Test: Samsung Galaxy S6, yüksek sonunda Samsung’un yeniden doğuş


Samsung Galaxy S6: Promise

Geçen MWC Barcelona tartışmasız yıldızı nihayet deposunda olarak operatörler arasında, sahnede giriş yapar! Samsung tarafından beklenen başarıyı karşılamayan Galaxy S5 başaran Galaxy S6 olağanüstü bir akıllı telefon gibi hem performans ve tasarım açısından onun tarafından bize satılır. Biz ilk testlerin birkaç gün daha az umut verici için vardır anlamışlardır. Bugün Samsung'un yeni amiral gemisi tam bir inceleme sağlar.

Samsung Galaxy S6: gerçeklik

Tüm cam ve metal Galaxy S6 güzel akıllı telefon ... tasarım açısından tarz devrim yoktur. selefi S5, bu uzunluk ve genişlik bakımından boyutları yaklaşık 1 ya da 2 mm muhafaza olarak 5.1 inç bir ekran ile donatılmış. Bu bekleme kahramanlık için, inanılmaz incelikte ekran sınır, örneğin, ya da tamamen farklı bir tasarım ... gelecek yıl geri dönün! Burada kötü değil yan sınırları, hafif bir incelme çözecek. ilham gelince, Samsung yarışmasında kısmen bulmuş görünüyor. Metal süslü alt son iPhone 6 ve 6 Plus böyle esrarengiz görünüyor.


Metal Sınırlar S6 (solda) ve iPhone 6 Plus (sağda)

Geri cam gelince, o Xperia Z3 gibi onun high-end modellerinde Sony'nin marka birkaç yıl olduğunu. Davanın şekli ise Samsung tekerleği yeniden icat değil bu tarafı da var, S5 o çok yakın kalır.


S5 (sol) ile karşılaştırıldığında, S6 genişliği 2 mm olur ve tüm takas
daire camın metale karşı Plastik. konut yakın kalır.

Galaxy S6, en ince lüks
Neyse, sonuç gözle iltifat ise ve özellikle Samsung high-end sektöründe küçük bir mucize, onun amiral gemisi iyi milimetre ince ayar yapmak için yönetir. 6.8 mm'lik bir kalınlığa sahip Galaxy S6 an en ince aralığının üst modeli olur.


Galaxy S6 S5 8.1 karşı 6.8 mm'lik bir kalınlığa göstermektedir.

iPhone 6 0.01 mm'den daha onu tanımaz rağmen Koreli üretici ekipman üzerinde maksimum kilitlenme sınırlı beri, performans iyidir. parmak izi sensörü 16 megapiksel sensörü aynı optik stabilizasyon elde özellikle (ve geliştirilmiş) ile fotoğrafı korunur.

Çok yüksek çözünürlükte 5.1 inç ama her zaman

Zaten bizim ilk testlerden belirtildiği gibi ekran kalitesi açısından, Samsung sert vurur. teknoloji Süper AMOLED, yüksek parlaklık ve ekran Quad HD (2560 x 1440 nokta LG G3 gibi yüksek tanımlı) ile mutlak karşıtlık Samsung markasının sadık zevk için burada yeni bir kurs olur .


onun Quad HD çözünürlükte elde Galaxy S6 5.1 inç ekran, daha
yüksek çözünürlüklü pazar veya inç başına 576 nokta.

Ama Galaxy S6 sadece gözler için bir bayram. Cihaz ile hoş bir dokunuş S5 ve metal kenar biraz daha dar, el çok rahat. Samsung 5.1 inç levha üzerinde kalmayı tercih etti ve manevra kabiliyeti için memnun oldu.


Galaxy S6 uzun ama S5 daha dar: elleçleme kolaylaştırılır.

bellek yönetim bulut için

Samsung yaptığı S6 incelik bu seviyeye ulaştığında için yapmak zorunda iki önemli tavizler vardır. Ve onlar 450 milyon euronun üzerine devam eden karşılaştırmalı akıllı telefonlar birkaç yerde mal oldu. İlk bellek S6. 25 kullanıcıya hangi onun 32 GB ile çok rahat, bununla birlikte MicroSD okuyucu olmadan ölçeklenebilir değildir. kullanıcı için kullanılabilir olan tek yer nano SIM almak biridir.


kullanıcı erişimi olan tek yer: nano SIM okuyucu.

Modeller 64 GB ve 128 GB olarak mevcut olup olmadığını, onlar şu anda Fransa'da piyasaya verilmez. Onların çıkış pazar talebine bağlı olacaktır Samsung diyor. Kullanıcılar bu arada, onlar onedrive Microsoft'a üzerinde 100GB iki yıl boyunca ücretsiz erişmek sevindirici olabilir.

