Kırık fiyat Montgallet sokakta arkasında nedir?


satış hizmeti varolmayan, minik marjlar sonra Asya ithalatı canlı: hileler çarpın Paris onikinci bölgesinde kurulu rekabetçi fiyatlar, BT satıcıları uygulamaya. yasadışı bazen düşmek bırakır.

yaprak görüntülenen fiyatları bile mağaza vitrinleri bantlanmış, tüm bilgisayar donanımları üzerindeki mağazalardan birkaç metrekare ve pazarlık fiyatları akın müşterilerinin onlarca. Hoşgeldiniz 'Chinastreet' veya, bulunan Montgallet bölgesinde, kesin olarak"Paris onikinci bölgenin kalbi. Bu Montgallet ve Surcouf'un yakın rue de Charenton kapsamaktadır bu sektörde olduğunu, yüksek teknoloji cihazları satın almak düşük fiyatı Fransa bulundu. Kendinize Hakim 88 yerine 149 Euro Fnac at E Soph de Euro veya DVD yazıcıya Surcouf'un, bir Western Digital sabit disk 120 GB 230 Euro karşısında Charlie 12'de 185 avroya bir iRiver MP3 çalar hep Fnac de LCDIN 169 Euro karşı Plextor için 129 Euro. Ve bir süresiz böyle örnekleri çoğaltmak olabilir. pazarlık alışveriş zevk eğer Oysa, onlar da rahatsız başlarlar. İlçe Montgallet dışında bulunan bir patron bilgisayar mağazası, diyor ki: ' Ben artık sokak Montgallet tarifeleri izleyin çünkü girişi yapmak için durdu. Onlar benim alış fiyatından daha düşük hale gelmişti! İşte giderek daha popüler bu bölge mucizesi: toptancılar için oranlardan bazen düşük perakende fiyatlar. Mucize ya da büyük aldatmaca?

Tricks az ya da çok Yasal

yazıcıların büyük markaların özel bir dağıtıcı Bir yönetici DRCCRF (Rekabet Bölgesel Müdürlüğü, Tüketimi ve Dolandırıcılık) uyarmak karar verdi. ' Müşterilerim beni sonra toptan satmak daha mağazalarda düşük fiyatlarla bulmak için bu benim için gerçek bir sorun teşkil çerez gibi düşük fiyatlar sunuyoruz elle.Pour yaparsa', Chinastreet satıcıları ipuçları artırdılar. Bazıları tamamen yasal ve onları yaklaşık% 10 ürünlerin fiyatlarını düşürmek için izin verir. Diğer çok daha az Rue Montgallet, herhangi ticaret herkesi de trafiquent olmayanlar ve de var 'Mahallede bir dükkan sahibi diyor. Sistemin Bazı bilenler, fiyatlar kesmek için tarifi basittir: dükkanlar hep onları satış fiyatı üzerinden% 20 indirim sağlayan KDV, ödemezsiniz. Açıklama: Bazı satıcılar Hollanda veya İtalya'da malzemeleri elde ederim. AB içinde ticaret kuralları aslında her iki şirket arasında görev ticaretini izin verir. mallar Fransa'ya geri gönderilen ve dükkanlar diğer Avrupa ülkelerine, daima görev, yeniden ihraç davranırlar. hazırladığı sahte faturalar 'Shell şirketleri' ithalat-ihracat izni Fransız yönetimini aldatmaya. Aslında, ürünleri rakipsiz bir fiyata Paris'te satılıyor! Bu uygulamalar, bazı toptancılar dahil etmek, 2000 yılı başından bu yana büyüdü. temsil ettikleri markalara sözleşme altında, onlar ayda adet belli bir kota satmak gerekir. satış yavaşlatmak ne fazla ödün kışkırtan. ' Bizim için iş nedeniyle trafik giderek zor! 'Surcouf'un arkasında eski alışveriş bölgelerinden biri patronu, onaylar. ' Düzenli üreticilerine raporları, ama hiçbir şey değişir ... 'Üreticilerinin Bir merak boğayı boynuzlarından almamış Neden. yine de aslında dükkanlarda tahsil fiyatları takip edenler Bazıları çok iyi görünüyor durumdan memnun. Gerçekte, doğrudan KDV zimmet etkilenmez; Bu durumda, etkisini kaybediyor halidir. Ayrıca, caddenin itibar onlar da ürünü stoklarında onların adını ilişkilendirmek istemeyen düşük kaliteli jenerik markaları altında akmaya yararlanacaktır şekildedir. ürün ve atık satmak: Montgallet Sokak onları her ikisine de kazanmak için izin verir. Onları engellemez Bu montajcılar uyguladığı fiyatlar özenli olmaya.

