Test: Asus Zenfone 2, OnePlus One tahtından indirip son olarak bir akıllı telefon yetenekli?


Asus Zenfone 2 (ZE551ML): söz

Birinci Zenfone zaten başarılı olduktan sonra, işte Asus Zenfone 2. Bu akıllı telefon için para görülmemiş ekipmanı görüntüler olduğunu ve 4 GB RAM (model ZE551ML) kurulu türünün ilk cihaza dahil bulunuyor. Hepsi 349 Euro (promosyon fırlatma 299 Euro) bir fiyata. Özellikle anın diğer konularda karşı OnePlus Bir, fiyat benzer, buna değer olduğunu bilmek istedi.

Zenfone 2 iki versiyonu reddedilirse Not: 2 GB RAM ve Atom Z3560 (ZE550, 249 Euro) ve 2 GB RAM ve Atom Z2560 bir 5 inç olan bir 5.5 inç ( ZE500, 179 Euro).

Asus Zenfone 2 (ZE551ML) gerçeklik

Yan bitirir, Zenfone 2. Onun inşa kalitesinde herhangi bir şey Fay zordur örnektir ve arka metal kabuk plastik imitasyon tam bir başarıdır. Aynı zamanda gözler ve parmaklara hoş.

Çok büyük, çok güzel

Aksine, o takılıyor o tasarım hem de kendisi. Zenfone 2 güzel, ama çok büyük. 5.5 inçlik şeklinde Cihazlar phablet ait sondaj riski taşıyan, LG G3 gibi çok kompakt olması gerekir. Ve bu Zenfone 2 sorunu şudur: tek elle kullanmak mümkün değildir. Bu akıllı telefon, özellikle (7.7 m) genişliğinde (1.1 cm) kalınlıkta ve (174 g), ağır. Buna karşılık, LG G3 orantısız olduğunu. Ama OnePlus One bakan Zenfone 2 çok benzer: sadece biraz daha kalın ve 12 gram daha ağır.

ZenUI: En iyi Android bindirme?

İyi haber bindirme ZenUI Asus hala mükemmel olmasıdır. O zaten en fazla sıvı akıllı telefon pazarının biridir birinci Zenfone son derece akışkan duyarlı ve ergonomik oldu. Hiçbir şey değişti: Zenfone 2 kullanmak için bir zevktir. evet ZenUI mükemmel Android için kontrollü çok az bindirmeleri birisidir: Ya bizim ilk bulguları doğrulamaktadır. Asus tarafından sağlanan yazılım paketi mükemmel da: "Daha sonra Do It" müzik çalar, hafıza yardımı klavye, hava durumu, not defteri (SuperNote), ekran ayarları (Splendid) ... Kullanımı kolaydır ve sıcak bir bakış. Basitçe mükemmel.

Çok güçlü performans

Zenfone 2 rekabete karşılaştırılabilir güçler Intel Atom Z3580 işlemci. ucuz bir cihaz için, performans, Qualcomm aslanağzı işlemcisi 801 üst uç akıllı telefonlar (ve OnePlus Bir) için oldukça benzer mükemmeldir. Epik Citadel testi (OnePlus Bir daha aynı skorla) 48 fps: Hatta 3D, yeni yonga seti PowerVR G6430 iyi bir iş yaptı. Bir avantaj olarak, bir etki "gaz" Zenfone 2 şike test, 20 dakika sonra (aşırı ısınmasını önlemek için bir işlemci yavaşlatan) bulundu değil, cihaz yine de dengeli Epik Kale testi 45 fps sunulan . Bu oyuncular için iyidir!

Akıllı telefonunuzda Dikkat Android 5.0 sistem 64 bit değil. (Çekirdek) Çekirdek 64 bit değil, 32 bit kalır sistemdir. Habere göre, Intel ve Google yine Android Lollipop x86 64-bit sürümü üzerinde çalışıyoruz ... Bu aynı zamanda 64-bit yaz sonunda hazır olacak söz konusu yeni 5.1 versiyonudur . Asus sözler, Zenfone 2 de bu sürümü ile güncellenecek.

Otonomi adil biraz

OnePlus One karşılaştırma daha zor hale geliyor: Zenfone 2 özerkliğini maç için başarısız olur. O sert işlemci üzerinde, çok yönlü testlerimizde 07:28 dakika puanla kurtuldu, ama sesli konuşma değil daha 17 saatten ve video oynatma sadece 10 saattir. 300 avro civarında bir kamera için çok tatmin edicidir. kullanıldığı yoğun Ama eğer kamera günün sonuna kadar mücadele edeceğiz.

soluk Ekran

Zenfone 2 başka zayıf noktası: Ekranın parlaklık (özellikle ortalama aralığı için) rekabet büyük ölçüde yetersizdir. / M² Sadece 340 cd, o gün ışığında iyi görünürlük için çok az. Ama iyi görüş açıları (IPS tekno): İç mekanlarda, görüntü işleme adil bit (1 944) bir kontrast oranı ile, özellikle ayarlanabilir, iyidir.

Fotoğraf: Gerekli yüksek parlaklık

Fotoğrafta, Zenfone 2 düşük ışıkta (çok iyi bir HDR ile) One OnePlus yüksek parlaklık daha iyi, ama biraz daha kötüdür. aydınlatma azaldığında, cihaz yine çok daha parlak görüntüler sunar. neredeyse tamamen karanlıkta bir nesne çekim sağlayan Gece modu, oldukça etkileyici, ama dikkat: sadece 3 megapiksel görüntü çözünürlüğü azaltır. videoda, ancak çok hayal kırıklığı olduğunu: Görüntü gerçek bir Tam HD'nin ayrıntı seviyesini yoktur, odak çok pasif ve dijital sarsıntı olduğunu 720p tanımını azaltılmış .