Galaxy S5 Testi: Samsung’un yeni amiral gemisinin tam test


Samsung Galaxy S5: Promise

Biz Samsung'un son lüks akıllı telefon artık en zorlu kullanıcıları tatmin etmeye hazır, sabırsızlıkla bekledi. son teknoloji dolu, birim biz doğrulamak için çalıştılar, mucizeler açıkladı. işkence birkaç gün sonra, bizim kararı olduğunu.

Samsung Galaxy S5: gerçeklik

Galaxy S5 imalat kalitesi her zaman temiz, lüks gerektirir. Galaxy S4 ile karşılaştırıldığında, bu yeni model, kapalı bir kabuk, daha doğrusu su geçirmez (IP67 1 metre daldırma kadar toz ve dayanıklı korumalı) içerir. Bu sertifikalı Xperia Z2 Sony IP68, 30 dakika boyunca suyun az bir metrelik dalmış olabilir azdır.

tasarımına Sarı kartlar

İlk bakış, ilk dokunuş ve ilk eleştiri: Samsung bu noktada Galaxy S5 tasarımını ihmal neden anlaşılamıyor. Bunu gerçekleştirmek için sadece o sadece bir iyileşme arka kabuk altında olduğunu görülmektedir önceki Galaxy S4 ile karşılaştırın, plastik dokunma daha hoş. Ve yine, Galaxy Note 3 (siyah sürüm) plastik kaplama "suni deri" (daha az kaygan ve dokunma bakmak için daha hoş) çok daha başarılı her bakımdan oldu.

Ekran kenarları önemli ölçüde daha geniş olan ve kamera modülü arka kapağın daha fazla olur: Daha da kötüsü, S4 ile ilgili olarak, S5 tasarımı daha kabadır. Ekran cihazı daha uzun ve daha geniş olan, (gerçekten gerekli?, 0.1 inç) S4 biraz daha büyüktür. Onun taşıma ergonomik tasarımı gelişmiş bir çok dengeli ulaşmıştı Galaxy S4, daha az tatmin edicidir. Son bir gerileme söz değil: S5 S4 15'ten gram daha ağır!

Çok güçlü ... geçici olarak

Ve eleştirmenler bununla da bitmiyor. Snapdragon 801 işlemci Galaxy S5 gerçekten Android'deki uygulamalarda her türlü çok güçlü ve yeterlidir. aygıtın arayüz her koşulda çok sıvı ve özellikle de reaktiftir. Açıkçası TouchWiz gibi size sürece Kullanımı çok hoş.

Akıllı telefon video oyunları maksimum kapasiteye itildiğinde durum karmaşıktır. Yaklaşık 20 dakika boyunca çok akışkan, oyun sırasında birim ısıtıcı keskin pislik başlar: Bu alandaki standart, GTA Vice City, Galaxy S5 sınırları gösterir. işlemcinin ısı sarfiyatı çip sıcaklığını stabilize etmek için işletim frekans (CPU ve GPU) azaltılmasıyla "boş" moduna geçer, yeterli değildir. Yani, cihaz çok daha az güçlüdür.

Galaxy S5 ilk iki ya da üç testleri, saniyede 54 çerçeve ortalama korur ve performansı, o zaman, saniye başına 35 ile 42 kare azaltmak: "Epik Kale" testi (3D motoru gerçek dışı) aynı davranışı gösterir birim hararet. AnTuTu testinde aynı: 3D skor Şifre aynı koşullarda 9500-5600 puan. HTC One M8 bu problemden hiç acı ve video oyunları dolayısıyla daha verimli unutmayın.

otonomi delilik

Galaxy S5 ana kalitesi onun özerklik olduğunu. Bu AMOLED ekranların çok düşük tüketim yararlanır Samsung, spesiyaliteleri biridir. S5 bir S4 daha etkilidir. Ve özerklik puanları video oynatma 15 saati aşkın yükselmek! Haberleşme (ekranın kapalı), birim neredeyse 26 saate ulaştı. kayıtları böylece dayak: Galaxy S5 HTC One M8 daha hala iyidir!

Uygulamada, düzenli kullanımı ile 24 saatten fazla pili almak kolaydır. Gerek iş uzun bir günün ardından akşam cihazdan batarya endişelenecek. Ve kameranın enerji tasarrufu moduna sağlamak için, iyi bir iş yaptı tam işlevsellik olmadan "akıllı telefon" yapmak ve basit bir cep telefonu (aramalar ve SMS) ile yetinmek sağlanan siyah beyaz ekran.

mükemmele yakın AMOLED ekranı

Galaxy S5 bir diğer önemli kalite: mükemmel ekran. Samsung OLED teknolojisi görülmemiş performans sunmak için büyür. 381 cd / m² maksimum manuel ayara gider onun parlaklık, ile başlayarak, ama daha tam ekran beyaz için 520 cd / m² (450 cd / m² aşabilir ve 605 cd / m²'ye kadar üzerinde ekranın yarısı) doğrudan güneş ışığı otomatik parlaklık kontrolü aktive olduğunda. Bu AMOLED ekran, böyle bir ışık ulaşır ilk kez!

