Test: Apple iPhone OS, küçük, güçlü, uygun fiyatlı … İdeal formülü?


Apple iPhone 64 GB GD: Promise

Eylül 2014 yılından bu yana, Apple girişi indirileceği yaş diyagonal 4 inçlik iPhone 5s, bırakarak büyük ekranda gözleri var gibiydi. 4.7 ve 5.5 inçlik iPhone satışları biraz çökmek ortaya çıktı, Tim Cook ekipleri yeni iPhone daha küçük boyutu ile şarj döndü. onun görünümünü ve iPhone 5s önceki üç nesillere bileşenlerini ve 6s 6 ödünç beri "Yeni" uygunsuz bir terim dokuz Başarısız ... muhtemelen o iPhone'un izinden vaat çok daha uygun bir fiyata 6s. Mutlaka kötü bir fikir?

Apple iPhone 64 GB GD: gerçeklik

Hiçbir şey mat metalik kenarlı dışında, SE iPhone 5s bir iPhone farklılaştırır. yeniliklerle biraz nefes isteyenler hayal kırıklığı olacak. Jonathan Ive kitaba dağıttı değil.

Biz Bardağın yarısını dolu görmek çalışırsanız, biz elinde iyi bir konut, iPhone 5 ile 5s deneyimli daha aynı kavrama konforu bulacaksınız iddia edilebilir bir kolayca sığar parmak sökmeye gerek kalmadan, cebe ve tek rahat inç kontrolü. kutsal aziz devam ettirebilirsiniz önemli kural!

bir ihtar ile, ancak, biz büyük alışık olsaydı ... dar tuşlarıyla bir klavye üzerindeki markalarını devam ettirmek için zordur. Yani gerçekten küçük parmak var ya da iPhone OS tercih için küçük bir ayak izi lehine gerekiyor.

tasarım denir ki, aynıdır ve ekran da. Mükemmel parlaklık (539 cd / m2) ve fena kontrast oranı (1 963) sunmaktadır. Ancak, biraz 2012/2013 levha yaşlanmaya başlar. Paradoksal olarak, bununla birlikte, yine de hoş videoları veya belgeleri görüntülemek izlemek için kullanabilirsiniz panik yapmayın ... bu takımın OLED paneller rekabet büyük iPhone anlaşma daha az yaşlanma gibiydi. Retina paneli her zaman iyi bir okuma deneyimi sağlar. Bu OLED çağrısı çok, burada duyulabilir sadece var.

Güç: bu büyük bir şeye sahiptir

Ama iPhone OS onun büyükleri aracılığıyla, o da iPhone 6s ek güç sahip olduğunu yoktur. O nedenle, Apple A9 1.85 GHz saat hızına sahip ve 2GB RAM ile desteklenen aynı çip çıkar. Fiilen, performansı Eylül ayında piyasaya iPhone olanlar ile uyumludur.

En genç besbelli sonra selefi iPhone 5s daha kaslı olduğunu, ancak şu anda Apple'dan akıllı orta sınıf kaplar iPhone 6, karşı da gereklidir. daha rahat bir ekran boyutundan daha ziyade güç tercih edenler nedenle iPhone OS dönüp bir teşvik olabilir.

 

Fark besbelli grafikler için daha hissediyor. 5s bakan Apple oranı ne iPhone OS daha elverişli üç kez açıkladı. Bizim testlere göre, öngörü az ya da çok doğrulanır. 3DMark Sling böylece SE için 5s 707 ve 1707'de bir sonucu kayıt Shot ile ... Uzakta değil. Basemark Metal, iOS 8 ve 9 ile Apple tarafından geliştirilen grafik API en iyi şekilde optimize ile, sıçrama sadece muazzamdır. Yaklaşık altı kat daha verimlidir, iPhone OS teras selefi.

O% 133'lük bir diferansiyel ile, iki kat daha iyi gösterir iPhone 6. karşı en iyi çalıştığını bu test ile olduğunu. grafiklerin diğer testler, örneğin Shot 3DMark Sling iPhone 6'nın sadece 1,5 katı performansla bunu bir daha az belirgin avantaj sağlayacak unutulmamalıdır.

 

bir Geekbench 3 ya da 6 AnTuTu gibi araçlarla yapılandırma genel performansını, yakından izliyor zaman, eğilim farklılıkları daha az kazılmış olsa bile devam eder.

Apple'ın açıklamalarına göre, iPhone OS iki kat daha güçlü iPhone 5s daha görünür. AnTuTu 100,4% daha güçlü verir. Bu doğru olamazdı ...

iPhone 6 besbelli GD çıkarmak daha az bırakır, ama bizim testlerde hiçbir zaman, onun küçük kardeşi ile rekabet edebilen gösterilmektedir. Bu iPhone OS yanından bakarak harcamadan olduğu kadar bir iPhone 6s için güç istiyorsanız ikincisi daha bu net şeyler getiriyor yaklaşık% 60 daha az güç olduğunu ...

Uzun biraz zorlu bir başlık oynamak için eğer Ayrıca, bu iPhone 6s daha ısıtır olduğunu gibiydi, senin "küçük" parmaklar sıcak olacak ...

