korumalı bir USB çubuğu yazma tamir nasıl


Bir tuş üzerinde yazılı bir problem yazma korumalı yapabilir, ama mutlaka zarar görmez. İşte bu sorunu gidermek için denemek için dört yol vardır.

Bir USB sürücü yazmaya karşı korumalı (İngilizce "Protect yazın")? o kim hiç olmamış ki? Bu durumda, imkansız bir dosyayı kopyalamak veya içerdiği bir dosyayı silmek. Bu sorun üç nedeni olabilir. az olasılıkla USB anahtar yazma korumak için küçük bir anahtarı vardır, ancak modelin bu tip giderek daha nadir olmasıdır. İkinci sebep: anahtar hafızasına veya denetleyici (bir denetleyici ve flaş belleğe yazma verilerini yöneten bir basitleştirilmiş mikroişlemci) üzerinde ya da elektronik devrelerde hasar gördü. Bu durumda, anahtar çöp iyi heyhat olduğunu. Son olası nedeni, en yaygın: bir yazım hatası önyükleme sektörü veya yazmaya karşı korumalı yapma etkisi vardır anahtar bölümleri tablosunda, verileri değiştirdi.

Yapılacak ilk şey anahtarının tüm içeriğini silmek olabilir izleyin operasyonlar için başka bir depolama ortamına (bir başka önemli, sabit disk) üzerinde anahtarın tüm dosyaları kopyalamak etmektir. Sonra sorun devam edip etmediğini görmek için başka bir PC veya Mac için anahtar test etmek gerektiği belirtilir. tuşuna tekrar başka bir makinede yazılabilir hale gelirse, sadece yeniden biçimlendirmek gerekiyor.

İlk çözüm: Windows için Diskpart yarar

Windows sabit diskler ve USB anahtarlarını yönetmek için kullanılan küçük bir programı var. erişmek için, ilk Enter tuşu ile teyit sonra (tırnaklar olmadan) "cmd" yazıp Windows ve R tuşlarını kullanarak bir komut istemi çalıştırın. Ardından "diskpartın" yazıp onaylayın. Tür "list disk" ve basın (anahtar Disk 2'dir aşağıdaki örnekte) mevcuttur disklerin listesini almak ve size yeteneği bularak USB anahtar numarasına bakmak için girin.

X Bulduğunuz sayı (bizim örneğimizde diski 2 seçin) ise, "Disk X seçmek" yazarak anahtarını seçin ve Tamam'a tıklayın. salt okunur özniteliğini kaldırmak için, tipi ve Onayla "disk net ReadOnlyyanlış bağlıyor". Daha sonra yazın "diski özellikleri" ve işlemin sonucunu kontrol etmek onaylayabilir. "Exit" yazın ve programdan çıkın ve komut istemi çıkmak için yeniden denemek için onaylayın.

Windows için Diskpart yararWindows için Diskpart yarar- Diskpart'ın Utility, Windows

İkinci çözüm: Windows kayıt veritabanını değiştirmek

onun kayıt düzeltmek için basit belirgin değişikliklere, çünkü bazı durumlarda, Windows USB anahtar üzerinde yazılı yasaklamaktadır. kayıt editörü başlatmak için Windows ve R tuşlarını kullanın ve Enter izledi (tırnaklar olmadan) "regedit" yazın. Kullanıcı Hesap Denetimi gelen bir ileti alırsanız, "Evet" butonuna basın. kayıt, sol sütunda Kontrol \ StorageDevicePolicies \ CurrentControlSet \ kayıt defteri anahtarı HKEY_LOCAL_MACHINE \ System bak. Anahtar yoksa, sen hiçbir ilgisi yoktur ve problem bu yöntemle çözülemez. Anahtar varsa, onu tıklayıp sağ sütununa bakın. WriteProtect girişi 1 değeriyle birlikte varsa, farenin sağ tuşuyla tıklayın ve "Edit" açılır menüsünü seçin. 0 değeri değiştirin ve onaylamak için "Tamam" düğmesine tıklayın. Son olarak, kayıt defterinin editöründen çıkmak ve bilgisayarı yeniden başlatın.