Üreticiler kör göz

Böylece, büyük bir anakart üreticisi düzenli fiyatları yükseltmek için bir kişi atadı. Ama o şaşırtıcı derecede düşük fiyatlar ... TFT Bir üreticinin itiraf notları zaman, müdahale bayileri onikinci idari bölgesinde 'ile iyi ilişkiler tutmaz Bazı mağazalar daha ucuz olan ekranlar satmak ürünlerimizi keşfetmek için daha fazla alıcı sağlar! . Yani ne olursa olsun sürece ... sokak üreticilerine görünürlük sağlar ve bu onları kendi ürünlerini satmak için izin verdiği Surcouf Pascal Griot, pazarlama müdürü olarak tercih nasıl inanması caddenin yakınlık Montgallet parazitlik yerine simbiyotik fenomen oluşturur. ' Müşteriler montajcı her zaman bizi görmeye geliyor nihayete erer 'Diyor. Voire. mağaza Belirli bir ürünün satışlarının bir düşüş görebilirsiniz. ' Biz tetikte ve haftada en az bir kez fiyat kontrol ve gerekiyorsa biz uyarlar. Ayrıca çok düşük bir fiyat Montgallet caddenin şikayet ve bizim satın alma koşullarının adaptasyonu almak için bir üreticisine başvurun bize başına gelebilir. 'Ama bu arada geçenlerde dükkanı kapattı, herkes için geçerli ve onyedi yıldır yüklü bir satıcı değil' Bana yasallık sınırları içinde işimi doğru yapmak için artık mümkün değildir. Ve Hapse olmaz! '

Bizce

Herkes Montgallet caddenin bazı hileler satıcılarla memnun gibi görünüyor. Hiç kimse kaybeden: Tüketici iyi bir fiyat alır, üretici ürünlerini ve dükkanlar gelişmeye satıyor. Sadece vatandaşlar daha sıkı kontrol satıcıları Chinastreet durumunu sorabilirsiniz.

Daha iyi (kutu olmadan) OEM versiyonu mevcuttur, TFT monitör, işlemci ve anakart gibi pahalı ve kırılgan satın almak değil. Problem durumunda, satış sonrası servis sınırlı olacak ve mutsuz müşteri posta yoluyla üreticiye ekipman dönmelidir.

ortalama kalite riski alarak satın sarf ve sürücüler ve CD ve DVD gibi hızla modası geçmiş belli donanım için iyi bir hesaplama kalır. Hatta onların garanti sona ermeden, bunlar yeni modelleri ile değiştirilmiştir olacaktır.

site Rue Montgallet: info veya promosyon?

