Test: LG G4, şık bir akıllı telefon, güçlü ve yetenekli fotoğraf


LG G4: vaadi

Yarım hayal kırıklığı sonra G Flex 2 LG, yeni amiral gemisi aralığı, G4 ile kutulama zorunda kaldı. Cihaz, (iyi bir şeydir değil 810,) Snapdragon işlemci 808 benimser sektörde neler olup bittiğini ön planda yeni son nesil IPS ekranı ve özellikle bir kamera tutuyor. Elbette onun kabuk deri, akıllı telefonlar alanında gerçek ilk cabası. Biz büyük bir coşku ile test!

LG G4: gerçeklik

Tasarım tarafında, arka koltuk hakiki deri herkesi memnun olmayacak, ama bitirmek örnek niteliğindedir. o verir duygu ele son derece rahat, tamamen yeni. Estetik, bazıları ise çok daha az, laboratuvar 01net.com ekledi. Neyse, bizim cesaret için şapka ve bu neredeyse çılgın bir fikir yürütülmesi kalitesini alır. Bir hayal kırıklığı, birimin çevresinin deri ayakta belirtmektedir düz bir kaplama ile, plastik kalır. Cihazın hafif kavisli bir görünüm biz ünitenin gücünü artırmak, söz edilmektedir, neredeyse fark edilmeyecek fakat verir.

Bir ekran oranı inanılmaz kontrast

LG G4 ekran LG Display tarafından geliştirilen levhalar son nesil değil. Özellikle renklerin bir dizi çok daha geniş kapakları, bir QHD çözünürlük (2560 x 1440 piksel) fazlasıyla görüntüler. Yeşil ve kırmızı ileri gider, ama bizim sonda göre, tüm sRGB standart aralığını kapsamaz. Renklerin sadakat örnek değil, ama kullanıcı gözlerini kamufle edecek!

Aslında, gama (2,22) ayarlanmışsa, 8900 ° K arasında bir ortalama sıcaklık ile Sony gibi, mavi kadar gri çekme, LG bu sıcaklık değiştirmek için Ayarlar menüsünü sunar. 1 sensörlerimize göre: Ama, yine, ekran, 1713 ve 1991 yılları arasında oluşan geniş kontrast oranı özellikle teşekkür göze çok hoş olduğunu! Bu ek olarak, sunduğu IPS teknolojisi için, kopyalar bu ekranda açıları duyulmamış. Siyahlar gerçekten bir dipsiz derinlik, ancak maksimum ekran parlaklığı adil biraz kalır: 458 cd / m². dışında bazı parlak koşullarda, daha az okunabilir hale gelebilir.

Şok Fotoğrafçı

Bu nerede G4 özellikle nefes uzaklıktadır! Onun fotoğraf sensörü bizim radar harikalar yaratıyor. iPhone 6 Plus çok daha iyi ve (biraz gürültülü olsa da) Galaxy S6 daha detaylı. Bu G4 en göze çarpan açık düşük ışıkta özellikle geçerli: Fotoğraflar inanılmaz ayrıntılı ve parlak, özellikle kamera her zaman olduğu gibi hızlı patlar!

Uygulamada, bazı resimler yüksek parlaklık (etkisi "pastel") içinde bazen çok mevcut bir dokunuşla, eksik. HDR modu çok hızlı olduğunu, özellikle de bizce, zorlamak biraz fazla temkinli ve görüntünün çoğaltılması olmadan hareketli nesnelerin almasına izin veriyor. Bizim görünümünde, bir güncelleme düzeltilebilir detaylar.

sonuç çok temiz ve akışkan ise videoda Öte yandan, biz gerçek zamanlı ve saniyede 60 kare tam HD HDR modları yokluğunu pişman. Sony Xperia Z3 mükemmel sonuçlar ile bir yıl boyunca hem fonksiyonları sunuyor bilerek üst düzey bir cihaz için oldukça kötü. Son ayrıntı, videolar hızlı izleme çekim görüntüyü bozan "jöle etkisi", için çok yatkındır.

akışkanlık ve yanıt verme hayret

G4 kullanın gerçek bir zevk olduğunu. İlk olarak, onun arayüzü tüm uygulamalar için akışkanlık ve yanıt verme bir modeldir çünkü. Tabii ki, aygıt güç (AnTuTu az 50 000 puan) bir canavar değil, ancak Aslanağzı işlemci 808 her türlü kullanım için yeterli olandan daha fazla. video oyunları, ağır QHD ekran tanımını absorbe gerekir "ortalama" performans Adreno 418 grafik yongası rağmen, her şey mükemmel çalışır (GTA: Vice City herhangi bir kısıtlama olmaksızın sıvı video). Aslında, iki güçlü Cortex-A57 çekirdekleri çok küçük bile çok enerji tüketmek eğilimindedir, özellikle de gerçek değerinin sorusunu gündeme video oyunları, içinde kullanılmaktadır.

Birim son oyunda oldukça ısıtır (45 ° C maksimum) ve tatmin edici kalır, şarj 20 dakika sonra epik Kale testi saniyede 39 ila 32 kare gider. Opsiyon "Oyun Doktoru" pil tasarrufu olacaktır. Biz çıplak gözle etkilerini görmedim ve cihazın performansını artırmak için görünmüyor bile bu nedenle her zaman olmak önerilir. LG göre, bu seçenek de titremek cihazı QHD değil Full HD bazı oyunlar sınırlar.

hayal kırıklığı özerklik

Kamera hayal kırıklığına uğratıyor yerdir. , 19:31 dakika sesli ekran kapatma ve çok hafif kullanım 12 saatten fazla, aydınlatılmış ekran: iyi pil çok az kullanılan ömrünü sunarken. Ama çılgın kullanıcıların hızlı G4 pil tüketimini hızla hayal kırıklığına uğrayacaktır zaman gerçek aktivitede: Sadece 5 saat bizim çok yönlü özerklik testinde 24 dakika. Cihaz kolayca ışık kullanımının uzun bir gün tutarsan daha yoğun kullanıldığı takdirde Uygulamada, akşamları erken ücret çalışacaktır. Aslında, iki Cortex-A57 çekirdekleri çok verimsizdir. Ayrıca kullanılmadığı zaman G4 (yalnızca asgari frekansını durgunlaşabileceği) işlemci kalpleri açılmıyor şaşırırlar.Fotoğraf kredisi: Laurie Gouars