Dayanıklılık randevu etmektir

İkinci bir bağış 2800 mAh 2550 geçerken erimiş pil yer almaktadır. Buna rağmen, merak etme, Galaxy S6 iyi üst düzey akıllı telefonlar layık bir ince dayanıma sahiptir. En temel kullanımları On Ancak, geri (26h ve 15h karşı) video oynatma temyiz 13:30 ile 05:30 akşam saat ile S5 ile karşı karşıyadır. 4G sörf, sonuç sadece 17 saat boyunca birlikte hareket etmez. Daha da güven verici daha gerçekçi ve dolayısıyla enerji yoğun kullanımlara simüle eden çok yönlü öz testine, S6 daha iyi, 08:30 (S5 için karşı 08:00) 'dir. Hiper-yoğun oyunlar kaynakların aşırı oynama sürece, herhangi bir sorun olmadan günün kursu geçmek mümkündür. Ve bonus S6 hızlı en akıllı telefonlar daha şarj edecektir. Böylece 50 ila% 100 özerklik gitmek için bir saatten az sürer. Ve bu sadece tanının OnePlus One (2.1 amper) birini kullanarak beri onun güçlü şarj cihazı 2 amp etmek, bu bir saat ek bir çeyrek gerektiriyordu.

Eşitsiz güç ama yeterli hiç

Bu güç ve Galaxy S6 resimler yeteneklerini uyandırmak için kalır. Biz zaten büyük ölçüde önceki değerlendirmede ilk noktayı ele sahip ama AnTuTu uygulaması ile ölçmek mümkün değildi. Bu tür bir deney mutlaka bir akıllı telefon tarafından sunulan kullanıcı konforu bir yansıması değildir ama çoğu teknik adamlara her zaman bir kaç önlemlerin düşkün. 60.000 ve 69.000 ve bu kaydın ve 3D kapalı sipariş açıkça 15 000 den sadece 20000 üzerinde 3D performansı arasındaki, bir Nexus tarafını almak zorunda S6 skor edilir 6 veya OnePlus bir performans bu seviyede bulmak için. Bu yüzden yeni ev işlemci S6 tarafında gördük, bütün pembe değil. Birim kısma bağlıdır. O derece olarak tırmanma kaçınmak için elinden işlemci yavaş olmalıdır. Bu nedenle biraz dalgalı performans. Uygulamada, menü navigasyon ve web akışkandır, biz gelişmiş 3D oyun ve asla 40 derecenin üstünde ısıtılan ünitesi içeren herhangi bir sorun yavaşlama karşılaşmadım. kullanıcı için, daha ne var?

Yeni şampiyonu fotoğraf doğar

Yine fotoğraf ve video, Galaxy S6 selefinden çok daha iyi yaptı. geliştirilmiş sensörler (örn hızlı), optik stabilizasyon, verimli HDR eklenmesi ... akıllı telefon aynı zamanda bir iPhone 6 Plus (aynı zamanda optik sabitleme ile donatılmış) daha güçlü gösteriyor.


16 megapiksel sensör bizim tadı çok çıkık ama öyle
olağanüstü bir görüntü kalitesi için fiyatı.

Biz keskinliğini, zengin ayrıntılar oldukça övücü renkleri ve iyi düşük ışık gibi. S6 daha iyi iPhone karşı belirli durumları yönetmek bile geliyor. belki video veya son Apple hariç bir biraz daha akışkan dizileri master ve bozulma serbest kalır. fotoğrafın hakkında daha fazla bilgi için LG G Flex 2 ve iPhone 6 Plus için Samsung Galaxy S6 yüzleşir bizim fotoğraf klasörüne bakınız. Bu arada, en iyi bazı çekim dikkate henüz.


Samsung Galaxy S6 ile çekilen Bizim referans modeli.


Apple iPhone 6 Plus ile çekilen aynı fotoğraf


hep Samsung Galaxy S6 ile düşük ışıkta görme


Sonra Apple iPhone 6 Plus ile.


Galaxy S6 HDR modu kapalıyken açık havada Fotoğraf.


HDR modu ile Galaxy S6 ile açık havada Fotoğraf sağladı. bölüm
cephe gölge hemen çok daha parlak olduğunu!

Samsung Galaxy S6 710 Euro olan 32 GB versiyonu, bu Cuma 10 Nisan kullanılabilir

Fotoğraflar: Adrian Branco