Test: Smartphone Lumia 535 109 € ‘ya, iyi bir anlaşma?


Microsoft Lumia 535 Çift SIM: Promise

ya istiyoruz - - Bir telefona 600 avro harcayacak gücü ve şiddetli teknolojik rekabet için yarış genellikle herkesin ihtiyacı yoktur meraklılarının unutur. Ve Çinli akıllı telefonlar ucuz yalanlamaktadır bu gerçeği dalgası değildir. Bu kitlesel pazar böylece düşük maliyetli terminalleri koşullar Microsoft Lumia 535, kolayca 109 € unearths ve ilk özel söz Lumia olarak hatırlanacak bir cihazın doğum "Nokia".

Microsoft Lumia 535 Çift SIM: gerçeklik

Nokia Love it ya da değil, marka daima güzel terminalleri tasarlamak mümkün olmuştur. Lumia 535 ait değil: düşük maliyetli gerektiren, bir plastik kabuk hakkı vardır sonraki hangi Fisher-Price oyuncakları prim göz atmak. İyi bir nokta ise kabuk kolayca çıkarılabilir söyledi ve pilin hızlı bir değişim sağlar. biz sadece kutlarız planlı eskime karşı bir nokta - bu Nicolas (Hulot) 'dir mutlu olacaktır. Bu çıkarılabilir plastik kabuk algılanan kalitesini (dokunma, parlaklık) eleştirmek ise fiili kalite nakit yeterince iyi şoklara ve çeşitli çarpıtmalar, ancak, çünkü iyi görünüyor. Tüm cihaz, 146 gram ağırlığında, çünkü bir lüks değil, hangi oldukça hafif hale gelmektedir.

SIM ve genişletilebilir bellek Çift

Sadece son Nokia cihazları gibi, ah pardon, Microsoft, Lumia 535 Mikro SD (128GB max tipi Mikro SDXC) bir hafıza kartı yuvasına sahiptir. Eğer müzik çok yüklemek ve çok sayıda fotoğraf çekmek istiyorsanız ağır kullanım için yeterli olabilir bir kart, 8GB dahili bellek satın sağlamak zorunda kalacaktır.

genişletilebilir hafıza az iki SIM kart yuvası kez kullanıcılar genellikle bir ağdan diğerine başarısız gelişmekte olan ülkelerde terminaller için ayrılmış ekipman ekleyin. Bizim ekonomik olarak daha sıcak enlemlerde altında etkinleştirerek iş telefonu kurtulabilirsiniz bu ikili yuvanın / SIM yanlısı yavaş bir başlangıç ​​devre dışı bırakılması yaymak için. Ve bu iyi.

düğmeleri yazılım

Microsoft Lumia 535. telefon ateşleme ve ayarından başka hiçbir fiziksel düğmeler sunduğu anlayın tüm dokunmak seçmiştir. (Düğmeleri Menü çubuğunu getirmek için "dönüş", ", Windows" ve "arama") Ekranın alt kısmında bir tarama taban yukarı doğru hareket gerçekleştirmek gerekir. açıkça tanımlanabilir bir fiziksel görülecek tutkunları herhangi bir yazılım bu seçim için ödeyecek, ancak ekran keyfini izin en az yararı vardır.

Geniş ekran, adil tanım

sadece 100 Euro için mükemmellik bir dilim beklemeyin: Lumia 535 Geniş 5 inçlik ekrana sahip, ancak tanımlı (220 dpi) ortalamasıdır. Ne FullHD (1080x1920 piksel) ve HD (720x1280), panel sadece 540 x 960 sayı, QHD gösterecektir. Harflerin incelik makaleleri okurken bir isabet aldığında, bu yüzden uzun okuma seansları önlemek, ancak Facebook ve diğer kedi videoları için, bu kadar yeter. Parlaklık cihazının genel yanıt, ama görüş açıları gerçekten korkunç değil gibi iyidir.

kötü performans

gömülü işlemci dört çekirdek (dört çekirdek kısa Aslanağzı 200) varsa, bununla birlikte, Qualcomm giriş seviyesi vardır. en yoğun 3D oyunlar kaynaklar rahat mantıksal değildir. Sorun çok kamu oyunlar ya olduğunu. Candy Crush, teorik olarak maddi kaynakları iddiasız, burada özellikle yavaş. Microsoft, işletim sistemi nispeten mütevazı donanım üzerinde çalıştırmak için bilinen, ancak bu sadece sistem kendisi ile ilgilidir edilir. Bir kez daha, net ve e-postalar için, bu kadar yeter.

3G sadece

Fransa'da operatörleri pahasına 4G sopalarla. ülke çapında dağıtılan değilse - - o uzakta bu durumda olduğu, akışlar gerçekten ilginç. 3G sadece - bu standart ile uyumlu olmadığından bu son nesil oranları Lumia 535 de fayda sağlamaz. Biraz daha üst seviye cep telefonları video meraklıları veya sabırsız lorgneront Akış. Daha az yoğun kullanım için, 3G yeterli.

Fotoğraf: iyi (küçük) sürpriz

bu takım Lumia 535 sanrısal bir tanım (5 megapiksel) sunmaz ve siz SLR unutturacak olmaz, ancak 100 € bir terminal için, kalitesi çok uygundur 5 megapiksel sensörü. optik ve görüntü işlemcisinin ortak çalışma ısıracak klişeleri sunar - ayrıntılar vurgulanır. ISO artış oynak değildir ve renk doğruluğu aydınlatma doğasına bağlı olarak değişir, ancak ürünün aralığı dikkate alındığında çok hatırı sayılır bir.

İyi kalite resim yanında Nokia'nın DNA'dan görüntüye adanmış uygulamalar her zaman mevcuttur. Kamera Lumia, Lumia Seyahat kitapta, Cinémagraphe Lumia, Lumia Panorama Lumia yönlendirmesi ve kendi fotoğraflarını çeken Lumia Lumia Creative Studio arasında, kullanıcı gerçekten teklif tamamlandıktan böylece yazılım uygulamalarını satın almak gerekmez - dikkat otomatik Windows Store'a bakın indir sağlar kör aracılığıyla manuel olarak bazı uygulamalar yüklemeniz gerekir. fotoğraf uygulanması hızlı erişim Windows Phone az alışılmış kullanıcıları için birkaç dakika kaydedilmiş olurdu fabrika yapılmazsa da çok kötü.

Video dönüş gider

HD 1080p veya 720p önce, standart tanımlı veya SD yoktu. Lumia 535 480p denilen bir SD video modu, 848 x 480 piksel (kısaca FWVGA) sunarak şanlı geçmişine bizi geri götürür. Hiçbir gönül nedenle mevcut cihazların büyük çoğunluğu en azından 720p sunuyoruz. Kodlama uygundur ve video dosyaları akışkan, ama bu onun az oldu. Avantajı: Kalite çok Kullanılmış bir DV kamera almadan Blair Cadısı yeni bölüm açabilirsiniz güncel silah altındadır.