renk tutarlılığı yan modu "Sinema" televizyon alanında Samsung'un deneyimini yararlanır. Renkler çok doğru. Otomatik modda ortam ışığı renkli edildiğinde tonları doğru kalması ayarlanır (Ekran Uyum) (biz Philips Hue ışıkları ile test ve işe yarar!). Full HD ekran Kısacası, Galaxy S5 kesinlikle laboratuarda test ettiğimiz en iyi ekrana sahip ... (piksel çıplak gözle görünmeyen), kontrast oranı mükemmel (sonsuz) 'dir yeterli.

fotoğraflarda iyi video

Galaxy S5 resim performansı gün ... çok iyidir. Samsung sensör (16 16 megapiksel: 9 yerli) parlak ışıkta iyi iş yaptı, ama çok hayal kırıklığı düşük ışıktır. Fotoğraflar hızla bulanık ve gürültülü akşam özellikle varsayılan olarak uzun pozlama mod "stabilizasyon" ve ağır bir görüntü işleme bulunmaktadır. fotoğrafçı ve resmin konular o kadar kesinlikle hareket etmeyecektir!

bokeh etkisi (bulanık arka plan) etkin fakat daha geliştirilmiştir. Kamera (bu kez daha, bu hareket olmayacak çok uzun ve olduğu) noktada farklı bahisleri ile fotoğraf alır ve kullanıcı tarafından seçilen plan üzerinde yapay bir bulanıklaştırma filtresi uygular. Bu iyi, ama bazı kusurları ön plan nesnelerinin sonuna görebilir. Ancak eşdeğer bir işlevi vardır HTC One M8, aynı kusurları bulundu.

Anında HDR modu kesinlikle katkısı en uygun Samsung olduğunu. Ama sonra tekrar, bu kesinlikle çok az zahmetli görüntü tekrarını sahip ağrı, fotoğraflar için hareket etmeyecektir. Aslında, bu HDR fonksiyonu en etkili ve en faydalı olduğu videodur: ışık ve aydınlatma karşı Uçlu endişeler HDR işleme alanlarında tüm ayrıntıları ortaya çıkarmak için olağanüstü bir iş yaptı gölge, güneşin bakan.

Ultra HD video kaydı ile ilgili olarak mükemmel (ama HDR modu ve istikrar devre dışı bırakılır). (720p tanımı) modunda 120 kare bir ışık kaybetmiş, bu yüzden sadece parlak ışıklı sahneleri etkilidir. Saniyede 60 kare hızında 1080p etkileyici akışkanlığı değil, aynı zamanda istikrar veya HDR olmadan da bir parlaklık biraz ve kaybedecek.

Çok zengin bir program, ancak ağır biraz

Bu tat meselesidir. biraz sevgi TouchWiz, diğerleri nefret ediyorum. Samsung arabirimi (veya "Android bindirme") geçer "düz tasarım"Kesinlikle iOS 7 bakışla, Apple mobil sistem tarafından ilham verdi. Sonuç oldukça iyi olmakla birlikte, neyse birimi (1 GB kutudan kullanılır), hizmet ve uygulamalar ağırlığını almak için RAM 2 GB ile donatılmıştır.

İyi bir klavye, bir moda büyüteç çok zeki, iyi tasarlanmış widget'lar, kullanışlı takvim, mükemmel: Samsung tarafından uygulamalar önerilmiştir (veya dayatılan) çok sayıda arasında, çok iyi şeyler bulmak hala mümkün ses ve video oynatıcılar, iyi bir fotoğraf galerisi, bir "özel" modu yeterli uygulama vb seste, (bir süre için mevcut) iyi bir kulaklık veya hasarlı eardrums sahip olmayanlar için çok iyi bir ses geliştirmeleri sunuyor (veya her ikisi de!) Ses Modu uyarlayın.

parmak izi sensörleri ve kalp, gadget'lar

Galaxy S5 parmak izi sensörü tatmin edici değil. iPhone 5S her şekilde, ve üzerinde parmağınızı sürükleyerek zorunda kalmadan ayak izi tanıyabiliyorsa iken, sadece üç parmak kaydeder ve belirli bir yönde. Daha da kötüsü, ortalama olarak üç kez pozitif tanıma için, onu almalıdır. Bu akıllı telefon kilidini açmak için çok hızlı katlanılmaz geliyor. nabız sensörü gelince, o sadece en hırslı sporcular anı takdir edecek bir alet. Diğerleri isteyerek farklı bazı uygulamalar için parası bekliyor, geçiş (örneğin, oyun?).