 

yeni ufuklar keşfetmek ne de bu büyüklükte bir ekranda muhtemelen profesyonel, ancak, o yanlış resmi ve - yeterince bu büyük güç kazancı reklam play için, tabii ki, yeterli biraz aç uygulamaları çalıştırmak için videosu.

Resim, olarak 6s

Bu artış için de resim ve video kısmına uygulanır. Aynı sensörü iPhone 6s üzerinde ve f / 2.2 açılan aynı optik ile 12 Mpixels bulabilirsiniz. Denge? Görüntü işleme hala iyi temiz cilt tonları tutar gibi güçlü ve gerçek sesi flaş küçük düz alanlar, aynı yumuşaklık hem de otofokus üretmek için aynı eğilim vardır, aynıdır.

Ama fotoğrafçılık oldukça iyi bir ünü vardı iPhone 5S, karşı bu iPhone SE nedir? tanımında bariz kazanç yoktur. Sensör 12 megapiksele 8'den arttırılır. Oldukça sadık cilt tonları ile sıcak Kolorimetri Elma da vardır. Paradoksal olarak, iPhone 5s optik keskin ayrıntı, daha okunabilir ile daha keskin var gibi gözüküyor. Benzer şekilde, imajını zedelemek alan ile düz renkler SE'nin basmakalıp ilgili daha fazla rahatlama görünüyor.

Bununla birlikte, genel olarak, son iPhone daha iyi yapıyor ve kağıt baskılar için daha iyi çekim sağlamalıdır. Her zaman harekete ödün bir resim çekmek edenler anekdot, ama eğlenceli Canlı Fotoğraf işlevini gerçekleşmesi görmek sevineceklerdir ...

 

Zaten Ultra HD doğru arayanlar için, iPhone OS da 4K çekim kapasitesine sahiptir. iPhone 6s gibi o çok fazla ısı olmadan ve çökmesini olmadan her durumda yılın çıkar. kolayca farklı kayıt kaliteli video (720p arasında geçiş yapabilirsiniz böylece Ancak ne yazık ki, Apple hala nihayet 30 kare / sn 1080p 30i / sn veya 60 kare / s ve onun arayüzü değişmedi 4K). Sonuç akışkandır ve videoları insanları filme veya hareketli nesneleri bile sarsıntılı muzdarip değildir. Ancak, optik sabitleme, ya bir resim veya video güvenmek gerekir. Bu işlev daima iPhone 6s Plus için ayrılmıştır.

iPhone için güçlü bir özerklik

Nerede iPhone özerklik konusunda da bekliyoruz. Çok yoğun günlük kullanımı simüle - onun 1624 mAh batarya ile, SE onun iki yaşlı, 5 sn ve 6, bizim çok yönlü özerklik testi daha iyidir. Elbette ki iPhone 6 için bir saat görünümü 5s ve yaklaşık iki saat sürer, bu iki cihazın kararlı maratoncu olmamıştı ama yeni iPhone karşıladı edilebilir seyrettiği şeklinde.

 

Ancak, bizim daha geleneksel özerklik testleri ve "monotâches" - iletişim, web sörf veya video oynatma - ille bu eğilimden. iletişimde, iPhone OS 9h21min karşı 9:47 de, 6s göre neredeyse yarım saat daha sürer. Ama zaman skor 6s relativize örneğin 13h47minutes iPhone 6'ya karşı bir karşı-performans oldu.

Uygulamada, biz felaket veya sorunu bulamadı. SE sabit oynamak değildir izlemeye veya filmleri zaman harcamak yok gibi klasik uzun çekinmeden Çalışma veya dinlenme bir gün tutar.

SE, ama kimin için?

Bu yılın başlarında, yatırımcılarla bir konferans araması sırasında, Tim Cook iPhone kullanıcılarının% 60 henüz büyük iPhone dalma almamış savundu ...

Elma Bu iPad Air gibi güçlüydü 2013 yılında iPad mini ikinci nesil için kullanılan iPhone SE reçeteye bu durumda geçerlidir ve bu ikisi arasındaki seçim ekranlarının büyüklüğüne sadece yapılabilir ... iPhone OS diye mali argüman ekler. Daha ekranı veya hala diğer iPhone / telefonlarının fiyatı çok yüksek çalışmıyorum çünkü küçük bir akıllı telefon üzerinde kalanlar için doğaldır.

bu kullanıcıların Apple dünyadan geliyorsa, daha onların "küçük" iPhone daha SE için durum artmaktadır eski: Dokunmatik Kimliği, NFC (Fransa'da gelecekte kullanılmak üzere), fotoğraf sensörü 12 Mpiksel aracılığıyla, 2 GB RAM ve yeni fiş A9 ve M9. iPhone OS güç açısından araba almaya hak vardır.

iPhone OS mükemmel bir fikir edinmek için aşağıdan bir iPhone 5, 5c, 4s ve sahipleri için, git. Eğer daha fazla güç istemedikçe bir 5s sahip olanlar için, tereddüt, biraz daha uzundur.

Android veya Windows Phone dünyasından geliyor, işler biraz daha karmaşık. Biz SE, 6s karşıya tavsiye edersiniz fiyatı veya boyut sizi cezbedecek eğer o. Fiilen, iPhone OS karşı savaşçı yetersizliğinden kısmen bu kategoride zafer için yapılır.