kayıt değiştirmekayıt değiştirme- kayıt değiştirme

Üçüncü çözüm: Üretici tarafından sağlanan bir biçimlendirme programı

İlk iki seçenek yeterli değilse, biz anahtarı yeniden biçimlendirmek gerekir ama dikkate yazma korumasını sürer, çünkü Windows biçimlendirme programı yeterli değildir. Bazı USB üreticileri biçimlendirme programları sunan sürücüleri ve biz öncelikle kendi web sitesinde indirilebilir bile, anahtar üreticisi tarafından önerilen birini deneyebilir veya teknik destek için üreticisine başvurun önermek olsun. ayrıca örneğin, bazı USB anahtarları ile Corsair olanlar çalışabilir biçimlendirme programı HDD LFF HDDGuru unutmayın. Patriot Memory O Restore denilen ve korunan bir anahtar Kingston Data Traveler G4 yazma ile özellikle etkili oldu. Bilgisayarınıza bağlı başka USB sürücü olmadığından emin olun ilk ve programı çalıştırın. Sen (fabrika ayarlarının geri yüklenmesi) "Biçim" seçeneği (biçimlendirme) ve "Restore" arasında seçim var. İlk operasyon başarısız olursa, o zaman geri yükleme seçeneğini kullanın biçimlendirme testi yapıp.

programı Restore Kullanmaprogramı Restore Kullanma- Programı Restore Kullanma

yazma fonksiyonu yeniden işlevsel hale geldiğinde sürücüyü yeniden biçimlendirmek gerekir. Windows dosya tarayıcısında, "Bilgisayar" simgesinin altında bulunan anahtarın simgesi üzerinde farenin sağ düğmesine tıklayın ve bağlam menüsünden "Biçim" seçin. Açılır listeden dosya sistemini (FAT32, exFAT ve NTFS) seçin emin kutu "Hızlı Format" işaretli olduğundan emin olun ve biçimlendirmeyi başlatmak için "Başlat" düğmesine tıklayın.

anahtarı biçimlendirmeanahtarı biçimlendirme- tuşuna Biçimlendirme

Dördüncü çözüm: engel kursu

Bir önceki çözüm Kingston Data Traveler G4 yazma korumalı USB mükemmel çalıştı, bu aynı sorunu yaşayan bir promosyon USB sürücü ile tamamen etkisiz olduğunu kanıtladı. Restore seçeneği lansmanında, bir mesaj "Aygıt bulunamadı" görüntülenir.

programı Restore Başarısızprogramı Restore Başarısız- Programı Restore Başarısız

Nitekim, biçimlendirme programları "düşük seviyeli" tuşuna denetleyici bağlıdır. Ne yazık ki, kontrolörler ve çeşitli modellerin çeşitli markalar vardır. Buna ek olarak, program biçimlendirme kontrolörleri inşaatçılar halka nadiren mevcuttur. Yine de, bizim promosyon USB sürücü sorununu çözmeye çalıştı. İlk olarak, kumandanın markasını ve modelini belirler. Bu görev için en pratik programlardan biri ChipGenius ve örneğin indir bu Çin site veya basit değildir bu Rus sitesi, denir. Dahası, sistematik bazı sürümleri bir virüs beri kullanımdan önce virüs programı test edilmelidir. Bir kere başlatıldığında, ChipGenius kumandanın markasını ve modelini gösterir.

ChipGenius programıChipGenius programı- ChipGenius Programı

Örneğimizde promosyon USB sürücü bir denetleyici Alcor Mikro SC908 / AU6989 kullanır. Sonra Google'da kumandanın markasını ve modelini gösteren bir düşük seviye biçimlendirme programı (İngilizce "düşük seviyeli biçimi") görünüyordu. Ayrıca, bir Rus sitesinde ortaya çıkarıldı biz işe yaramadı indirilen ilk program, ama ikinci, işin 30 1 saat sonra USB anahtar 8GB yeniden biçimlendirmek başardı!

düşük seviyeli formatdüşük seviyeli format- düşük seviyeli biçimlendirme

Kısacası, operasyon mümkündür ancak karmaşık ve riskli. Eğer gerçekten umurumda tuş üzerinde deneyin.