Tüm bilgisayar meraklıları montajcılar Paris onikinci idari bölgesinde arasında ortaya çıkarıldı onların ipuçlarını paylaşmak bir tartışma forumu ile başlar. 2000 yılının sonunda, fiyatların sayısı 4 000. Romain Guillard ve Olivier Moulin kaydını yayınlanmıştır, kurucuları ... sorular sormaya başladı ve forumlarında fiyatları girin insanlar dışındaki olduklarını keşfetmek tüccarlar! Onlar onların oranlarını görüntülemek için izin veren bir siteyi kurmaya karar verdik. Rue-montgallet.com doğdu; site artık ayda 2,4 milyon ziyaretçi çekmektedir. Yine de, Sokak-Montgallet bölgesindeki mağaza için bir promosyon destektir, aldatmak gerektiğini bir karşılaştırma objektif ve bağımsız fiyatlar. vergi hariç 250 Euro: miktarı her bir mağaza tarafından ödenen kayıtlı ve bir ay için fiyatlarını açıklayacak edilecek. ödemezsiniz mağazalar gelince, onlar ... altbilgi teorik sitede fiyatlarını girme yeteneğine sahip ve daha sonra sunulmuştur. Gerçekte, sitedeki tüm dükkanlar kasada gidin! 35 000 fiyatların bir oran günlük olarak güncellenen ve 40 dükkan alanını oluşturan 56 spikerler, sağlamak için nasıl reklamı oranları iyi olduğunu? Bu nerede ovmak olduğunu. mağazaları ile ilişkilerden sorumlu Olivier fiyatı kontrol etmek mahalledeki her gün taşımak söylüyor. Ancak, bunları kontrol edemez ve bazı ziyaretçiler genellikle mağaza reklamı oranları görmemek mutsuz. listenin üst sonuna kadar daha düşük bir fiyat görüntülemek dükkanların yanı sıra ...

tüccarlar Montgallet caddenin Yasal ipuçları ...

çok Satıyoruz

Montgallet caddenin birçok işaretleri arkasında, sadece bazı sahipleri, iki ila altı mağaza ile her vardır. Örnek: 82 yaşında 104 Cadde Daumesnil ile Megarama de EDI dükkanlar, bulvar Diderot aynı yöneticiye Eric Do aittir Birden mağazalar için büyük bir sipariş geçerek sahipleri depoculardan indirim olsun.

yenilenmiş ürünleri dağıtın

Bazı mağazalar ürünlerini satmak 'Yenilenmiş' (Çoğunlukla kayıt ve sabit diskler); o ekipmanı, bir soruna aşağıdaki servise gönderilmesi sertifika ile mükemmel çalışır durumda gösterilen göze üreticileri ile satın alınır. Bu daha sonra bir yıl garanti ile düşük fiyata bu ürünleri satan nikimi markasının uzmanlık alanıdır.

nakit ödemek

Asyalı üreticiler, bazı Fransız toptancı gecikmeksizin nakit olarak ödenecek gibi. satın almaya veya diğer malzemeleri üretmesine olanak sağlayan bu destek karşılığında, onlar bazen çok büyük indirim vermek.

Perakende OEM ürünleri

Bir anakart plastik torba, karton olmadan ve yazılımı yakmadan CD-R? muadilleri sürümden daha mağazaya üretici tarafından ucuza satıldı 'Kutu', Bu ürünler, genel olarak, oem (ya da montajı için amaçlanan Orijinal ekipman üreticisi). Bir depo odası satıyor, o sık sık kayıtsız üreticileri arasındaki ticari anlaşmalar transgresses.

Kenar boşlukları en aza indirin

dükkanlar% 3 marjları ile içeriğidir Chinastreet. % 5'lik sadece asgari yaşayabilir olduğu için geleneksel mağaza için tutun edilemiyor.

Pazar ürünleri markasız

Onlar denir 'İsimsiz'. Bu yüksek kaliteli overstocks olmak değil, aynı zamanda imajlarını değer büyük markalar tarafından ikinci sınıf ürünler satıldı olabilir. vb indirgenir fişleri ile 3'ten fazla ölü pikseller, bellek modülleriyle Örnek ekranlar Bu ürünler sadece çok satış sonrası servis sınırlı sağlar,% 15 ama sağduyulu kalmasını isteyen imalatçı, 10 ila genellikle daha ucuzdur.

Asya'dan İthalat

araya gelen ederek, tüccarlar bir kap doldurmak için Asya yeterli bileşenler satın almak ve bir toptancı geçmekte önlemek ve böylece ona bir komisyon ödeme yapabilirsiniz. Fransızca dil kullanım kılavuzuna yokluğunu: indeksi, hiçbir hata bu ithalatı algılamak için.

