yardım edemem: dakika tata Yvette sunulan veya yabancı olabilir gerçek fiziksel destek üzerinde gerçek bir fotoğraf eşit olmayan kişilerle temas potansiyeli sağlar. çabuk buz kırmak istiyor fotoğrafçının üst düzey silah!

Fujifilm yeni bir vaka açıklayacağı Yani, bir pirzola yalama edildi ...

Fujifilm Instax Geniş 300: gerçeklik

Instax Geniş 300 dedesi gibi Instax Geniş 210., bu durumda filmi Instax Geniş (mantık) biçiminde "neredeyse" 3/2 ile uyumludur başarılı olur. Kenarları filmin 10.8 x 8.6 cm, ancak görüntü kendisi 9.9 x 6.2 cm. modelleri bu bir çok daha zengin peyzaj detay "mini"Kimin portre formatında üç kat daha küçük bir alana sahiptir.

Instax 210, büyük bir şey

cihaz neredeyse tamamen plastik otomatik büyük bir şeydir: Film ISO 800 doğal olduğunu, geliştirme iki modu (0.9 cm 3m veya 3m-sonsuz) sahiptir ve bu kadar. Bir flaşı zorlamak veya resmi pozlama seçebilir, ancak sonuçlar önsel değerlendirmek zordur. çok temel itibaren gerçekten. Büyük pişmanlık: fotoğrafçı hareketsiz görüntüler eksik hiçbir zamanlayıcı, hala var (bazı uygun olabilir ...). Bir her 4 pil bölmesi flaş ve tutuşması / yok olma sayısına kullanımına bağlı olarak 50 ile 100 çekim 06 LR bulur. Her kaset 10 pozlar içerir ve fotoğraf başına bir euro alıyor.

hayal kırıklığı vizör

vizör için göz yapışmasını gitme, bir şey göremezsiniz! 210 den fazla kompakt, Instax Geniş 300 vizör dar ve en iyi görüntü keyfini yaklaşık 3 cm'lik plastik kenarlarına gözüne koymak gerekir. Daha önce olduğu gibi, vizör önyargılı ve yanlış, bu yüzden özellikle yakından asla sınırına çok doğru dikkat edilir. Küçük bir paralaks telafi edici optik ekseninde aşağı doğru filmin bir serbest bırakma ve geniş ve konforlu vizör Fuji Beklenen. Ama öyle değildi.

elektronik sadeleştirmeler

Açık / kapalı, ayar 90cm-3m / 3m-sonsuzluğa üzerinde, aşırı / pozlama ve flaş altında - Instax 210 4 düğmelerini vardı. Instax Geniş 300 tetikleyici etrafında bir tekerlek ve optik etrafında bir halka tarafından geliştirilen odak mesafesi seçici tarafından güç düğmesine değiştirir. İki düğme ve daha az, ama biz evrim söz ziyade ilerleme konuşmak yerine, bazı kontrollerin eski düzenini tercih edebilirsiniz. Gerçek ilerleme, ancak askısı için metal kullanımı o: Bir önceki yapı plastik ve artık kulunun cihaz tamamen yukarı gaffer kullanarak. Umarım Fujifilm'in metal şeritlerin hem de destekler takviyeli plastik yapı ...

Ne zaman daha ciddi bir Instax nedir?

"Mini" veya "geniş" Instax Geniş 210 olarak ve Instax Geniş 300 anında kamera Fujifilm İster vardır "oyuncaklar" Genç ve geniş bir kitleye etmeye borçlu plastik. filmlerde ki sınırları vb Hello Kitty renkleri, Disney karakterleri vardır Instax Mini, pek çok özel sürümü vardır Ölen Polaroid çok daha iyi - - Ama seyirci aralarında bazı tutkulu fotoğrafçılar (hatta artıları) Fujifilm emülsiyonlar kalitesini dalabilir ile "gerçek" aygıtlar ya da en azından iyi optikler. Bir tarihli konut basit kozmetik değişiklikler: Instax 300 gelişi ilk duyurusu, davanın gerçekliği ile yağmuruna umutlar birçok umutlar yetiştirmişti.