Test: Nefes Sony Xperia XA, güzel akıllı telefon olduğunu darlığı


Sony Xperia XA: vaadi

2016 yılında Sony yenilemek istedi. Xperia Z için Xperia ve Xperia X X Performans, aynı zamanda Xperia XA ile daha uygun fiyatlı versiyonu ile, üç uçak, dublajlı Xperia X. üst modellerini başardık. 299 Euro için 2 GHz saat hızına ve RAM 2 GB MediaTek işlemci ile güçlendirilmiş, üzerinde çok ince perde kenarları olan bir cihaza sahiptir. Fotoğraf meraklıları 13 megapiksel sensör güvenebilirsiniz.

Sony Xperia XA: gerçeklik

Her zaman ayık, Sony bu sefer bizi onun Xperia XA tasarımıyla hoş bir sürpriz sunuyor. kuzenlerine farklı olarak, akıllı bir serbest ekran kenarları yararlanır. hızla etkisini yapar seçimi, özellikle işlerken. Son olarak adı geçen 2.5D camın kullanılmasıyla kolaylaştırılmaktadır. Ama daha az üst model için, içerik plastik olmalıdır. erişilebilir yer Xperia ve Xperia X X performans avantajı, metal kaplamanın kurban. Yine de hacim ayarları bakan geleneksel yuvarlak güç düğmesi, bulur - kolayca erişilebilir olması için biraz düşük yerleştirilir. Görsel olarak, akıllı telefon utanç verici uzaktır. plastik kalitesi ve bitirir çok düzgün bulunmaktadır. Hatta az 300 Euro, Japon devi hala çok güzel bir cihaz sunabilmektedir.

aşağı bir çözünürlük

Üretici bir HD ekranı, değil Full HD seçmiştir. 5 inç köşegen ile bu 294 dpi çözünürlüğe verir. Bu rakamlar olarak temiz simgeleri görüntülemek için izin vermez ama yine de iyi. Ancak, levha özellikle tedbirler kontrast ve parlaklık gibi özellikle etkili olmuştur. 1, sorun yok oynamaya güneş ışığı: 451 cd / m² ile 1804 arasında bir kontrast oranıyla. Bu örneğin ancak belirli şartlar altında ... Samsung Galaxy S7 ile rahat kanıtlamıştır. En kısa sürede bir akıllı telefon önünde mükemmel bulunmazsa olarak, ekran çabuk bozulur. Cihaz kokpit merkezi asılı GPS tahrik olduğunda, örneğin, devre dışı bırakılabilir bir kusur.Ekran çözünürlüğünü sınırlandırılması mantıksal işlemcinin çalışmasını optimize eder ve daha iyi bütünü açmak için izin. Bu bağlamda, bahsi oldukça başarılıdır. Aynı fiyata, Sony Xperia XA Samsung Galaxy A3 veya Galaxy J7'ye göre biraz daha yüksektir kriter puanları alır. Ve iyi izlenim herhangi bir zorluk olmadan çalıştırmak oyunlar, içinde onaylanır. Ancak, dokunmatik ekran bazen yanıt kaçırabilirsiniz. o bile götürdüler birkaç kez biz uyulması geri 5 ya da 6 kez bulunmaktadır. o anlık bir yazılım hata oldu, ama kabul edilebilirlik sınırı uzak değilse Sert bilmek.

düşük de Otonomi

Xperia ve Xperia X X Performans özerklik ile ilgili bazı hayal kırıklıkları sonra biz Xperia XA hoş bir sürpriz hayal etmeye başladı. Ama kaba uyanış. Ekranın düşük çözünürlüklü çok yardımcı görünmüyor. iletişiminde, akıllı telefon biraz üzerinde 6 saat web sörf ve 6 saat video oynatma 30 karşı, 12 saatten daha az düzenledi. Ama her şeyden çok yönlü özerklik felaket uzak değildir. Ünite Samsung Galaxy A3 daha az kullanım 15'in sadece 5 saat veya ikiden fazla zamanlarından sonra kapatılır ... ve Galaxy J7'ye üç kat daha az olduğu! onun web sitesinde, Sony özerklik iki gün öncesine kadar duyurmaktadır. İnanılmaz!

Android 6.0 Marshmallow ile gelir, Xperia XA ekranını kapatmak için çift musluk gibi pratik özellikler gibi basit bir arayüz ile Sony sosu, yani OS yeniden yorumluyor. Google'ın tasarımın parçası muhafaza edilmiştir ise - özellikle kısayolları ve bildirimler bölümünde, bazı simgeler biraz büyük olması başlıyor. Ayrıca birçok yerel uygulamalar, gereksiz ve çok yoğun depolama kaldırmak istiyoruz.

Bir kez daha, Sony fotoğraf bölümüne büyük önem vermektedir. Üretici hatta yatay akıllı telefon alarak atış tetikleyen birimi sağ alt köşesinde bir düğme altına aldı. Japonca yeni bir şey yok, ama biz her zaman olduğu gibi gibi fikir. Tam güneş, akıllı telefon doğru ve iyi bir dalış ile çok düzgün yapıyor. Üstelik çekim size anında fotoğraf çekmek istediğinizde güzel olan çok hızlıdır. Buna karşılık, düşük ışıklar çok daha az rahatsız edici bir bulanıklık ile kontrol edilir. videoda, sadece tamam yapılmış, ancak oldukça iyi dengelenmiş ile oldukça ortalamasıdır.