Test: Onur 5C, 200’den az Euro için basit ve etkili bir akıllı telefon


Huawei Honor 5C: vaadi

Birkaç ay Onur 5X başlatılması sonra, marka Huawei versiyonu 5C ile birlikte geliyor. Bir aynı çizgide cihaz, ama biraz daha düşük bir fiyata - 229 Euro karşısında 199 Euro. akıllı telefon ayrıca 5.2 inç diyagonal bir ekrana kendisini sınırlayan, daha uzlaşmacı biçimi benimsemeye. Teknik bir ev işlemci (Kirin 650) 2 GHz ve 2 GB RAM tarafından desteklenen ile, oldukça katı.

Huawei Honor 5C gerçeklik

200'den az Euro için Onur arka metal bir kamera sunuyor. tam tersine, bizi gücendirmek değil pix bu seviyede nadir bir özellik. tasarım daha kitlesel ve Onur 5X daha az zarif. Ama aynı zamanda özellikle ayık. Arka tarafta ise bir fırça orijinal ancak başarılı olması gerekmediği ile bir alüminyum gövde vardır. kenarları ucunda ve üzerinde, plastik tabaka ve oldukça etkin bir iş yaptı. Cihaz ince ne de çok hafif ne olduğunu, ancak ele rahat oturan.

kontrast yoksun ince ekran

Önde, hiç kolay zordur. Dışında marka, hoparlör ve kamera logo, kesinlikle hiçbir şey cephe süslüyordu. Ya neredeyse. levha parmak izi asmak için talihsiz bir eğilimi vardır. Bu açıkça akıllı telefonlar büyük çoğunluğunda olduğu, ancak Onur 5C hala bu beladan tarafından en çok etkilenen görünüyor - göreceli olarak. Yaptığımız diğer eleştiri ekranında tarafından işgal alandır. alt ve yanlardan, siyah çubuklar biraz fazla mevcuttur. onun 5.2 inç rağmen, bu akıllı telefon sonunda bazı 5,5 inçlik cihazlara neredeyse hantal. Biz ince tasarımı için Onur 5C satın olmayacaktır. Ama, bak yalnız kolu izin tatsız değildir.

onun sınırları çok geniş olmasına rağmen, ekran güzel Full HD, 424 dpi çözünürlüğe görüntüler. Ne şart olmamakla birlikte her koşulda çok güzel cihazın faydalanmak. 1: Maksimum parlaklık (522 cd / m²) iyiyse, kontrast oranı 916 ile sınırlıdır. katastrofik bir şey ama bu ayrıntı Onur 5C parlama özellikle eğilimli, özellikle güneş ışığı yansır. Neyse, bu kısıtlı görünürlük açık havada, bir sıkıntı olup olmadığını, ölümcül değildir.

Örnek teşkil eden bir akış

piksel, mükemmellik üzerine akıllı telefon reaktivite sınırları yüklenen bu levha rağmen. menüler ve uygulamalar arasında gezinme neredeyse bir an. Dokunmatik arayüzü çok hassas ileri teknoloji cihazlarda layık. Kirin 650 işlemci entegrasyonu boşuna kesinlikle değildir ve bu gösterimler AnTuTu elde kriterler ile onaylanır. sonuçlar henüz biraz daha pahalı satılan yargıç 5X veya G4 motosiklet üçte kişilerce üstündür. Epik Citadel saniyede yaklaşık 45 kare bir skorla, hatta en kaynak yoğun, kısıtlama olmaksızın oyunun keyfini çıkarabilirsiniz. Onur az 200 Euro için güçlü cihaz sunmayı sahiptir ve bahis basitçe başarılıdır.

yüksek çözünürlüklü ekran ve bir ses işlemcisi birleştirerek, bir geride özerklik korkulan olabilir. Ama Çinli üretici 3,000 mAh pil için tercih etti. Bu rakiplerinin çoğundan daha fazla olduğunu ve öder. Aksine sert, birim Web sörf fazla 19 saat konuşma 11:42 düzenledi. o 7:02 sonra kapalı olduğundan video oynatma, bu daha karmaşıktır. belki yüzünden kötü yazılım optimizasyonu, oldukça şaşırtıcı bir skor. Yaklaşık 9 pm düzenlenen beri cihaz aynı zamanda çeşitli kullanımlara karıştırır bizim çok yönlü özerklik testi için iyidir Özellikle bu yana ancak, Eylül ayında yukarı idi 5X, akıllı telefon (yaklaşık üç saat) yüklemek için oldukça uzun. Eğer restoranda veya uçakta bekleyen birkaç yüzde dönmek istediğinizde çok rahat bütün gece olduğunda bir sorun değildir, ancak.

güzel iyileştirmeler EMUI 4.1

Bu gerçekten de bir işaret Huawei cihaz olduğunu hatırlamak için, Onur 5C EMUI 4.1, Android 6.0 Zefir dayalı yeni bir bindirme çalışır. Ve bu sürprizlerle dolu. Estetik, ilham Elma hafifçe hissedilir, ama Çin üreticinin bacak daha fazla yer alıyor. Genel olarak, bu güzel ve kullanımı hoş. Bazı çok önemli işlevler böyle bildirimler menüsünden doğrudan SMS cevap yeteneği gibi, mevcut (aşağıdaki capt.3 bakınız). Zaten Apple adresinde bulunuyorsa ve bir fikir çok yakında Android N. ile bulunursa

Erişim bildirimleri ve ayarları üstten Tüm Android akıllı telefonlara alt ve ortak için ekrandaki parmak bir kayma da zeki. kullanıcı parmağını dikey kayar, ekranın sol veya sağ taraftaki hareketi uyguladığında bağlı olarak bir ya da diğer, sadece notifs (capt 1) veya sadece bu kontrollere erişim geliştirir. Ana düğmesi (Geri, Çoklugörev, Ev) da özelleştirilebilir. Son olarak bir uygulama çok yoğun enerji olduğunda, dayanıklılık kazanmak için, EMUI kullanıcıyı uyarır (2 Yüzbaşı.): Pokémon Git Demiryolu istasyonu! Son olarak, en iyi seçim Uygulama çekmece kaldırılmasını yaran edilir. iOS'da gibi, ana ekranlarda doğrudan herhangi mağaza kabul eder.

Eh detaylı fotoğraflar

Onur fotoğraf müşterilere giderek daha önemli bir kriter olduğunu anladım. Onur 5C cephesinde bir sensör 13 MP arka hakkı ve 8 edilir. Yeterince ışık ile, akıllı telefon oldukça iyi gidiyor. Aksine canlı - Onur 5X daha, renkler pembe çekmeye hafif eğilim var. ayrıntı seviyesi iyice Net hatlar ile çok tatmin edicidir. Ancak parlaklık eksikliği kınıyoruz.

Karanlık bir ortamda, durum daha olumsuzdur. ayrıntılarıyla makul bir seviyede tutmak rağmen ışık eksikliği, hissetmek çok az. Akıllı telefon videoda hiçbir mucizedir ve biz stabilizasyonu etkinleştirerek bir hata var. 

 

kayıt sırası boyunca, çerçeveleme çok dengeli çekim rağmen tehlikeli sallanmaya gibiydi. Bu cihazda çok bir pastis yutmuş gibi.