Test: Sony Xperia M4 Aqua, çok iyi bir akıllı telefon … kısa bellek


Sony Xperia M4 Aqua: vaadi

yeni Xperia akıllı telefon için, Sony 300 avronun altında, oldukça uygun bir fiyata kart tasarımı ve üst seviye donanımı oynar. Xperia M4 Aqua, onun ekranında, 5 inç (su altında bir fotoğrafçı olarak onun yeteneklerini egzersiz fırsat) gerçekten su geçirmez onun prestijli Elder'la Xperia Z3 taklit etmek için, bir pek az, büyük ve aynı zamanda 4G ağları ile uyumludur. Şimdiye kadar performans Conform? 

Sony Xperia M4 Aqua: gerçeklik

Zor bir bakışta M4 Aqua Z3 ayırt etmek. Sony'nin yeni akıllı telefon üst modeli beklemeye yuvarlak düğme kadar metal takviyeli köşeleri ... ile açısal konturlu biçimi ve sonunda başarısını yapmış olduğunuz tüm estetik kodlarını içerir.


Sol M4 Aqua sağ Z3

yuvanın M4 için bir cam ya da metal, ancak mükemmel yanılsama ve plastik 7.3 hemen hemen aynı kalınlık için önemli ölçüde daha az yoğun (136 g, 154 g aleyhinde: daha dikkatli bir inceleme sonrası, bazı farklılıklar ortaya mm).


Z3 aşağı Üst M4 Aqua,

Mobil ekran da 5.2 karşı 5 inç biraz daha küçüktür ve bunun hatları daha az iyi.

Biz cep telefonu, 128GB bir MicroSD kart yukarı ve nano SIM için bir yuvanın her iki tarafını bulmak. Bir çift SIM mobil versiyonu da aynı fiyattan piyasaya olduğu unutulmamalıdır.

Su geçirmez ve güzel bir ekrana sahip yetenekli

IP68 yanıt veren M4 Aqua büyük kardeşi gibi dayanıklı ama su geçirmez sadece sudur. Ama bu onun tek varlık değildir.

IPS teknolojisi, büyük HD ekran, doğru bir kontrast, 1066 için olağanüstü parlaklık (618 cd / m²) teslim: istisnai olma olmadan 1. çözünürlük hala 294 dpi ulaştı. Ekran kalitesi açık havada olmak üzere, çok iyidir. Ne olursa olsun çevre, sörf küçük bir toplantı ve film veya fotoğraf izlerken zevk.

3D oyunlar ile rahat bir akıllı telefon

katı işlemci ile donatılmış, aslanağzı, yüksek performanslı grafik çipe bağlanmış 615 (Adreno 405) ve 2 GB RAM bağlanmış, M4 neticesinde başarısız değildir. onun duyarlı bir arayüz ötesinde, Web üzerinde olduğu menülerde iyi akışkanlığı navigasyon sunuyor. Epik Citadel aracıyla 47 fps mükemmel puanına M4. GTA Vice City gibi bir oyun oynayın, arka plan ayarlarına itti zaman aç ultra kaynak, hiçbir endişe pozlar ... bunu yüklemek hala gereklidir! M4 için çekici donanımları rağmen sadece 8GB dahili bellek sunuyor.

 

Bir işletim sistemi ve yaygın uygulamalar

Daha da kötüsü, bu 8 GB, kullanıcıya sol payı damlamaya indirildi ve sonra OS 4GB kaplar ve 2GB biraz az 2 GB kullanıcı için kalmışken. Sağlanır apps edilir imkansız GTA Vice City (1.4 GB) gibi oyunlar yüklemek üretici tarafından sağlanan kaldırma birçok uygulamanın sürece. Gerçekten kötü! Fotoğraf, müzik ve video saklama için bu bir bellek kartı satın almak, ancak, yeterli olmaktadır. (Örneğin Materiel.net cinsinden) münhasıran Seçkin mağazalarda, akıllı bir 16GB sürümü olduğunu unutmayın. Eğer hevesli bir oyun iseniz veya sadece her türlü birçok uygulama Çevrende ister biz çok bu sürümü tavsiye ediyoruz.

Klasik kullanımlarını Ölümsüz

En son Sony akıllı telefonlar dayanıklılık hatasız içeriklere göstermiştir iken, M4 biraz çoğu enerji kullanımları hakkında hayal kırıklığı yaratıyor. yirmi saat ve 4G sörf veya video oynatma yaklaşık 9 saat çağrı ile Sony Mobile çok iyi öğrenciler biridir. Ancak, daha talepkar bizim çok yönlü öz testi ile Sadece 6 saat tutar. Karşılaştırma için, Xperia M2, M4 az prestijli atası, 8 saatten fazla sayacı sergiledi. Yeni Xperia ile, günlük kurs kolay olacak harcamak size çok temel kullanımları kalmak sağladı.

Sağ fotoğraf ve videoda fiyatı için:

onun 13 megapiksel sensör rağmen detaylarda keskinliği ve kesinlikten yoksun klişeler Sony Xperia M4 Aqua kitap.

Kaliteli oldukça iyi ve Sony Xperia M2 taşımalarına izin çok daha yüksek kalır. Düşük ışıkta M4 eşdeğer fiyat modellere kıyasla daha onurlu aynı kaderi. videoda, onların akışkanlığı ve istikrar memnun, ancak, biz fotoğrafları aynı eksiklikleri bulmak ama dizilerdir.

Fotoğraf kredisi: Laurie Gouars