Test: LG G5, Samsung Galaxy S7 için o kadar mı?


LG G5: vaadi

2016 LG, prim gerçek yeniden başlatma sunmaktadır. Metal onun gelişini yapılmış ve akıllı telefon ultra güçlü işlemciye sahip. modülerlik Bir taraftan (çıkarılabilir pili, ek modül eklemek için yeteneği) ve ikinci bir geniş açı fotoğraf sensörü diğer yanda 135 derece: Ancak iki yenilikler G5 biraz özel yapmak.

LG G5: gerçeklik

Devir yana, LG bir rüzgar hissediyorum. Ve bir değil G5 son üç kuşaktır ile yapmak için çok az olduğunu itiraf edemez. plastik veya deri kullanımı gibi oldukça clivants seçtikten sonra üretici daha geleneksel malzeme için seçmesi - en azından yüksek uç, yani metal. Ama sonra tekrar, hiçbir şey diğerlerinde olduğu gibi yapılır. Metal kaplama oldukça düz bir görünüm ve çok sıkıcı sahiptir. Bu seviyede, görünümü çok sübjektif ama biz bu tasarım memnun.

Çok kaba bir tasarım

Arka tarafta ise ses kontrol düğmeleri gitti ve sol kenarında ettiler. Bulunan artık miydi ayrıca parmak izi sensörünü muhafaza açma / kapama düğmesine. Yukarıda, çift fotoğraf sensörü bir etki verir "çekiç köpekbalığı"Nexus 6P görüntüye biraz. LG muhtemelen belirgin bir görünüm önlemek için, iki sensör etrafında bombardıman kabuğunu seçti. Bu tertibatın ham yönü güçlendirmektedir.

Genel olarak, Güney Koreli üretici tarafından yapılan seçimler ödüyoruz. Ancak, biz gerçekten, onun kavisli cam sayesinde bir prim akıllı telefon hisler ve biraz geri kavisli. Çok ince parlak çizgi sadece dilimleri kapsamaktadır. detay hoş ama başarısızlık birkaç parmak asmak için. Pili ayrılması için düğmeye sol tarafının alt kısmında bulunmaktadır. Çok sessiz ama tamamen dilim geri kalanı ile aynı hizada değildir. Küçük fabrikalarda çıkan sonraki seride düzeltilmiş görmek istiyoruz kaçırdı.

G4 daha sönük

Bu yıl, LG de 5.5 geçen yıl karşı 5.3 inç diyagonal ile, amirali boyutunu azaltmak için karar verdi. G4 (2560 x 1440) 'e benzer bir tanımlama ile daha yüksek bir çözünürlük (538 karşı 554 dpi) mekanik olarak elde edilir. Çıplak gözle basitçe görünmez Çok hafif bir fark. Ancak, ekranın doğası değişti. Onun kontrast oranı 1643 uçar: 1. AMOLED kullanmadan yenmek zor. Ancak, parlaklık / m² 378 cd düştü.

Ekran kullanımı çok hoş, biz dışarıda olduğunu, özellikle biraz daha luminosié takdir olurdu. Biz cazip Birçok kez o zaten% 100 olduğunu fark edene ayar çubuğu kadar gitmek. Bu seviyede, Galaxy S7 bakan savaş kaybetme G5 - cömert ekranı - Her zaman özelliği On Samsung gibi HTC 10. karşısında ve daha az ölçüde, onun gelişini yaptı. Ekran kapalı ve kilitli olsa bile, bu tarih ve bazı bildirimleri görüntüler. Bilgi çok daha ayrık LG cihazda ve güneşte neredeyse görünmez olacak. Fakat her gün, daha az rahatsız edici kanıtlar G5 versiyonunu tercih ... ve ekranın her 30 saniyede atlamalı değil.

oldukça kalıcı, Çok verimli

Rakipleri gibi cihaz notunu LG Ev ile, Android Marshmallow altında doğrudan gelir. varsayılan olarak etkin değilse bir emekli zaman, uygulama çekmece sonuçta aynı oyun. Yeni özellikler nadirdir ve biz bir daha rafine bir görünüm takdir olurdu. Samsung gibi bazı simgeler flört başlar ve bu tür parametreleri gibi bazı menüler yeterli dağınıklığı görünüme sahiptir. Ancak, LG özelleştirme oldukça ileri bir düzeyde bulunmaktadır.

HTC 10 gibi, G5 bir Snapdragon 820 ve 4GB RAM bulunuyor. kriter AnTuTu 6, sonuçlar belli ki çok iyi (3D 132.454 51.270 puan), doğrudan rakipleri HTC olanlar ve 10 S7 Galaxy oldukça yakın sonuçlar. Bu HTC sadece 47.241 puan ve Samsung 40573 puan) ulaşan 3D'de bile biraz daha yüksek gösterir. Epik Citadel uygulaması ile, onun iki rakip olarak saniyede 57 kare ortalama çalışır. Üç cihazlar tartışmasız makineleri yarışıyor. Tahmin edilebileceği gibi, LG akıllı telefon tüm oyunculara ve diğerleri için akışkanlık gerçek taş için sevinç olacak.

Gemilerimden Bu yıl mahsul özerklik açısından bize birçok sürprizler var. Galaxy ve HTC S7 10 arasındaki farklar, oldukça etkileyici saniyeden daha ilk olmanın daha hasta vardır. G5 onun Güney Koreli rakibi ile karşılaştırıldığında biraz aşağı da yerleştirilir. en iyileri arasında iletişim (09:08), Web sörf (02:25) ve video (11:04), onun sonuçları yer onu. Ancak, çok yönlü özerklik - kullanımların her türlü karışımları, bazı çok daha kaynak yoğun - 7 am başında yer alıyor. Galaxy S7 ile karşılaşan 10:04, orada karşılaştırılamaz.

Ama G5 çıkarılabilir pili olan ilk ileri teknoloji cihaz haline gelerek büyüsünü yayınladı. Kuşkusuz modüler boyutun en ilginç ayrıntı - diğer modüller daha sonra test edilecektir. onlarla ekstra bir batarya taşımak yeri ve iradeye sahip olanlar için, G5 besbelli iyi seçimdir.

Yenilikçi fotoğraf

P9 Huawei olarak G5 ikinci sensörün gelmesiyle kör dünyayı terk "birincil". Ama Çinli modelden farklı ek kamera ilk (16 megapiksel) ile uyum içinde çalışmak, ancak bir ultra geniş açılı optik ile tamamlayacak yapılmamıştır. manzara severler için gerçek bir mucize.

Saf kalite ve sert dönersek, resim daha karıştırılır. çok iyi bir kameralı telefon varsa - 6 2016 sıralaması bizim top 10 - G5 özellikle gölgelerde, G4 kadar iyi değildir. Geniş açılı objektif sadece 8 megapiksel ile daha mükemmel değildir. İki sensörlerin içsel kalitesini baştan çıkaracak daha agrega kaynağıdır. videoda, G5 mükemmel stabilizasyon ile iyi bir öğrenci. Ancak kayıt sırasında zamansız noktada uygulama bazı sorunlar bulduk.

bağımsızlığını kazanmasından bu yana, resim LG Kamera Artı modülü dahil G5 modülerlik, etkilenir. Bu genellikle cihazla sunulan ve bu şekilde daha iyi olduğunu edilir. aksesuar aslında yatay modda kamerayı tutan bir resim çekmek için ekstra bir batarya ve bir düğmeye oluşur. Dostu, ama yüz avro ödemeyi kesinlikle yeterli değildir.