Gerçek zamanlı olarak yönetme

Birkaç hisse senetleri, günde üç kez (ve gece!) Ve satışların bir sürü kadar küçük miktarlarda teslimatlar, bu fiyat dalgalanmaları değil, aynı zamanda doların hazırlıksız artışlara bağışıklık elde ediyoruz.

Ihmal müşteri hizmetleri

O Montgallet sokak söylemek adettendir, garanti mağazasının kapısına kadar geçerlidir! Aslında, her şey mümkündür: 10 gün dizüstü bilgisayarlar için belli bellek modüllerinde 3 yıla. mağaza tarafından sağlanan garanti genellikle kısadır ve alıcı üreticiye iade edilir. Iyi bir yolu maliyetleri azaltmak ve servis personeli masraflarını geri dönmek için.

... ve yasaları aşmak için hile

KDV dolandırıcılık

ilkesi 'KDV carrousel' Yasaların izin verdiği gibi başka bir Avrupa ülkesi konşimentoları görevinde satın almak. idaresi diğer Avrupa ülkelerine yeniden ihraç ettiğini davranarak ederken tüccar sonra, Fransa'da ürünlerini satmaktadır.

zaten kullanımda ürünlerini yeniden sunun

Orijinal görünmüyor bir pakette bir dizüstü bilgisayar? Bu Tamire gelen bir ürün olabilir. Onarılan ya da sadece yamalı, yeni olarak sunulmuştur. Zor hile tespit etmek: Seri numarası üreticiyle kaydedilmemiş olduğunu kontrol edin.

sahte Satışı

gümrüklerde Bilgisayar sahte nöbetler artmaktadır. Bazı vicdansız mağazaların arka odalarında neden olacaktır (özellikle yazıcılar için) öncelikle sarf bulunur.

Saptırma Sorecop

100 CD-R 35 Euro, boş medyada vergi birim başına 0356 avroya: gümrük kontrolleri rağmen, vergi olmamıştır hangi Montgallet sokak CD-R bulmaya devam kabul etti. Böyle Belçika, Almanya ve İspanya gibi bu ücretlerinin az diğer Avrupa ülkelerinde satın alınan, onlar büyük fiyatlarla sunuluyor!

İpuçları: Önlemler

bilgi almak

İşte düzenli Montgallet caddenin küçük bir sır. Montgallet-to fiyatlarının genel bir fikir edinmek ve bunu almak ne özel referans biliyor Rue basın ziyareti okuyun. tavsiye bulmak için beklemeyin.

OEM dikkat

Eğer bir uzman, bileşenler versiyonu için daha iyi opt değilseniz 'Kutu'. Yapışkan üreticinin logosu olduğunu kontrol ederek paketi açmak için daha sonra tereddüt etmeyin, ürünü, aksesuarlarını gözden geçirin. Mağazada donanımı test etmek bazen mümkündür.

bill unutma

Zaman içinde sınırsız gizli kusurlar, yasal garanti savunmak için faydalı olacaktır. sözleşme teminat ayrıntıları açıkça tasarının arkasında görünmesi gerektiğini unutmayın. Örneğin: ' 3 ay bir yıl süreyle garanti mağaza ve üretici garantisi . Üreticinin iletişim bilgilerini soran düşünün (muhtemelen sonradan garantiyi elde etmek) ve aynı zamanda ürünün (değil karton) seri numarası faturada bildirilen aynı olduğundan emin olun.

değişimi hakkında bilgi

mağaza sayısı satın aldıktan sonra yedi gün (artık!) içinde ürünü alışverişi için sunuyoruz. İlginç Eğer uyumsuzluk bir sorun varsa.

Aynı dükkanda tüm bileşenleri satın

iki bileşen arasındaki çelişki olması halinde, çözüm bulmak daha kolay olacaktır.

sitede yapılandırmayı kurmak

Bu genellikle ücretsiz olduğunu ve deposunda makinenin çalışmasını kontrol etmeye yardımcı olur. Buna ek olarak, misafirler daha avantajlı bir garanti almak ...

takip edin

satış sonrası hizmete döndürdüyse garanti bile uzunluğunu uzatacak Ürününüzün immobilizasyon süresini gösterir bir belge iddia etmektedirler.