Samsung Galaxy S5 Mini testi, dengeli bir akıllı telefon ama çok pahalı


Samsung Galaxy S5 Mini: vaadi

Altı ay Galaxy S5, Samsung'un amiral gemisi akıllı telefon yayımlanmasından sonra, Koreli üretici şaşırtıcı olmayan küçük S5 satmaktadır. Bu yeni model tasarımı ve özellikleri açısından değil, aynı şok ekipmanı yararlanan olmadan onun büyüğü ağır çekiyor. Yeterince bu mini iyiliği performansı bizi ikna etmeye mı?

Samsung Galaxy S5 Mini: gerçeklik

Galaxy S5 tasarımı yaptığı minyatür sen, hayal kırıklığına uğradığını ise daha sizi ikna için değil. Çemberleme yanlış krom aşırı plastik kullanımı da dahil olmak üzere rağmen mobil sonlandırma kuşkusuz düzgün. Bir sever veya sevmediği ve çok hatta biraz gider (beyaz versiyonu) geri inci yumrukladı. Oysa sorun tarzını ikna. Mobil performansı ya da bedelini ama gerçekten kalp inme için seçilecektir.

Güzel bir ekran, yeterli değil vurgulanan

selefi ile aynı kalınlığa İstinat, Galaxy S4 Mini akıllı daha sadece 13 gramdır. Ancak, 4.3 inç 4.5 inç bir ekran ile daha geniş ve daha uzundur. Samsung Mini S5 ekran kenarını azaltarak, özellikle tasarım açısından burada oynamak için bir kart vardı. Ama Galaxy S5 bu ve benzeri kötüleyen kadar önemlidir orantılı kalır. mobil Super AMOLED ekranı 500 cd / m² parlaklık yaklaşmak mümkün de mutlak kontrast bağlı güzel büyük ölçüde görüntü kalitesini, canlı renkler ve geniş görüş açıları, ancak sunmaktadır çünkü çok kötü S5 gibi iyi okunabilmesi için tam güneş. Biz sadece aliasing bazı eksiklerinin Galaxy Alpha ile bir araya geldi aynı sitem.

S5 Mini: S5 yazılımının yüksekliği ...

S5 Mini de aynı TouchWiz bindirme ile S5 bu son nesil Android KitKat çalışır. Bu nedenle selefinden daha fazla veya daha az aynı olanaklar sunmaktadır. Yazılım seviyesinde, özellikle yeni enerji tasarruf moduna varlığıyla S5 üzerinde ama bazen maddi bulundu. Kısa S5 ve su direnci (IP67) S5 ve bir parmak izi sensörü ve kalp hızı sensör aynı seviyede içerir. Geri kalanı için, bu farklı elbette olacaktır. daha küçük bir ekran (4.5 inç) dışında, Exynos işlemci 3 daha az güçlü döner ve RAM "sadece" 1,5 GB. En yaygın kullanımlarda, menü navigasyon sıvı kalır. Bu biraz daha az gerçek web tarama, ama düpedüz utandırıcı ve hatta daha az 3D oyun değildir. Bizim 3D Test yardımcı programında, bu konuda büyük kardeşi daha küçük üç kat daha az.

Daha iyi dayanıklılık beklenen

En gibi Galaxy Mini S5 çıkarılabilir bir pile sahiptir. Ama 2100 mAh rağmen Galaxy S4 Mini 200'den mAh fazla, bu 13 saate biraz daha yüksek sonuçla video oynatma dışında S5 daha dramatik bir dayanıklılık temin etmez. çağrı üzerine ve çok kötü değil 4G sörf, neredeyse 11 saat rağmen sadece 11 saat ile, S5 Mini tatmin edici toplam puanı alır ancak S5 hatta küçük S4 karşı karşıya hayal kırıklığı yarattı.

Son olarak, onun 8 megapiksel sensör ile, mobil iyi ışık koşullarında iyi fotoğraf çekmek için izin verir. resimler netlik yüze iPhone gibi piyasanın yıldızlı eksikliği ve renkler daha az doğal ama bakmak için nispeten hoş kalır. S5 Mini bakan ağırlık tanımı veya 1080p ancak eşit değil. mini stabilite esas olarak olmaması ve bir alt akışkanlığı olarak.